Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rutkay Aziz...

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

Aluriel said:

Aluriel said:

türkiyedeki eğitim sistemi gelişti diyen bildiğin yalan söylüyordur yada trolldür.

üniversite sınavı skandalının, ösym başkanı ve milli eğitim bakanının intihal skandallarının üzerinden kaç ay geçti daha?

http://www.cnnturk.com/2011/yazarlar/04/20/osym.baskanina.intihal.suclamasi/613908.0/index.html

http://siyaset.milliyet.com.tr/erdogan-intihal-kararina-bakmadi-bakan-yapti/siyaset/siyasetdetay/06.07.2011/1411058/default.htm

böyle daha güzel oldu sanırım.

bu adamlar mı ilerleticek eğitim sistemini?

bu adamlar 7 yıl önce yoktu

7 yıl önce olmamaları intihal suçunu ortadan kaldırmıyor ama
Sosyal ağlarda paylaş

tam gün yasasını mı diyorsunuz yeni sistemden

poliklinik olarak yazayım
benim yaşadığım şehir de tıp fakültesi, bol bol hastane ve normal nufus var
hasta olmak iyi bişey değil ama gayet güzel ve rahat hizmet alınıyor

özel hastanede fiyat farkı var

üniversite hastanelerinde fazla gitmedim, önceden proflar fiyat farkı alıyordu o yok galiba

sizin sıkıntınız ne
Sosyal ağlarda paylaş

bir de ilaç almak daha kolay
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=22719675

yalnız çok özet bakıyorum
içerik uygulamaları olarak çok değişmesi lazım gibi

doktorun daha fazla para kazanmak için yapması gerekenler yerine maaşlarını arttırsalar perf. sistemi yüzünden yapılacak yanlışlıkların önüne geçer
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

7 yıl önce olmamaları intihal suçunu ortadan kaldırmıyor ama

Sen ihtihaldesin daha. Keşke sadece kendi için hırsızlık yapsa adamlar. Öss, kpss sınavlarının tıpkısının aynısını dersanelerde daha önceden çözülsün diye dağıtıldığı ortaya çıkmadı mı? Polis sınavlarına girmiyorum bile. Daha bu dönem kasıtlı olarak ek maddeyle eğitim sisteminde yaratılmış bir açık sayesinde Kabataş Erkek Lisesi'ne herhangi bir eleme sınavına girmeden(lise giriş sınavı vs.) ve almanya'dan gelmemesine rağmen öğrenci atandı. Keşke adamlar sadece akademik hırsızlık yapsa. Bütün insanların hayatıyla oynuyorlar.

edit: matematik kamplarının yurtdışından tonlarca doktora öğrencisi çekmesine rağmen tübitak tarafından inatla kapatılmak için yılmadan uğraş verilmeside bu konuda güzel bir örnektir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
# her geçen gün yeni bir istifa/emeklilik haberi almama neden oluyor. üniversite hastanelerindeki uygulama o kadar belirsizlik içeriyor ki. ameliyatlar, hasta muayeneleri, müdahaleler, hasta başı vizitleri eğitimin en önemli parçalarından biri. ve üniversitelerdeki hocalara gelir getirici faaliyetler yapamazsınız dendiği için hocalar bunları yapamıyorlar. hastaneden ayrılmayıp orada çalışmaya devam eden hocalar hastayla alakalı hiç bir girişim yapamadıkları için ameliyatlar yapılamıyor, hasta muayenelerine katılamıyorlar, asistan tezlerinin devamında gerekli faaliyetlere katılamıyorlar, kurullar toplanamıyor. bazı anabilim dalları kapatılmak zorunda kalmış, bazıları işe sadece 1 kişiye bağlı hale gelmiş.
ekşi den

mesela şu olay nedir
universiteki hoca üniversite de ders vermek dışında işlem yapamayacak mı bu yasayla sorun burda mı
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

said:
# her geçen gün yeni bir istifa/emeklilik haberi almama neden oluyor. üniversite hastanelerindeki uygulama o kadar belirsizlik içeriyor ki. ameliyatlar, hasta muayeneleri, müdahaleler, hasta başı vizitleri eğitimin en önemli parçalarından biri. ve üniversitelerdeki hocalara gelir getirici faaliyetler yapamazsınız dendiği için hocalar bunları yapamıyorlar. hastaneden ayrılmayıp orada çalışmaya devam eden hocalar hastayla alakalı hiç bir girişim yapamadıkları için ameliyatlar yapılamıyor, hasta muayenelerine katılamıyorlar, asistan tezlerinin devamında gerekli faaliyetlere katılamıyorlar, kurullar toplanamıyor. bazı anabilim dalları kapatılmak zorunda kalmış, bazıları işe sadece 1 kişiye bağlı hale gelmiş.
ekşi den

mesela şu olay nedir
universiteki hoca üniversite de ders vermek dışında işlem yapamayacak mı bu yasayla sorun burda mı

Şimdi ben onkolojide eğitim görüyorum. Ama direk doktor değilim. Sağlık fizikçisiyim. Doktor olan patiler varsa daha ayrıntılı bilgi verebilirler.

Şimdi, devlet hastanesinde gelirleri 1. standart maaş 2. döner sermaye şeklinde hesap ediyoruz. Maaşlar insani yaşam için kesinlikle yeterli değil bir kere burda anlaşalım. Ben yüksek lisansımı bitirdiğim vakit uzman fizikçi sıfatıyla 1.5 milyar para vermek isteyecekler bana. Yüksek lisans mezunu insan için komik bir rakam bu. Bu noktada devreye döner sermaye giriyor. Bakılan hastalar ve yapılan tedavilerden belli bir ücret alınması burdan edilen gelire bağlı.

Şimdi yeni yasa beni etkilemese dahi tüm doktorların bu ek gelir edindikleri ameliyat, tedavi gibi uygulamalarına belirsizlik getiriyor. Bununla beraber adamın polikliniğinide kaparsanız adamın doktor olarak alacağı maaş çok komik rakamlara düşer. Düşmenin yanında belirsizlik olayı çok kötü. Yani adam ay sonunda eline ne para geçeceğini bilemeyecek falan.

Böyle abuk sabuk olaylar var.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız pratikte şöyle başka bir durum var. Doktorun ameliyatı/tedaviyi yapmasını engellersen hastanın işini halledemezsin. Doktorlar sonuçta birinin tedavisini yaparken hastanenin diğer çalışanları da başka hastalarla ilgileniyorlar. Hani diğerleri çay ocağında oturup doktorun para kazanmasını bekliyorlar gibi bir durum yok. İşleri yavaşlatır bu durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

forgiver said:

ok, hasta açısından iyi, doktor fazla para kazanamayacak olayı
doktorlara çok maaş versinler

hasta açısından iyi gibi duruyor kağıt üzerinde ama aslıdna öyle değil işte.

ameliyatı yapacak doktor bulunamıyor. anlamak istemiyorsunuz galiba.

niye bulunamıyor
muayehane yeriene üniveristeyi tercih etisnler
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

braid said:

Adalet sistemini eleştir eleştirebildiğin kadar, ama suçlu olup olmadığı bilinmeyen insanlara masum muamelesi yapmadan, onları kahraman haline getirmeden.

bunun gibi bir sürü şey.whatever.

kacmasin aradan. zeka fiskiriyo

Ortada gerçekten askeri vesayet yanlısı siyasi , bürokratik çetelerin , ergenekonun olduğuna inanıyorum ; ama bir yandan iktidarın bunu bahane ederek muhalifleri sıkıştırdığına da inanıyorum.Sorun iktidarın muhalifleri bu şekilde sıkıştırmasından yola çıkarak aslında bu çetelerin hiç olmadığını iddia eden düşünce tarzı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...