Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hastalanacağınızı hissettiğinizde ne almalı

Wispy

Öne çıkan mesajlar

İlaç olur, vitamin olur, burna tuzlu su çekmek, makata pamuk vs herşey olur. Amaç ya direk toparlamak ya da minimum hasarla en kısa sürede atlatmak. Bir hafta salya sümük dolaşmak istemiyorum mümkünse

Havalar da zart diye dönünce fena üşüdüm dün gece bir gömlekle üstümde. Çok da kolay hasta oluyorum. Kalktım sabah nefesim daralmış tıksırma ihtiyacı hissediyorum.

Herkes yazsın bir de stickyleyelim kış boyunca, hastalanmasın millet.
Sosyal ağlarda paylaş

gripin veya o tarz ilaçlar, bana direk ii gelio.
parasetamol mü ne var işte ondan barındıranlar,

aslında bu hastalığın belirtilerini gizlio sadece sanırım ama psikolojik olarak yendim sanıosun ve yenıosun.
en azından ben de bole, bide eve kapanma hasta olcam die, üstünü kalın gıyın dısarı cık yuru falan
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar hala hastalık iyileştirici şeylerle hastalık önleyici şeyleri ayıramıyor :p c vitaminiydi, portakal suyuydu vs hastalık önleyici şeylerdir hastalanmış veya hastalanmak üzere olan bir insanın iyileşme sürecini hızlandırabilirler ama hastalığı kesmezler aniden. tylolhot gibi ilaçlar içiyor grip durumunda aniden ayağa kalmak için insanlar ama tylolhot hakkında kötü söylentiler dolaşıyordu son zamanlarda
Sosyal ağlarda paylaş

Boğazda karıncalanma yada yutkunma zorluğu hissettirerek başlayan rahatsızlıklarda direk antibiyotik başla. Tercihen Amoklavin - Augmentin vb. muadil ilaçlar işini görür. Fekat bu tarz antibiyotiklerde 1-2 adet değil en az 5 günlük tedaviyi tutturman lazım. O kadar alamıyorsan bile 3 gün mutlaka kullanmalısın.

Yukardaki gibi olmayıp üşüme hissi, eklemlerde hafif ağrılar, yorgunluk vb. durumlarda zilyon tane bulunan Tylol, Benical vb. soğuk algınlığı ilaçlarını kullan.
Sosyal ağlarda paylaş

c vit tedavi edici değil ama bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği için hasta adam da almalı. (tıpçıyım)

KapIKulu said:

Boğazda karıncalanma yada yutkunma zorluğu hissettirerek başlayan rahatsızlıklarda direk antibiyotik başla. Tercihen Amoklavin - Augmentin vb. muadil ilaçlar işini görür. Fekat bu tarz antibiyotiklerde 1-2 adet değil en az 5 günlük tedaviyi tutturman lazım. O kadar alamıyorsan bile 3 gün mutlaka kullanmalısın.

Yukardaki gibi olmayıp üşüme hissi, eklemlerde hafif ağrılar, yorgunluk vb. durumlarda zilyon tane bulunan Tylol, Benical vb. soğuk algınlığı ilaçlarını kullan.

yanlış, antibiyotik almayın kafanıza göre.

Antibiyotik kullanım planlaması uzmanlık gerektiren bişey, her doktor bile iyi bilmez.

Bilinçsiz antibiyotik kullanımının zararları: Karaciğer gider.

Direnç gelişir hastalığına, düzelmez aksine daha zor tedavi edilebilir olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ya öle deme ardeth, ne zaman mandalinaya abansam hastalancakken geçio veya engel oluo.

belki bilmediğimiz bi etkisi vardır

bağışıklık sistemini güçlendirir ama herhalde insandan insana değişiyor ne kadar hızlı ve ne kadar çok güçlendiği. haliyle bağışıklık sisteminin güçlenmesinin önleyici etkisi daha kesindir iyileştirici etkisinden
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...