Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rutkay Aziz...

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

braid said:

baştan aşağı cahillik ve saçmalık dolu bir yazı

ahahaha beni katlıyomuş, yavaş katla lol, insanın egosu bilgisini katlayınca böyle kendisini üstün görüyo.

adam akp döneminde sanat ileri gitti dedi her şeyden önce, karikatüristlere dava açılıp, kitaplar toplatılıp, heykellerin kişisel zevke göre yıkılıp tarihi eserlere "sansür" getirildiği bir dönemde. ondan sonra sorsan "dogma" kendisinde değil başkasında, utanmadan bi de başka birine "seni katlarım" diyo.

diğer iddialara hiç girmiyorum bile, beni katlamaya kalkmadan önce aç 2 kitap da ufkun genişlesin, iddialı olmadan önce temelini öğren bi hele :D

cahil olduğunu kimse kabul etmez zaten, sonra kalkıp burada komik iddalar atıp sonra da tırnağı olamayacağı insanlara seni katlarım tarih bilirim politika bilirim diye hava atar.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

bu çağda istatistiki verileri internetten açıp da hala önceki hükümetlerle karşılaştırma yapamayan dangalaklar var.

Gerçekten nerde master yapıyorsun yurtdışında ? Bir önceki hükümetle karşılaştıramazsın artık adamlar 10 senedir hükümet. Teknoloji akıyor zman akıyor. Sen kıyasını diğer ülkelerle yap bakalım.

Madem o kadar eğitim gelişmiş AKP zamanında yurtdışında niye master yapıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

braid said:

bu çağda istatistiki verileri internetten açıp da hala önceki hükümetlerle karşılaştırma yapamayan dangalaklar var.

Gerçekten nerde master yapıyorsun yurtdışında ? Bir önceki hükümetle karşılaştıramazsın artık adamlar 10 senedir hükümet. Teknoloji akıyor zman akıyor. Sen kıyasını diğer ülkelerle yap bakalım.

Madem o kadar eğitim gelişmiş AKP zamanında yurtdışında niye master yapıyorsun?

ingilterede.
bir önceki hükümet degil bir önceki hükümetlerle karşılaştırıyoruz gibi ileri gitmişmiyiz görelim.

kıyasımı hangi diğer ülkelerle yapmamı istersin, çin mi isviçre mi amerika mı ingiltere mi?

teknoloji akıyor zaman akıyor, progress diye birşey yoki gelişme diye birşey yok bütün ülke bir anda gökten zembille inmiş gibi fevkaledinin fevkinde oluyor.
sizin gibi adamlar olmasa belki o bile olur diyecem de.

madem o kadar gelişmiş eğitim niye yurtdışında master yapıyorum?
madem o kadar gelişmiş almanya, isviçre, çin, japonya, burda niye çinli, almanyalı, isviçreli, japonyalı arkadaşlarım var?
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

aynı dangalaklar istatistiki verileri kafasına göre uydurup hepsinde ileri gittik diyorlar, tüm dünya ve avrupanın dalga geçtiği halimizde komik iddialar atıyorlar ortaya.

O istatistiki verilerde büyüyen cari açığı, bedavaya satılan kurumları, artan işsizliği, artan dolar euro altın fiyatlarını, artan sayısız hatalı tutuklamayı, yargıalnmadan hapiste tutulan yüzlerce insanı, yıkılan heykelleri, toplatılan kitapları, kaybolan özgürlüğü falan internetteki o kadar bilgiye rağmen göremeyecek kadar dangalak onlar. sonra hepsinde iyiye gittik diyorlar.

braid said:

yanılmıyorsan sadece kuzey kore gibi ülkelerde senin almak istediğin doğrudan etkiyi alabilirsin.

rewendor google turkish economy 2002-2011.

aglama melis lütfen.

Eğer 2001 krizi sonrası politikayı akp'ye yoruyorsan bi daha hiçkimseye politika ve tarih bilginle övünme, kimseyi de katladığını iddia etme, akvaryumdaki balığım senden daha bilgilidir o konuda :)
Sosyal ağlarda paylaş

hangi kuruma el attılarsa bi rezalet var ya.

ösym başkanı ve sınav rezaletleri.
sağlık bakanının görme özürlü vatandaşa ettiği laf, saçma sapan tam gün uygulaması.
sanat konusuna hiç girmiyorum rew anlatmış yukarıda.
yargı zaten ölmüş, ağlayanı yok.
internetle ilgili btknın yaptığı saçmalıklar, kurumun başındaki adamın ne kadar bilgili olduğunu gördük yaptığı konuşmadan.

orda listelediğin herşeyle ilgili bi skandal mevcut yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

braid said:

aynı dangalaklar istatistiki verileri kafasına göre uydurup hepsinde ileri gittik diyorlar, tüm dünya ve avrupanın dalga geçtiği halimizde komik iddialar atıyorlar ortaya.

O istatistiki verilerde büyüyen cari açığı, bedavaya satılan kurumları, artan işsizliği, artan dolar euro altın fiyatlarını, artan sayısız hatalı tutuklamayı, yargıalnmadan hapiste tutulan yüzlerce insanı, yıkılan heykelleri, toplatılan kitapları, kaybolan özgürlüğü falan internetteki o kadar bilgiye rağmen göremeyecek kadar dangalak onlar. sonra hepsinde iyiye gittik diyorlar.

bir de dangalaklar var ekonominin e sinden anlamayıp , cari açık büyümesini direk olumsuz gösterenler, ticaret hacmi nedir onu bilmeyip hala cari açık ffs!!!! diyenler;
dünyadaki artan işssizlikten bi haber mermer kafalar,
altın ve doların sadece kendi ülkesinde arttığını zannedip,
üstüne üstlük küresel ekonomiyi hiçe sayan econ 101 terk gerizekalılar,
yargılanmadan hapiste tutulan sadece kendi adamları olunca dile getirenler,
türkiyedeki adalet sisteminin kurulduğundan beri böyle oldugunu görmeyip sadece kendi canları yanınca sesini çıkaran 2 yüzlü vicdansızlar?
Örgüt soruşturmasından dolayı araştırılan kitapları " kitap topluyorlar diye QQ layan insancıklar,(tansaşta, bimlerde " takunyalı führer" diye bir kitap görmemişler herhalde,

kayboldan özgürlükten kastı "başkalarının özgürlüğünü kısıtlama özgürlügü" olan insancıklar..

özellikle de sen, lütfen git pipinle oyna.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

Rewendor said:

balon'un ne kadar içi boş olduğunu ve biraz olsun tartışma ciddiye binince bilgisiz kaldığını bildiğim için ona cevap vermiyorum. Kendisi tüm tezleri çürütüldüğünde "bana ne işte" diye kısır döngüye giren, kendisine söylenenlere karşıt bir şey söyleyemeyince de konuyu saptırmaya çalışan yetersiz bir arkadaş, defalarca gördük, o söylediğim/bahsettiğim kesime çok uygun diyemeyeceğim çünkü akp'ye ya da sözlerine inandığı için değil iktidar partisi tarafından kayırılıp torpil yapılan kaymak yandaş tabakadan olduğu için savunuyor onları esasen, anlattıkları o yönde.

hedehodohop said:

@Rewendor
Senin gibi uzun uzun yazmaya üşeniyorum ama bir muhafazakar partinin %50 oy almasını sadece halkın ''cahil'' olmasıyla açıklamak çok yüzeysel bir tutum.Yıllarca dışlanmış , ikinci sınıf olarak görülmüş , küçümsenmiş gelenekçi ve dindar halk kitlelerini merkeze alma taahhüdünde bulunduğu için akp başarılı oldu.Doğuda bir kürdün bdpye oy vermesi de buna benzer bir durumdandır.Kısacası toplumun her kesimini kucaklıyıcak bir alternatif yaratmak yerine sürekli onları kendin gibi olmadığı için dışlarsan akp %50de oy alır %90da

e doğru, ilk oyu bu sayede aldı, ancak daha sonra arada geçen 10 seneye yakın süre içerisinde aslında akp'nin geleneksellikle de dindarlıkla da alakasının olmadığını, dahası verdiği zararın getirdiği yararın çok daha ötesinde olduğunu göremeyip hala hiç tartmadan kavrayamadan 2 reklama kanarak partiyi geleneksel, dindar ve iyi iş yapan olarak görmek cehalet ve ahmaklık kısmı zaten işin. ve bunu yapan, yani o son %50'^yi veren kitleye bu lafı etmek gayet normal. yoksa kafası çalışan dindar/geleneksel vb. adam bir kere kanar, kanabilir, herkes için normaldir, hadi olmadı 2. defa belki bi umut diye sabreder ama 10 sene boyunca bunun ne kadar yalan bir kalıp olduğunu görmeden yaşamaz.

Son cümlene katılıyorum zaten, onu da mesajlarımda belirttim, CHP'nin o konudaki rezil politikasını da eleştirdim. Neden CHP derseniz en yakın rakip o olduğu için.

sen hala ne konuşuyorsun?

balonu malonu bilmem de siyasal tarih ve politika bilgimle seni değil 3 e 5 e, tatava bile söz konusu olmaz.

Bu ülkenin AKP iktidarında,

gerek sağlık,
gerek eğitim,
gerek sosyal sorumluluk,
gerek spor,
gerek bürokratik görünürlülük,
gerek şeffaflık,
gerek vergi,
gerek ekonomik büyüme,
gerek özel sektör,
gerek finansal yapı,

daha ne sayayım? hangi kaynağa bakmak istiyorsan bak, bu ülke her yönden, kültür+sanat dahil, ileri gitti.

Neye bakmak istiyorsun finansal sağlamlık mı? bu iktidar enkazı alıp, 1 tanesi devasa olmak üzere 2 büyük kriz atlattı, hem de sıyrıklarla.

bana sakın teğet geçti şakası falan yapma, bir daha mesaj atmaya tenezzül etmem.
bana sakın basın özgürlügü safsatası, gazeteciler hapiste safsatası çekme, yemem.

bu ülkede rutkay azize " vay mk ne taşaklı adam" yakıştırması yapanlar sanırım SÖZCÜ denilen gazeteyi hayatında bi kere bile açmamışlar.

Bu ülkede sizin gibi sosyal çevreden ve babadan ogula miras kalan , tamamen ideadan bağımsız sınıfsal ideolojiler
olduktan sonra sen de 40 larında huysuz bir çetintaş olursun.

yada rutkay aziz gibi bir sinema festivalinde bir ego mastürbasyonu yaparsın.

bu ülke Atatürk ile kökleri salmış, özal ile büyümüş, AKP hükümeti ile de meyvelerini vermiştir.
2002 den beri aynı muhalefeti ve aynı lafları sürdürmeye devam ediyorsun.

Hala halk cahil, akp'lilerin üniversite okuma oranı falan.
senin gibi adamlar gerçekten daha kötü şeyler hakediyor, ben bile sana cahil demek istemezken, bu ne kibirdir arkadaş,9 senedir amma canınızı acıtmış ki adalet?
Ben şuan Master'ımı yurtdışında yapan biriyim, ben de mi cahilim?
Orhan pamuk da mı cahil, diğer oyunu akp'ye vermiş profesörler doktorlar da mı cahil?
Yok yok onlar şerefsiz, paraya satmışlar dimi oylarını?

pek adetim degil böyle politika hakkında yazmak ama, senin gibi tatavadan adamlara teh internet de olsa insanın hoşuna gidiyor.

biraz akıllı muhalefet ögrenmek istiyorsanız, Viktor'dan ders alın.

son satıra kadar heycanlı heycanlı okuyodum
Sosyal ağlarda paylaş

önceden de yapılıyordu------> şimdi de yapılıyor np
dünyada ekonomi kötü------> bizde de kötü np, istikrar var diyip kekleriz milleti nasılsa

süper mantık kardeş güle güle kullan
eceviti de eleştiriyoduk 10 sene önce kanka, ama ecevite allah gibi tapmıyorlardı şimdi başta olana taptıkları gibi
Sosyal ağlarda paylaş

esadla kanka ol-----> amerika abi suriyeye göz diksin-----> lolol halkının isteklerini dinle

BAŞARILI DIŞ POLİTİKA

israile devamlı atarlan-----> israili korumak için füze kalkanı kur

ULUSLARARASI İTİBARIMIZ ARTTI

işsizlik hesabını günde 1 saat çalışan üzerinden yap------> İŞSİZLİK AZALIYOR

enflasyon hesabını dikenli tel pinpon topu üzerinden yap ----->ENFLASYON DÜŞTÜ
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

bir de dangalaklar var ekonominin e sinden anlamayıp , cari açık büyümesini direk olumsuz gösterenler, ticaret hacmi nedir onu bilmeyip hala cari açık ffs!!!! diyenler;
dünyadaki artan işssizlikten bi haber mermer kafalar,
altın ve doların sadece kendi ülkesinde arttığını zannedip,
üstüne üstlük küresel ekonomiyi hiçe sayan econ 101 terk gerizekalılar,
yargılanmadan hapiste tutulan sadece kendi adamları olunca dile getirenler,
türkiyedeki adalet sisteminin kurulduğundan beri böyle oldugunu görmeyip sadece kendi canları yanınca sesini çıkaran 2 yüzlü vicdansızlar?
Örgüt soruşturmasından dolayı araştırılan kitapları " kitap topluyorlar diye QQ layan insancıklar,(tansaşta, bimlerde " takunyalı führer" diye bir kitap görmemişler herhalde,

kayboldan özgürlükten kastı "başkalarının özgürlüğünü kısıtlama özgürlügü" olan insancıklar..

özellikle de sen, lütfen git pipinle oyna.

Adam hem cahil hem de leş maganda çıktı :D Her şeye cevabı "dünyada da öyle gidiyo", "dünyadaki dolar,benzin,işsizlik, vergi vb artışıyla türkiyedekini kıyaslasana" dersen tıkanır kalır. 3 kuruşluk insanı adam yerine koyup cevap verince şımardı tabii hakaret falan ediyo seviyesizleşiyo, yarım bilgiyle ahkam kesip ortaya çıkaranlara hakaret yağmuru.

Böyle devam, hiç bozma kendini sen ehehe :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

önceden de yapılıyordu------> şimdi de yapılıyor np
dünyada ekonomi kötü------> bizde de kötü np, istikrar var diyip kekleriz milleti nasılsa

süper mantık kardeş güle güle kullan
eceviti de eleştiriyoduk 10 sene önce kanka, ama ecevite allah gibi tapmıyorlardı şimdi başta olana taptıkları gibi

sizin gibi ultra-mega ulusalcı kafalarından AKP yi eleştirmeye sıra hiçbir zaman gelmez, kişi ve partilerden çok kafalara dikkat etsen daha iyi olur, bu faşist kafalar çok koktu çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

sağlık da gelişme olmamış diyenler arka sokakta bir esnaf hastanesine gitmemiştir, gittim diyenler de tatava

yalnız sağlık politikası maddi açıdan epey zorladı, yavaş yavaş işlemler ücretli hale geliyor

gelişme oldu, ama gelişmenin getiri kadar götürüsü de oldu. İyi doktorlar yavaş yavaş özel sektöre kaçıyor farkındaysan, ciddi sorunu olanlar ameliyat vb bekleyenler artık daha çok bekliyor.

İyi niyetli bir uygulamaydı ama özellikle kalabalık nüfusta ters tepti.
Sosyal ağlarda paylaş

@braid

Yazdıklarının bazılarına katılmıyor değilim Türkiye'de adalet sistemi vesaire zaten hep böyleydi. Ama yurtdışında master yapan biri olarak Türkiye'de eğitim sistemi AKP ile gelişiyor dersen ve bunu almanların, çinlilerin de ingilterede okuyor argümanı ile bağlarsan orda yanılırsın. Türkiye de de okuyan almnalar çinliler isviçreliler vardır ama gidip bir sor türkler ne amaçla yurtdışına okumaya gidiyor bu adamların amacı nedir diye.

Konuş bakalım o alman arkadaşlarınla neden ordalar. Kendi ülkelerinde ücretsiz olarak kat kat iyi eğitim almak varken neden oraya gelmişler binlerce dolar ödüyorlar.

Türkiye'de eğitim sistemi diye bir şey yok ki gelişsin. İnsanlar yurtdışında eğitimi bu kadar über bir şey görmezlerdi eğer eğitim sistemi diye bir şey olsaydı.

Ben sana şunu söyliyim Almanların 1/3 ü Almanyada mühendislik eğitimlerini yarıda bırakıyorlar, yani götleri kendi okullarını okumaya yemiyor bu nedenle ingiltereye gidiyorlar.

Amerika ise vizyonu geniş orada yaşamayı tercih eden Almanların tercihi.

Bu argümanlarla gelme bana bu yüzden. Ekonomi vesaire bunlardan anlamam yorum yapmam ama eğitim sistemi gelişmiş demek için su ürünleri falan okuyor olman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...