Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim Yuruyusune gelen var mi ? (Suadiye)

di

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

ne yüzsüz adamlarsınız yav ben utandım. cumhuriyet denilen olay tüm vatanı ilgilendiren bişey van da insanlık dramı yaşanırken şarkılarla, türkülerle yürüyüş yapmayıver çokmu koyar?

Ne sarkisi ne turkusu lan sakirlerin allahi ? Nerde okudun gordun sarkiyi turkuyu ?

Hayir kimin ne oldugunu nerden biliyosun da yuzsuz diyorsun ? Olene saygi icin illa olenle olmem mi gerekiyor benim ? Illa isimi gucumu birakip kendimi eve mi kapatmam gerekiyor ? Elimden gelen yardimi yaptigim yetmiyor mu ? Illa cikip artislik mi yapmamiz lazim senin laf soyleyememen, haddini bilmen icin ?
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

ama ben gerçekten de haksızım sanırım ya. çünkü az önce atsızcıların sitesinde insanları gerizekalı olduğu için banlandı, çaşıt olduğu için banlandı diye uzaklaştıran kişinin tam olarak ne duygular içerisinde bunu yaptığını hissettim sanırım.

o sitelerde takıldığın belli zaten ne olduğunda biliniyo o yüzden raad ol.
Sosyal ağlarda paylaş

napolyonn,

öncelikle şu başlık, ve buna benzer konulardaki başlıklar altında söylediğin şeyin hiçbir değeri olmadığını düşünüyorum. daha doğrusu okunmaya değer şeyler olmadığını düşünüyorum.

hemen hemen zihniyetin belli. yaşın da herhalde 20'nin altında değildir, yani bu zihniyete başka birinin zoruyla kavuşmamışsındır. babam galatasaraylı, ben de galatasaraylı olayım tarzı bir kafa yapısını aşmış olduğunu düşünüyorum.

sahip olduğun zihniyete benim ya da başka birinin karışma hakkı yok. kime, neye inanıyorsan onu desteklersin. kalkıp da burada zihniyetin ve desteklediğin düşünce şekli/politik konulardaki fikirlerini sorgulayacak halim yok.

yalnız,

eğer ki sen şu ülkede yaşıyorsan, o bilgisayarının başına geçip bu saçma sapan mesajları yazabiliyorsan; tüm bunları geçtim annenin karnından çıkıp şu an ki bilmem kaç senelik yaşamını şöyle de böyle yaşadıysan, bu zamanında bu ülke için hiçbir karşılık beklemeden kanını döken insanların sayesindedir. bu, atatürk ve onun silah arkadaşlarının, dedelerimizin-anneanne ve babaannelerimizin sayesindedir. ve bu insanlar sayesinde cumhuriyet ilan edilebilmiştir. 88 yıldır da bu cumhuriyet, ama öyle ama böyle dimdik ayaktadır.

van'daki olaylara emin ol sadece sen üzülmedin. milletçe bu konularda yeterince duyarlıyız, hatta çoğu ülkeden daha da duyarlıyız. fakat orada olanlar da hayatın bir gerçeği, yaşanan acıya ancak bir yere kadar ortak olup, elimizden geldiğince yardım yapabiliriz. bu yardım van'a gidip oradaki insanlara birebir yardım etmek de olur, buradan göndereceğin gıda, çadır, giyecek de olur. böyle konularda yardımın boyutu olmaz. onlar için edeceğin dua bile yeterlidir. ben dine inanan biri olmadığım için ilk yolu tercih ettim.

fakat orada yaşanan olaylar, cumhuriyet bayramının kutlanmasına hiçbir şekilde engel değildir. 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının kutlanması için de engel değildir, 19 mayıs için de engel değildir. fakat engel oluşturtmak isteyen insanlar, bu ülkede çokçadır. zaten sen de bu kişilere inanıyorsun, bunu inkar edemezsin herhalde.

şunu bil ki, bugün o yürüyüşe katılan insanlar, ben, buradan gidecek insanlar ve diğerleri, senden çok daha duyarlı insanlardır. çünkü onlar, aynı anda hem van'daki insanların yasını tutabilecek, hem de bu ülkenin resmi bir bayramını kutlayabilecek, kendilerince atatürk'e ve bu ülkenin buralara gelmesini sağlayan insanlara saygılarını gösterebileceklerdir.
orada sallanacak bir bayrak, söylenecek bir şarkı, yürünülecek bir yol var. oraya gidip kimse halay çekmeyecek, disko'da oynar gibi oynamayacak.

zihniyetine rağmen o gözlerini biraz aç ve gerçeklerin farkına var.

hadi sağlıcakla.
Sosyal ağlarda paylaş

Samimi söylüyorum midemi bulandırıyorsun Napolyon.

Ama yine de o kadar keyifliyim ki,

Sizin gibiler hala bu vatanın topraklarında, bu bayrak altında bu muhteşem tarihi beyninize kazıya kazıya eğitilmeye, Tarihin gördüğü en büyük liderin büstlerinin önünde saygıyla durmak, posterlerinin altında istiklal marşı söylemeye mahkumsunuz.

İşte bu çok büyük keyif veriyor bana.

ve her ne yaparsanız yapın 88 yıl önce, akşam saat 6'da, muhteşem bir liderin dudaklarının arasından çıkan o kararı asla değiştiremeyecek, asla yozlaştıramayacaksınız ama gün gelecek. O adamın sevgisiyle yetişen gençler, bu ülkeye verdiğiniz huzursuzluğunda intikamını alacak.
Sosyal ağlarda paylaş

atatürkle alıp veremedikleri var mı bilmiyorum da bu iptal olayı bence gündem değiştirmek için. iyi de planlanmış bir hareket zira gelen tepkilerden belli istedikleri gibi olduğu.

yoksa dendiği gibi kutlama tarzı değil saygı töreni şeklinde yapılabilirdi etkinlikler. böyle bir durumda bu kadar üstlerine rage çekecek bir hareketi yapmak için iyi bir sebepleri olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...