Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Resit olmayanlara icki sigara satisi yapan yerleri nereye sikayet ediyoruz ?

di

Öne çıkan mesajlar

tomkat said:

Fin said:

of şu forumdaki overall statün bilişim fuarındaki redneck gibi herseyden habersiz ama çok içten.

tabi herkes sadece kuzey amerikali gerizekali 15 yasindaki veletlerin kullandigi terimleri bilmek zorunda statu sahibi olmak icin

doğru söze ne denir?
ben helal derim...
(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

tomkat said:

cetintas said:

18 yaşından küçük çocukların sigara içmesine(bırakın satışını)engel olabilecek keşke bir düzen olsa(ki pek çok tiryaki gibi ben de çoook küçük başladım sigaraya)ama ne yazık ki yok ve böyle yasa ile falan küçüklerien sigara edinmesini engellemek imkansız.100de 100 imkansız.

Bunun haricinde kapalı yerlerde uygulanan sigara yasağını destekliyorum ancak sigara içenlerin görmezden gelinmesine karşıyım.

oyle bi duzen yok

anca sigara receteyle falan satilir, komple illegal olur, o zaman veletler ugrasmaz.

bi cocuk icin cok kolay sigaraya erismek.

vapurdaki sigara yasagini da desteklemiyorum

zaten denizdesin, ruzgar var

birinin gidip 10 cm mesafeden suratina uflemedikce o sigaranin dumaninin vapurda baskasini rahatsiz etmesi imkansiz

Cok yanlis dusunuyorsun. Cok rahatsiz ediyor. Ustumuze sinip gun boyu les gibi kokmak mi dersin, istemedigimiz kokuya senin ve digerlerinin sigarasi bitene kadar maruz kalmak mi dersin. Ne dersen de.

Ustune astim ve en ufak solunum sorunlari olanlarin cektigi iskencenin haddi hesabi yok.

Kaldiki sigara meretinin dumani her yerden gecip geliyor. Oyle lanet bir sey. Vapura icerde oturanlarla disarda oturanlari ayirsan yine olmaz senin o dedigin.

bence sen cok abartiyosun

vapurlardaki yasaktan once hic rahatsiz oldun mu senden metrelerce uzaklikta sigara icenden?

hem denizdesin, hem ilerliyosun, hem de 4 tarafin acik
Sosyal ağlarda paylaş

E rahatsiz oldum ve oluyorum ki soyluyorum. Hassasiyet seviyesi kisiden kisiye gore de degisecektir elbet. Ben fazla hassasim bu tip keskin kokulara karsi. Ama yalniz degilim, benim gibi bir suru kisi var.

Bir de 4 bir yani acik olsa bile her sekilde sacimiza basimiza ve ustumuze siniyor. Yeterki duman bulundugumuz yere gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

kapali alandaki yasagi her turlu destekliyorum

ama 4 yani acik mekanlarda icince ariza cikaranlar eminim rahatsiz tipler

gecen kadinin biri ariza cikardi starbucksda

sabahin korunde gitmisim, sigara icilen bolumdeyim, kadinla aramda 4 masa var

saygisizlik yapma, sondur dedi manyak

hayir fosur fosur icen biri de degilim umumi yerlerde ama disarda yemek yediysem 1 tane icerim yemekten sonra veya kahve ile birlikte

ben nasil karda kista disari cikiyosam onlari rahatsiz etmemek icin, onlar da biraz saygi gostersin ben disarda icince
Sosyal ağlarda paylaş

acik havada rahatsiz olunmaz diyen afedersiniz esegin onde gidenidir.. bu mereti tek kisi icse okey, lan restorana oturuyorsun, 4 yandan 20 kisi sigara yakiyor. alerjik astim kivaminda bir sorunla birlesince bana gayet de yasanmaz oluyor acik cafeler.

karsiyim. icmek isteyene de saygi duyuyorum, buyursun evinde icsin. icme kismi ihtiyacsa, istedigin yerde icme kismi keyiftir. o yuzden isteyen icebilir ama benim yanimda degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Juzzam said:

Hayır yani, genelde işsiz güçsüz emekli adamlara dert olur böyle abuk subuk şeyler ondan diyorum.

lol oldu olacak sokakta biri bıçaklandığında polisi de aramayalım.

Sam said:

işiniz gücünüz varsa kanunu çiğneyenleri şikayet etmeyin!

hahahah
Sosyal ağlarda paylaş

sigara çok boktan ve bütün solunum sitemi rahatsızlğı olanları pasif içicilik direkt hastalıklarını tetikliyor ama sigara içenleri toplama kampı haline getirilmesine de karşıyım. sonuçta devletin hatalı politikaları sonucunda insanlar başlıyor bu merete ve bırakması da çok kolay bişi değil. onlar nasıl içerde içmeyerek yasağa saygı gösteriyorsa ben de dışardayken sigaradan çok rahatsız olursam başka yere gitmeye çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bir sekilde hassasiyet gostermesi gerekiyor iste icen icmeyen herkesin.

Tiklim tiklim otobus metrobus duraklarinda icenlerden, metrobusten otobusten iner inmez, kalabalik icinden cikmadan sigara yakanlardan rahatsizim mesela en cok. Kimisi soylesince de anlamiyor, duymamazliktan geliyor. Boyle tipleri hizla gelen otobusun metrobusun onune itekleyesim geliyor, o kadar delirtiyorlar.

Ha gonul isterdi ki hic olmasin, hic icmeyin lakin sizin tercihinizdir, sizin ozgurlugunuzdur. Sadece bu ozgurlugun, baskasinin rahatsiz oldugu noktada bittigini anlamasi gerekiyor insanlarin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...