Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rutkay Aziz...

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

EricCantona said:

Yalnız AKP Yök'ü kaldırmak istiyordu izin vermeyen ayağa kalkan olay çıkaran siz değil miydiniz?

Yok böyle bir şey nerde izin vermemişim nerde ayağa kalkmışım göster kafandan fikir sallama.

said:

Ha ama zaten şunu çok iyi biliyorum ki yarın AKP yök'ü yokettiği gün siz dansözden iyi kıvırıp YÖK çoh iyiydi taaam mıııı diyip yine saldırırsınız bi şekilde AKP'ye...

Yoo yine yok öyle bişey sen kafandan bir senaryo daha sallamışsın. AKP YÖK'ü kaldırır da yerine uygun bir sistem getirirse (herşey elbet de YÖKü kaldırmakla bitmiyor, takdir edersin ki YÖKü kaldırıp daha abuk bir sistem bile getirebilirler) eğitim açısından yaptığı bu reformu tebrik etmek kalır bize.

said:

Şu tartışmayı hakikaten şaşkınlıkla okudum, AKP'nin en sevmediği kurumlardan bir tanesi YÖK.

Eğer sana bunu söyleten tek bilgi AKPnin seçim öncesi verdiği vaatlerse seni çok güzel keklemişler diyebilirim. RTE de bir seçimden öncede dokunulmazlığı kaldırmak istediğin söylemişti ama dokunulmazlık AKPnin en sevdiği şey hehe
Sosyal ağlarda paylaş

AKP YÖKü ne zaman kaldırır biliyor musun, bütün üniversitelere kendi kafalarından rektörler yerleştirtikten sonra kaldırır. AKPnin mentalitesi bu. Sonra da AKP YÖKü kaldırdı olur. Tabi ki insanların neden YÖKü eleştirdiğini anlamadan, nasıl üniversitelerde, enstitülerde, bilim akademilerinden fikir çeşitliliğini ve değişikliği baltaladığını görmeden bütün üniversitelere kukla rektör yerleştirmekle YÖK arasındaki farkı da göremezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

Bir de bir üniversitenin bankada parasını tutup faiz kazanmasını AKP'li bir rektör yapsa, uff çıkan yaygaraya bak.

yok öyle bir şey. bir üniversite kendi parasını nasıl idare edeceğine tamamen kendi karar vermelidir rektör kim olursa olsun. ancak o rektör eğer parayı iyi idare etmiyorsa o açıdan eleştirilebilir o da zaten o üniversitedeki akademisyenlerin sorumluluğudur. kafanızdan senaryo sallayıp durmayın şöyle olsaydı böyle yapardınız ama diye.
Sosyal ağlarda paylaş

bir üniversite denetlenmez sende bunu anla yahu. rektörü eleştirmek gene demokratik bir yolla üniversitenin kendi içinde halledilen bir olaydır,öğretim üyeleri tarafından...üniversiteyi denetleyen bir kurum için bu kadar bir tarafını yırtman, zaten senin orayı eğitim kurumu olmaktan ziyade,devlet dairesi oalrak gördüğünün bir kanıtı.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

kimse rektör belirlemesin demiyo bi laf anla yav. rektör nerelere harcıyo bunu denetleyecek, takip edecek bir kurum LA-ZIM.

arkadaş uyuyon mu okumadın mı bu konuda onca yazılan yazıyı ya daha ne diyeyim ben sana. rektör belirleyemiyor zaten bunu da sebebi YÖK. neyi tartışıyosun hala sen?

ayrıca yurtdışındaki üniversiteler kendi kendini kontrol edebiliyorken bizimkiler edemiyorsa üniversitelerimize "denetlemezsek parayı çarçur ederler" mentalitesi ile yaklaşıyorsak durumumuzun ne kadar acınası olduğu ortada değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Accolade said:

Tamamen akp nin olan bir kurumu nasıl sevmez

ya arkadaş konuşurken biraz destekli konuşun, hasta mısınız ?

Elinde değilken kaldırmaya çalıştı,kaldıramayınca kendi adamlarını yerleştirdi bi noktaya kadar, ama hala kaldırmak istiyor diye biliyorum.

kenan evreni yargilamak, turban problemini cozmek gibi bi amaclari olmadigi gibi yoku kaldirmak gibi bi amaclari da yoktu.

yoku ele gecirdikten sonra zaten muhabbeti bile kalmadi medyada.

adamlarin 1 dedigine aa bak adamlar dogru yolda der kanarsin, 2.sine de hadi kanarsin ama 3.ye kanmazsin.
ondan sonra niye cahil dediniz, niye aptal dediniz.
Sosyal ağlarda paylaş

ardeth yazık abi uğraştığın şeye bak,
laf anlatamazsın gereksiz yani bunca emeğine yazık.

viktor dışında kimse tartışmayı bilmiyor ve değersizsiniz, mmorpg oynuyorsunuz ve loser'siniz, akp'nin icraatları atatürk'ten beri tek mükemmel şey, üniversiteler ticarethane değil eğitim kurumlarıdır kâr edemez, suçlu olup olmadığı bilinmeyen insanlara masum muamelesi yapılamaz, doktorların çoğunluğu şerefsizdir ve dolayısıyla doktorların hepsi şerefsizdir
gibi abuk sabuk laflar yazanlarla tartışmaya çalışıyorsun.

hahaha çok komik topic ya.
şunu bir kenara koyalım da bakar bakar güleriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakikaten çok enteresan adamlarsınız, olay sırasıyla anlatayım anlarsınız...
Rektör atamasında adayları Cumhurbaşkanı belirleyemiyor, 3 tane seçenek sunuluyor bunlardan birisini Cumhurbaşkanı seçiyor, başta yerleşik düzen kaynaklı gelen 3 aday da Cumhurbaşkanı/siyasi idarenin hoşuna gitmediği için Yök'ü kaldırmak istediler...
Sonrasında uzun vadede Yök'ün içine kendi adamlarını atayarak parça parça bu sıkıntılarını çözdüler,artık Yök'ü kaldırmalarına gerek kalmadı onlar için ama hala kaldırmak istiyorlar Üniversiteleri daha fazla kontrol altına alabilmek için...

Yalnız Üniversitelerin serbest bırakılması söz konusu dahi olamaz Türkiye gibi bi ülkede...

Ne yazıldığına bakmadan rage açmış tükürükler saçarak hakaret ediyorsunuz maşallah, şikayet etmedim şu ana kadar işlem yapılmayacağını düşünerek ama elbet adminlerden biri de sıkılır bu saçma "aptal,cahil,gerizekalı" muhabbetine.

Aynı olay Anayasa Mahkemesinde de oldu, işlerine gelmediği için kaldırmak istediler,kaldıramayınca içine kendi adamlarını yerleştirip problemlerini çözdüler....

Gelelim şu Üniversitenin bankaya para yatırıp faiz yemesi saçmalığına, dünyanın herhangi bir modern ülkesinde bankada para biriktiren üniversitenin bütün yönetim kadrosunu görevden alırlar, bizde sadece parayı almışlar az bile...
Ulan demezler mi e şerefsizler burası ticaret kurumu mu,sizin işiniz gücünüz çoluğun çocuğun parasını alıp bankada faize yatırmak mı diye?
Bi yatırım yap, lab kur bişey yap vs... Bi bilimsel araştırma yapıcak olsan fon istesen o okulda 5 kuruş koklatmazlar ama işte para faizde yatıyor...
Hiçbişey yapamıyosan okulu yenile, tahtaları akıllı tahta yap, sıraları düzelt, öğrencilere burs ver, daha modern yurt yap...
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Hakikaten çok enteresan adamlarsınız, olay sırasıyla anlatayım anlarsınız...
Rektör atamasında adayları Cumhurbaşkanı belirleyemiyor, 3 tane seçenek sunuluyor bunlardan birisini Cumhurbaşkanı seçiyor, başta yerleşik düzen kaynaklı gelen 3 aday da Cumhurbaşkanı/siyasi idarenin hoşuna gitmediği için Yök'ü kaldırmak istediler...
Sonrasında uzun vadede Yök'ün içine kendi adamlarını atayarak parça parça bu sıkıntılarını çözdüler,artık Yök'ü kaldırmalarına gerek kalmadı onlar için ama hala kaldırmak istiyorlar Üniversiteleri daha fazla kontrol altına alabilmek için...

Yahu asıl enteresan sensin, bir üniversitenin belirlenen rektör adayları listesinde en tepedeki adaylar aşağı konuluyor sonra da Cumhurbaşkanı bu listeden aday seçiyor. Cumhurbaşkanı ile YÖK beraber çalıştıktan sonra, bu durumun cumhurbaşkanın adayları belirlemesinden ne farkı var nasıl bir fark görüyorsun arada? Biz zaten şuanki YÖKü tartışıyoruz, adamlarını yerleştirdi falan gibi bilgiler vermene gerek yok bunun oldukça farkındayız ama tartışma ile ne ilgisi var göremiyorum bunun. YÖK'ün içinde kendi adamları olduğu için ha Cumhurbaşkanı kendi seçmiş ha YÖK liste hazırlayıp vermiş bir fark kalmıyor. Rektör seçimlerinde ne Cumhurbaşkanının ne de YÖKün bu kadar yetkili olması hata diyoruz sen hala kendi adamlarını yerleştirdiler kendi adamlarını yerleştirdiler. Eee? Bunun farkında değil miyiz sanki.

said:

Yalnız Üniversitelerin serbest bırakılması söz konusu dahi olamaz Türkiye gibi bi ülkede...

İşte bu probleme yapıcı değil de kısıtlayıcı çözümlerle yaklaşıldığı sürece bir halta da olmaz Türkiye gibi bir ülkede. Ufak adımlarla bile olsa bile daha iyi olan noktaya doğru gitmek gerekirken herşey tam tersine yapılıyor, bir sürü üniversite açılıyor, doç drluklar saçma sapan şekilde dağıtılıyor eğitmin kalitesi düştükçe ülkenin eğitim kurumları da bu denetime muhtaç kalıyor.
said:

Gelelim şu Üniversitenin bankaya para yatırıp faiz yemesi saçmalığına, dünyanın herhangi bir modern ülkesinde bankada para biriktiren üniversitenin bütün yönetim kadrosunu görevden alırlar, bizde sadece parayı almışlar az bile...
Ulan demezler mi e şerefsizler burası ticaret kurumu mu,sizin işiniz gücünüz çoluğun çocuğun parasını alıp bankada faize yatırmak mı diye?
Bi yatırım yap, lab kur bişey yap vs... Bi bilimsel araştırma yapıcak olsan fon istesen o okulda 5 kuruş koklatmazlar ama işte para faizde yatıyor...
Hiçbişey yapamıyosan okulu yenile, tahtaları akıllı tahta yap, sıraları düzelt, öğrencilere burs ver, daha modern yurt yap...

Gel gelelim buna. Haber şu

said:
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından kurulan ve bir marka haline gelen Anadolu Üniversitesinin 500 milyon lirasına el konuldu. Gazeteport’un haberine göre, Üniversitenin bankadaki hesabında bulunan para YÖK’e aktarıldı. Muhalefet bu işleme karşı çıkarken, Maliye Bakanlığı ’’ Para bankada yatıyor, kullanılmıyor’’ savunması yaptı.

Sen maliye bakanlığının açıklamasını ciddiye alıp bu karar varıyorsun öyle mi? Bu ülke bakanlıklarının, HSYKsının, bilim kurumlarının yaptığı talihsiz açıklamalarla dolu. Geçenlerde Tübitağın genç bir yetenek hakkında yaptığı saçma sapan açıklamaları hep beraber okuduk. Onların yaptığı açıklamalara kalsa o çocuk bir kopyacı ve hırsız ama gerçekte yetenekli bir matematikçi olma potansiyeline sahip bir öğrenci. Aynı şekilde Anadolu üniversiteside aynen eskişehir gibi son zamanlarda kendini geliştirmekte olan ve devlet üniversiteleri arasında iyi bir yere sahip olan bir üniversite.

http://bildiri.anadolu.edu.tr/

Bu sayfada 2011de yayınlanmış bunca proje bildirisi varken de bu üniversitenin nasıl araştırma yapmadığına kanaat getirmişler hayret ediyorum. her kuruma kendi adamlarını yerleştiren bir hükümetin bakanlığının yaptığı açıklamayı gözünüzü kapalı kabul ediyorsanız kuzu olmanız lazım. Al da bi şuna da bak, bütün bunları para harcamadan yaptıklarını düşünüyorsan ne diyeyim yani

http://www.anadolu.edu.tr/dosyalar/au_katalog_tr.html

Adamların söylediği herşeye inanın umarım bir günde sizin kapınıza dayanırlar ne diyeyim.

said:
Ne yazıldığına bakmadan rage açmış tükürükler saçarak hakaret ediyorsunuz maşallah, şikayet etmedim şu ana kadar işlem yapılmayacağını düşünerek ama elbet adminlerden biri de sıkılır bu saçma "aptal,cahil,gerizekalı" muhabbetine.

Şuna ise hiç gelmeyeyim, işine gelince "YÖKü kaldırmak istediler ayaklandınız", "AKPli bir rektör olsa şöyle yapardınız" diye sallıyorsun, sonra bir de rage açılmış diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

sen cok eneteresansin

anadolu universitesinin birikmsi parasini kullanmasina izin vermeyen bizzat YOK

anadolu universitesinin yatirim planlari senelerdir reddediliyor, sivil havacilik okuluna milyarlik ekipman lazim develt kaynak vermedigi gibi kullandirtmiyor o parayi

o para acikogretim fakultesinin kazandigi para cunki, baska fakultene aktaramassin diyor

o zaman acikogretimde okuyup eskisehire gelen ogrencilerin yurt sorunu var, onlara yurt yapalim diye teklif ediyor universite, YOK ise hayir acikogretimde okuyanlar yurtlardan yararlanamaz diyor

senelerce aprayi kullandirtmiyorlar, ondan sonra kullanmiyorsun sen bu parayi diye el koyuyorlar

zir cahiler ise "e bankada yatiyormsu para, faizde parami durur lol" diye yorum yapiyor, sonra baska insanlara bok atiyor sekil 1-a daki gibi

girin yok un sitesine, inceleyin basvurulari bilgi edinme kanunu ile gelen haklariniz var, cok rahat bulursunzu anadolu universitesinin yaptigi muracaatlari

ama nato kafa nato mermer olunca basin ne diyorsa yiyor insanlar bole iste
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

zir cahiler ise "e bankada yatiyormsu para, faizde parami durur lol" diye yorum yapiyor, sonra baska insanlara bok atiyor sekil 1-a daki gibi

girin yok un sitesine, inceleyin basvurulari bilgi edinme kanunu ile gelen haklariniz var, cok rahat bulursunzu anadolu universitesinin yaptigi muracaatlari

Şunu bir kenera çekmek istiyorum gerçekten de yani sırf maliye bakanlığı "paralarını harcamıyor" dedi diye bunu bir argüman olarak kullanıyorsanız bariz minyon davranışı bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Koskoca anadolu üniversitesinde senin verdiğin linke göre 2005'ten bugüne toplam 6 tane proje görünüyor bunlardan sadece 2 tanesi şuan aktif...
Bırak allanıseversen ya...

Üniversiteleri özgür bırakabilmen için önce ayakta durabiliceklerini bilmen lazım, sen 6 aylık çocuğu sokağa atarsan kendi yolunu bulur diye geberir gider...

Beni napolyon tarzı adamlarla karıştırmayın cevap yazarken/saçmalarken...
Ben yaptıkları işler süper, Yök Tayyip'in çiftliği olmalı demiyorum...
YÖK'dediğin kurum tamamen özerk ve öğretim üyeleri hatta üniversite öğrencilerinin arasında yapılıcak seçimlerle üyeleri belirlenicek bir kurum olmalı...
Ama ortada bir YÖK tarzı kurum olması zorunluluğu her zaman olucaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Kayıtlı bildiri sayfasında 2011de yapılmış tonlarca proje var git git bitmiyor muhtemelen 59-60ı geçmiştir. Bu projelerden 2005ten beri sadece 6 tane kabul ediliğini sanıyorsan çok gülerim sana. Hangi linke girdin bilmiyorum ama girdiğin linkte eksik bilgi vardır muhtemelen. Gir bak orda bildirilerin yanında hocalarında isimleri var o projeleri yapıyorlar mı yapmıyorlar mı
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha haksiz olunca ana noktayi es gecmek super tabi asdf

yok lazim filan degil, universitelerarasi kurul var o isler icin

YOK un tek yaptigi milli egitim usulu bir yapilanma ile universiteleri altina alip yonetmek, universitelerin icine edende tam oalrak budur

universitenin mali bagimsizligi olmasi lazim ilk asamada, mali bagimsizligi olan universite rekabetci olur, rekabet ise HERSEYDIR gunumuz dunyasinda

su anda hocalar oturduklari yerden 3-4 derse girip maasi kapiyor, 30 ogrencisi olan bolumde 18 ogretim gorevlisi filan var ve universiteler bu yuzden ASIRI verimsiz, egitim ise ASIRI kotu

universiteye mali bagimsizligi verir, ogretim gorevlilerini devlet memuru statusunden cikartirsan o zaman iste rekabetin onunu acarsin, ureten birseyler ortaya koyan universiteler kazanir, proje ortaya koyana fon verirsen kimse yan gelip yatmaz aksine bu fonlari kapabilmek icin birbirleri ile yarisirlar ve herseyden onemlisi kurumsallasabilirler

tip fakulteleri icin cok onemli misal bu ozerklik, ama devlet su anda unievrsite hastanelerine el koymakla mesgul mesala, 10 sene icinde simdiki yapilan hatalar bir bir cikicak bi tarafimizdan, hastayla ilgilenmeden 3 dakika muayne 2 dakikada recete yazip postalayan doktorlar yetistirmeye yonelik bir calisma var ama oralara girer isek bu post 20 sayfaya filan ulasir artik asdfsfad

universitelerin durumu icler acisi durumda su anda, universiteleri bu sekilde katleden kurumda YOK tur

http://4.bp.blogspot.com/-0lcZl4IPwKM/TguuZnrsF7I/AAAAAAAAAAc/AwmntKN4aXc/s1600/11.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Beni napolyon tarzı adamlarla karıştırmayın cevap yazarken/saçmalarken...
Ben yaptıkları işler süper, Yök Tayyip'in çiftliği olmalı demiyorum...
YÖK'dediğin kurum tamamen özerk ve öğretim üyeleri hatta üniversite öğrencilerinin arasında yapılıcak seçimlerle üyeleri belirlenicek bir kurum olmalı...
Ama ortada bir YÖK tarzı kurum olması zorunluluğu her zaman olucaktır.

Bizi kıvırmakla suçlarken yavaş yavaş kendin kıvırmaya başladın. YÖK zaten tayyibin çiftliği olmuş. Bakanlıklar da öyle. Hala gelmiş bakanlığın yaptığı açıklama ile neden YÖK olmalıyı tartışmaya çalışıyorsun. YÖK gibi kurumlar her ülkede vardır, üniversitelerin en serbest olduğu Amerikada bile. Ama bu kurumlar üniversitelerin iç dinamiklerini denetleme de asıl role sahip değildir. Her üniversitenin sahip olduğu iş adamıydı profesörüydü ceosuydu karışık bir kurul belirler bunu ve inan bana Türkiyenin YÖKünden daha sert kurula sahip üniversiteler var. Ama en nihyatinde burda önemli olan üniversitelerin kendi kaderini tayin edebilmesi. Dediğin gibi bir kurum YÖK'ün kaldırılmasında bir ara adım olabilir ama gidişat bariz bir şekilde bu değil. YÖK zatne tayyibin çiftliği üstüne bir de üniversiteler de o hale geliyor yavaş yavaş. Biz şuanki YÖKün bu ülkeye getirdiği zararı tartışıyoruz, bu YÖK olmasa bile YÖK gibi bir kurum lazım diye kıvırmaya gerek yok.

Yazdığın şeyleri tekrar alıntılatma bana "üniversiteler bankada para mı biriktirir", "AKP zaten YÖKü kaldırmak istiyor" gibi hepsinden yavaş yavaş döndün zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

http://bildiri.anadolu.edu.tr/projeler.php

Birader araştırmaktan bu kadar aciz misin ya? Bak orda adamlar 2006, 2008 projeleri diye pdf koymuş bi aç bak bakalım onlara. Neymiş onlar baktın mı? Bakınca tekrar gel böyle komik şeyler yapma. Anadolu Üniversitesnin 2005 senesinden beri zaten 5 tane aktif projesi olduğuna gerçekten inandıysan, senle bu ülkenin akademik durumunu bile tartıştığıma gülerim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...