Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nuub soruları

Myshkin

Öne çıkan mesajlar

Şimdi kendim oturup çalışacak vakti pek bulamıyorum o nedenle bilenelrden öğreneyim dedim. İşçi sayılarını nasıl ayarlamak lazım? 2. base e geçerken kaç işçide olmak lazım, oyun ilerlediğinde toplamda kaç işçiye sahip olmak lazım. bu tarz basit dinamikleri anlatabilecek biri var mı kısaca piliz.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun başı base başına 25 işçi ideal (19mineral-6gaz) , 2. basede 50 işçiye ulaşana kadar oyunun başından beri nonstop işçi basıcaksın yani ikinci basee geçerken 35 40 işçin olabilir, late gamee doğru max 75-80 işçi, kaç base isen 80 işçiyi bölcen 5 base 16 16 16 16 16 gibi ... terransan 4. baseden itibaren scv sayını azaltcaksın durumuna göre ekstra orbital atcan ana basee sırf mule/scan için , terran max 70 işçi yap oyun ilerledikçe azalt 60 50 40 30 20 gibi... mule+pure army rulz
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum bence boşuna kendini yorma yani hangi ünite hangi üniteyi counterlıyor konusunda oyunda şu anda öğrenmen gereken tek şey makro bol bol stream+replaay izle proların nasıl oynadığını bak ve oyna zaten zamanla gelişecek emin ol ama biraz sabırlı olman lazım Destiny stream'inde macro'nun ne kadar önemli olduğunu göstermek için sadece mass queen giderek Plat'a çıkmıştı rakiplerini outmacro ederek o yüzden ne neyi counterlıyordan çok macro ekonomi paranı düşük tutma gibi şeyler senin daha yararına olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada benim de attack go vermekle ilgili bi problemim var. Ordumu her noob gibi tek gruba toplayıp saldırmak istiyorum hemen karşımda duran orduya. Yalnız A+Click yaparken aslında amacım yön vermek olmasına rağmen bazen düşmanın sadece bir birimine tıkladığım için sıkıntılar yaşıyorum. (örn. en arkada duran bir birime tıklıyorum tüm ordu ona gitmeye çalışırken wipe yiyor bir güzel) Bunun alternatif bir yolu var mı? (minimap veya yanlış tıklama gibi çözümler dışında tabiki)
Sosyal ağlarda paylaş

Kin said:

Bu arada benim de attack go vermekle ilgili bi problemim var. Ordumu her noob gibi tek gruba toplayıp saldırmak istiyorum hemen karşımda duran orduya. Yalnız A+Click yaparken aslında amacım yön vermek olmasına rağmen bazen düşmanın sadece bir birimine tıkladığım için sıkıntılar yaşıyorum. (örn. en arkada duran bir birime tıklıyorum tüm ordu ona gitmeye çalışırken wipe yiyor bir güzel) Bunun alternatif bir yolu var mı? (minimap veya yanlış tıklama gibi çözümler dışında tabiki)

Git ordunun teee en arkasına a attack ver atıyorum adamın mainine o army zaten önüne çıkana ateş eder.Bunu da atlatman için maç esnasında ordunu sadece click ile yönlendireceğine sürekli 2 adım ileri gideceksen bile a attack ile git.Xel naga tower'a bir unit yollarken bile a attack yap alışırsın zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır, öyle yapıyorum zaten de, bazen en arkadaki birimin çat diye üstüne tıklayınca arada olan birimler umurlarında olmuyor, direkt ona odaklanıyorlar. Ben aslında birimin üstüne tıklasam da sadece o doğrultuda önüne gelenlere vurmalarını istiyorum.

Bu arada 1 saniye uzun bir süre gibi geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

elinde s tuşunda olsun, birimleri seçip stop dersen 1 saniye içinde random bir düşmana dalarlar. daha sonra ufak ufak gruplar halinde istediğine yönlendirirsin.

yok elin s tusudna olmasın, h tusunda olsun, bölece 1 saniye beklemeden uygun priorityli hedefe dalarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

baybety said:

arkadaşlar benimde sorunum larva inject bildiğim bir kaç tane yöntem var ama onları uygularken zorluk çekiyorum
en hızlı ve en kolay larva inject yönteminiz varsa burada paylaşabilir misiniz?
platin olcaz neredeyse
larva injecti bir türlü oturtamadım

Bunu uygula bir daha kaçırmazsın.
http://www.youtube.com/watch?v=V4MDb_hzuyo&feature=player_embedded
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...