Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Resit olmayanlara icki sigara satisi yapan yerleri nereye sikayet ediyoruz ?

di

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

di said:

Bu kisilerin bir turlu sigara bulamadiklarini dusunelim. Otu esrari da marketten alamayacaklarindan her turlu buyuk bir kazanc saglanmis olacaktir.

16 yaşındaki biri için sokaktan ot almak büyük bir marketten bira almaktan daha kolay.

Her nokta icin gecerli degil ve genel gecer bir dogru da degil.

Yalniz herseyi gectim, olmasi gerekeni yapmaya calisirken boyle argumanlarla cikmaniz, "o olmasa bu var" kafasinda gitmeniz ve ayni sekilde karsi cikmaniz gerekirken boyle kafanizi kuma gommeye calismaniz bu tip olaylarin en can sikici, en aci yani olmaya basladi.

Yazik cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamadığım 18den küçük birinin sigara içebileceğini savunmanız. Günümüzde 50 çeşit hastalığın sebebi olduğu kanıtlandı ama hala isterse içer demek cidden cahillik. İlla başlayacaksa da olabildiğince geç başlasın çocuklar bu illete biraz daha bilinçlenince başlasınlar artısını eksisini ayırt edecek yaşa gelince.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Valla benim savunduğum şey şudur;

kesin yasaklarla engelleyeceğine biraz müsamaha göster, okullara uzmanlar gönder, konferanslar düzenle o şekilde bırak insanlar kendileri içmemeye karar versin.

yasaklayınca daha matah bir şeymiş gibi görünüyor.

Buna katiliyorum ama tum konu boyunca yazdiklarinin bununla uzaktan yakindan alaksi yoktu. Oyleki bu yazdigini okuyunca sevindim bildigin.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Juzzam said:

Kanunlar zaten aptallar için yazılır. Yoksa normalin üzerinde zekası ve hayatın değerini anlamış adamların zaten ihtiyacı olmaz öyle kanuna kurala.

bu hayli tartışılır içeriğe sahip söylevin bir kişinin vatandaşlık görevini yapmasıyla bir alakasını göremedim hani.

Peki yoldaş komiser, öğretin bize görevlerimizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben kendim bırakamadım sigarayı, kız arkadaşım sayesinde bıraktım. İnsan çok ilginç bir varlık cidden zarar kendine gelince umursamıyor ama etrafındaki insanların da zarar görmesi söz konusu olunca öyle cesur davranamıyorsun çünkü hakkının olmadığını anlıyorsun.

inşallah bırakabilirsin. kendin için değil, ailen için.
Sosyal ağlarda paylaş

Juzzam said:

Peki yoldaş komiser, öğretin bize görevlerimizi.

en birincisi, yolda düşüp kalana "aman bulaşmayayım" diye bakılmayan bir dünyada gençlerin zaafları üzerinden köşe dönmeye çalışan birini engellemek için vakit harcayan birine aptal muamelesi yapmamak.

bununla başlayabilirsin, devamı kendinden gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Juzzam said:

Sam said:

işiniz gücünüz varsa kanunu çiğneyenleri şikayet etmeyin!

Kanunlar zaten aptallar için yazılır. Yoksa normalin üzerinde zekası ve hayatın değerini anlamış adamların zaten ihtiyacı olmaz öyle kanuna kurala.

Heheh küçük tatlı anarşist :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...