Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu miting şimdi kime-kimlere kapak oldu sizce?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

http://www.hurriyet.com.tr/planet/18966026.asp

Şam'da Suriyeli yüzbinlerce kişi miting yapmış bugün. BM genel kurulunda Suriye'ye yaptırım kararının çıkmasını engelleyen Rusya ve Çin'e teşekkür etmek için toplanmışlar.

Hani bu Suriyeliler Esad'a karşıydı?
Hani Esad kendi halkını katlediyordu?
Yüzbinlerce kişiyi Esad tek tek zorla topladı herhalde meydana.
Bu arada yüzbinlerce kişi diyorum, gazetenin ve diğer haber sitelerinin haberi veriş şekli öyle olduğu için. Yoksa bu meydanı çok iyi biliyorum. Fotoğraftan da belli, bariz milyon küsür kişi var orada.

Bizim anlı-şanlı tv bültenlerinde göremedim bu haberi bu akşam.

Hee...Yüzbinler kimleri protesto etmiş sizce meydanda?
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Esadın öldürdügü halkı onu destekleyende halkı olabilir birbirini engellemez. Halkta katledilebilecek türden insanlar var (süriye türkiye ırak iran amerika vietnam farketmez) katletilmicek adam var kimleri öldürdügüne gore degişir.

Aydın kesimi öldürürsen halk destegi gorursun bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

cetintas said:

Esad kendi halkını değil Gallileri katlediyor.

şimdi memleketin geldiği durum aha bu işte...

şeriatçı-takkeli-kürtçü adamlar ile sosyalist-komünist adamlar aynı şeyi savunuyor.
ulan ne güzel demokrasi be,helal valla :)))
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Pirvan said:

cetintas said:

Esad kendi halkını değil Gallileri katlediyor.

şimdi memleketin geldiği durum aha bu işte...

şeriatçı-takkeli-kürtçü adamlar ile sosyalist-komünist adamlar aynı şeyi savunuyor.
ulan ne güzel demokrasi be,helal valla :)))
B)-

Sende nasyonel sosyalistmi oluyosun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Akp veya o tarz kesimlerin + üniversitelerde heryerde bagır bagır sosyalist komunist gosterıler yapan kesimin artık azınlık acındırma acıtasyon yapma hakkı yok hatta kürtlerin bile azınlık muhabbeti yapma hakkı gittikçe azalıyor (verilmeye başlanan haklar verilen tavizler nufüs oranları) şuan bu ülkede hadi dedin mi yürüyen milyonlarca cumhuriyetçi varsa ve şu kadar kesim kadar sesini çıkartmıyorsa biraz saygıyı hakedıyordur.

Her konu bırbırınden farklıdır kimi konularda faşist tavır gerekir kimi konularda teokratik kimi konularda komunist. Her ideolojinin oturdugu yer var her konuda aynı ideoloji olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

hedehodo:)
nöbeti sen mi devraldın?
he canım, ezilenin yanındaki sosyalist ve yazık o canım ezilen şeriatçı-takkeli-kürtçü-liboş tayfaya. ah ki ah, vah ki vah...
ve aaaaah aaahhh.
B)-

lib, cinsiyetçilik ve homofobi de var sanırım ? Bilirsin oş gibi eklemeler birini kadına benzeterek ''aşağılamaktan'' türetilerek yaygınlaşmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

yok, o senin ve senin gibilerin mantığı.
burada bir ülkenin başkentinde milyon küsür kişinin devlet başkanlarına sahip çıkması sözkonusu.
apo'ya sahip çıkan yüzbinlerce kişi ülkenin hainlerinin organize ettiği sürü.
cevap sanırım yeterlidir.
hayır,bu kadar da açık yazıyorum, nasıl anlaşılmıyor,onu ben anlamıyorum.
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

cetintas said:

hedehodo:)
nöbeti sen mi devraldın?
he canım, ezilenin yanındaki sosyalist ve yazık o canım ezilen şeriatçı-takkeli-kürtçü-liboş tayfaya. ah ki ah, vah ki vah...
ve aaaaah aaahhh.
B)-

lib, cinsiyetçilik ve homofobi de var sanırım ? Bilirsin oş gibi eklemeler birini kadına benzeterek ''aşağılamaktan'' türetilerek yaygınlaşmıştır.

valla ben türetmedim, ilk kez de ben kullanmadım.
anlamını da sen dahil herkes gayet iyi biliyor. mevzunun homofobi ile bir ilgisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

suriyede dikta rejimi var
bir takım ülkeler bu rejimi yıkmak yerine yenisini getirmek istiyor ki nemalansın
bir takım diğer ülkeler de bu rejim kalsın ekmeğini yemesin öteki ülkeler istiyor
bu ülkede daha fazla özgürlük isteyenler ayaklanıyor
ülkenin diktatörü bunları öldürüyor
bu ülke içinde diktatör yanlıları (yiyenler, bişekilde rejimden faydalananlar) o diğer bir takım ülkeler kendisini koruma altına aldı diye diktatörü alkışlıyor. ölenler zerre umrunda değil tabi
bu ayaklananlar senin ülkene de çemkiriyor. neden? diktatörün katliamına dur dedin diye ki bundan çok kısa süre önce baya enseye şaplak moddaydın o diktatörle.
senin ülkende de bir lider var şeriatçılar, liboşlar filan destekliyor bu lideri, o yüzden suriyedeki diktatöre karşı cephe alıyorlar
senin ülkendeki bir takım solcu kesim yapılanların insanlık suçu olduğunu düşünüyor o yüzden onlar da karşı cephe alıyor.

şimdi sen bu 1. kesimde değilsin, 2. kesimde de değilsin çünkü 1. kesim sana ters. ama ortada bir katliam var mı? var.
o zaman senin olaylar karşısındaki duruşun olayın tabiatından değil, olayın çevresinde şekillenen başka bir takım düzenler ile alakalı olmuş oluyor. aynı olaya yarın öbür gün başka bir tepki verebilirsin yani. olay değil koncüktür neyi gerektiyorsa onu yaparsın

mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...