Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Basın özgür(süz)lüğü

cetintas

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

Ardeth said:

şu kuzey avrupa ülkelerindeki refah huzur ve sakinliğe de bayılıyorum. bildiğin model ülke gibiler.

yanlış düşünüyosun hocam. vakit gazetesi tespiti çok güzel yapmıştı bu konuda: eşcinselliğin ve ateizmin doruklarda olduğu norveçten böyle islam düşmanı bir katil çıkması gayet düşündürücü (brievik hakkında)
ahahah nolur kaynak ver
cerceveletip asacam.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

boş konuşma yazmışsın ben de neden bahsettiğimi anlattım. verecek cevabın yok tabi her zamanki gibi.

boş konuşmuştun çünkü desteksiz kinayeden ibaretti. kaynak çıkarıp koyunca tamamen alakasız bir konuya atladın, üstüne bir de hala "cevâb veremedi" diyorsun. hakikaten pes doğrusu, susar bari insan.
Sosyal ağlarda paylaş

desteksiz kinaye mi? git bak bakalım zaman, vakit, taraf, haberturk nasıl vermiş bahsi geçen konuyla ilgili haberleri. sonra bi de araştır bakalım nasıl olmuş gerçekte.

konuyla olan alakasına gelince; o olayların, basının özgür olmadığının ve yancılık yaptığının bi kanıtı olması.

desteksiz dediğin olay aynen şöyle gelişiyor bak:

-adli tıp kurumu bir karar veriyor, bu karar mahkemeden dönüyor bi şekilde.

-tekrar gidiyor adli tıpa, ama bu sefer ne hikmetse belgeler gelmeden 1 hafta öncesinde imza konusuyla alakası olmayan 3 uzman atanıveriyor o heyete. biri toxicology, biri ateşli silahlar uzmanıç diğerini hatırlamıyorum şu an. herneyse yine geri dönüyor bi şekilde bu karar da.

- son seferinde 11 kişilik bi heyet kuruluyor. önceki 3 uzmana ek olarak yine alelacele 4 kişiye daha birer haftalık kurs ile imza uzmanı sertifikası veriliyor.

sonuçta o 11 kişilik heyetten 7 vs 4 oy ile geçiyor bu kara. 7 oy çakma uzmanlardan, kalan 4 oy ise gerçekten konuyla alakalı olan insanlardan gelmiş.

jandarmadan gelen karar da yine çarpıtılarak verilmiş çoğu yerde. gerçekten çok özgür basın. evet, haklısın.

yine cevap veremiyorsun, çünkü verecek bir cevap yok. ehe ehe konuyla alakası yok ki diye kıvırıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

hayır çıkmaz. buyur.

138...Türkiye
171...Çin
175...İran

Şimdi sana neler söyleyeyim,o kadar fazla şey var ki ama şöyle bir sıralayayım:
-alıntıladığım haber Hürriyet gazetesinin haberi.yoruma da ihtiyaç yok,oradan o haberi okuyan herkes söylediğim şekilde anlar durumu.yanlış da değildir. öyle Xenocide'ın söylediği gibi de düz mantık değildir. aksine üzülmek gerekir eğer sizin iddia ettiğiniz gibi biz de basın özgürlüğü daha iyiyse neden bizden daha kötü durumda olan Çin ve İran'dan daha fazla gazeteci tutuklu diye.
-Alıntıladığın kaynak Sınır Tanımayan Gazteciler Örgütü'nün verilerini esas alan vikipedya.STGÖ manipülasyonu sever. böyle bir listede 138inci sırada olmak bile ürkütücü.
-marifetmiş gibi bu listeyi benim gözümün içine sokarken şu manipülatif listede bile üzerimizde hangi ülkelerin yer aldığına bir göz attın mı? eğer şu an münazara yarışmasında olsaydık münazarayı kaybetmiştin.

Xenocide said:

gazeteci tutuklu sayısından basın özgürlüğü miktarı sonucu çıkartırsan pek çok değişkeni yok saymış olursun. düz mantık direk yani.

cem yılmazın "tüm erkekler salakmış, osman bak salakmışsın" örneğindeki gibi, "türkiye'nin basın özgürlüğü, irandan daha azmış" diye bi haber görüp öyle kabul etmek niye? hayır Sam "yoh öyle bişey" diyince de hemen "ne yani türkiyede basın özgür mü?" demişsin. adam basın özgür demiyorki, irandan çinden daha kötü durumda değiliz diyor, evet değiliz. ha bu övünülcek bişey mi, hayır ama değiliz.

sam'in avukata falan ihtiyacaı yok gördüğüm kadarıyla.güzel türkçemizde güzel deyimler, atasözleri vardır.uygun olan bir tanesi de aklıma geliyor,sanırım senin de aklına gelmiştir.açtığım konunun başlığı belli.alıntıladığım haber belli.niye sen dahil bazı insanlar ısrarla kasıyorsunuz ve kastırıyorsunuz kendinizi "hayır lan türkiye çin'den ve iran'dan daha kötü değil" diye?böyle bir sıralamada türkiye'nin çin ve iran'la karşılaştırılması bile bana göre yeterince rezaletken siz daha neyin peşindesiniz?

yeni gördüm bir diğer mesajını Sam.
burada sidik yarıştırmıyoruz değerli kardeşim.altta kalmak,üste çıkmak değil amaç.bir haberi yorumlarımızla destekleyerek tartışıyoruz.insani bir şey yani yaptığımız.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

-marifetmiş gibi bu listeyi benim gözümün içine sokarken şu manipülatif listede bile üzerimizde hangi ülkelerin yer aldığına bir göz attın mı? eğer şu an münazara yarışmasında olsaydık münazarayı kaybetmiştin.

abi baska ülkeleri niye katıyon tartısılan ülkelere iran cin türkiye adamda onlardan iyi durumdayız demiş dün degil yarın deil bugün suan onlardan daha iyi durumdayız 138 sırada olmamız iyi yada kötü die de tartısmıyor adam senle gerci böyle bir listeye de ihtiyac yok bunu görmek için ama neyse müzara olsaydı suan kılıcdarogluna bagıran melih göcek gibi görünüyorsun

cetintas said:

Ulan komediye bakın, basın özgürlüğünde İran ve Çin'den bile geriymişiz. Yaşasın İleri Demokrasi.

bunu dedin adamda öyle olmadıgını gösterdi

bir daha not geciyim 138. sırada olmak iyi birsey deil
Sosyal ağlarda paylaş

aluriel sen neden bahsediyorsun ya? kopmuş gitmişsin tamamen. git başlığın başına ilk mesajları tekrar oku.
cetintas said:
oradan o haberi okuyan herkes söylediğim şekilde anlar durumu.yanlış da değildir.

hayır o şekilde anlamaz, bakınız ben ve başka birkaç arkadaş. o şekilde anlayan kendi ajandası çerçevesinde işine geldiği gibi yorumlamıştır. yanlıştır.

kaynak beğenmiyorsun, buyur madem sen kaynak göster. hadi. buyur. istediğin herhangi bir uluslararası örgüt olabilir. ama net bir veri ve çeşitli faktörleri içeren bir kıyaslama olacak. öyle kafa saymadan ibaret değil senin keyfi yorumun gibi.

kaynak beğenmezken kendin göstermediğin gibi, utanıp sıkılmadan "münazarayı kaybetmiştin" diyorsun. çin ve iran'dan beter olduğumuzu iddia ettin ve bunun boş safsata olduğu kanıtlanmışken haksız olduğunu kabullenmeni beklemezdim ancak, en azından sessiz kalabilirdin. bu bile saygın bir davranış olurdu.

yorumlarının da zerre kıymeti yok kof oldukları sürece, bilgi olmadan yorum bir hiçtir. bir iddiada bulunmadan önce 3-5dk araştır bir bakalım. hadi gaflete düşüp araştırmadın, bir bilen söyleyince körü körüne sarılma ilk dediğine.
Sosyal ağlarda paylaş

valla önceyi referans alıosak basın baya özgür bi 15 sene önceye göre. ( bi zaman anca karikatür yapılıodu, onun dışında gazetecileri faili meçhule gönderiyorduk hatırlarsanız )
zannetmiyorum ki bi iran gazetesinde bu kadar cüretkar yazılar çıkabilsin ( hatta abd de bile çıkabileceği zannetmiyorum ).
Yani mesela karikatür çiziosun, adam dava açıo ve kaybedio sonra falan.
Dava açması basını kısıtladıgı anlamına gelmıo ki, sonuçta karar onun aleyhine.

Yani uç gazetelerimiz var, çok uçta yazılar yazan gazeteleirmiz mevcut. Kıç yalayan süper satan gazetelerden bahsetmiorm da, low level olarak gördüğümüz, belki kalitesiz belki yalan belki asparagas haber yazan gazetelerimiz var.

Yani mutlaka başka ülkelerde daha fazla özgürlükler vardır da, o özgürlüğün de bi sınırı var. Şuursuz olursa gazeteci, elinde ki güç çok büyük çünkü.

yarın senin hakkında totoş die bi haber yapsa, sen dava bile kazansan aleyhinde insanları inandıramazsın, böle bi durumda var.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

okuduğunu anlamayan insanlarla tartışmak beni bunalttı.

Hürriyet her zaman %100 doğru haber yapmıyor... Rüzgar nereden eserse pervane gibi kafasını oraya çeviren bir gazete. Buradan bile bazı patileri bloglarından bilgi çalıp, kopyalarsanız dava açarız diyen bir site. Doğan yayın holding'in. Aydın Doğan'ın...

Hürriyet'in her dediği doğru değil. Körü körüne de inanmayın. Sam onu demek istiyor. Sana kanıtı ile gelmiş, diyorsun ki tartışmaktan yoruldum. Açmayacaksın abi o zaman ota çoka topik...

Yanlıştı verdiğin bilgi, düzeltildi. Bu kadar büyütme. Olay şuna dönüyor sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

valla sufi ilk mesajı görünce, akp filan hiç umrumda değil de, iran ve çin'deki insanların çektiği sıkıntıların "oho onlar da birşey mi, biz neler çekiyoruz ayooool" dercesine küçümsendiğini görmek içimi bunalttı. tutamadım kendimi. bir deri bir kemik afrikalı'ya yardım gönderilince "önce türkiye'deki açları doyurun" diyen insan modeli tam.
Sosyal ağlarda paylaş

@sam

boş konuşma dedin en başta ben de neden bahsettiğimi anlattım sana ama dinlememekte ısrarcısın.

sonrasında da ilk mesajdaki haberin saçma olduğunu da söyledim zaten. ama sen inatla kıvırmaya, görmezden gelmeye devam ediyorsun. özgür basının yapacağı işler mi onlar ciddi ciddi?

@suark

yadığım mesajlara baktınmı bilmiyorum ama madem o kadar özgür bu basın o konuyla ilgili haberler neden hep taraflı? sesini çıkaranı alıyorlar işte içeri de o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

utanıp sıkılmadan "münazarayı kaybetmiştin" diyorsun.

sen okuduğunu anlama, vikipedya'da harıl harıl "şu çetin'i nasıl morartırım" diye abidik kubidik kaynakımsı(yazar notu:kaynak gibi görünen)araştır.
ondan sonra ben utanıp sıkılayım.

64 tutuklu Türk gazeteci senin için demokrasi zaferi ise, ileri demokrasiyse, "Çin'den ve İran'dan daha iyi basın özgürlüğümüz var,yaşasın!" dedirtebiliyorsa ben zaten utanıp sıkılmalıyım senin gibi adamlarla çevrili olduğumuz için.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

@sam

boş konuşma dedin en başta ben de neden bahsettiğimi anlattım sana ama dinlememekte ısrarcısın.

sonrasında da ilk mesajdaki haberin saçma olduğunu da söyledim zaten. ama sen inatla kıvırmaya, görmezden gelmeye devam ediyorsun. özgür basının yapacağı işler mi onlar ciddi ciddi?

@suark

yadığım mesajlara baktınmı bilmiyorum ama madem o kadar özgür bu basın o konuyla ilgili haberler neden hep taraflı? sesini çıkaranı alıyorlar işte içeri de o yüzden.

abi alıolar içeri öldürmüyorlar en azından =)
eskiye göre kıyasladım o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

aluriel:

çetintaş birşey iddia etmiş, ben yanlış demişim, sen de ona destek vermişsin. destek verdiğin şey haksız çıkmış. sonra tamamen TAMAMEN ALAKASIZ wotlar dizmişsin, onlara cevap istemişsin. dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı.

görmezden gelinecek birşey yok çünkü APAYRI bir telde çalıyorsun ve benim o telle alakam yok. kim "özgür basın" lafını etti ki? kendi kendine gelin güvey oluyorsun, kendi kafanda ürettiğin hayali bir yeldeğirmeniyle don kişotçuluk oynuyorsun.

benim bütün dediğim şu: türkiye'de basın özgürlüğünün durumu çin ve iran'dan kötü değil. NOKTA.

bunun dışında birşey demedim ve ilgilenmiyorum senin wot'larındaki konularla. başlık mesajındaki içerikle ilgili yazacağımı yazdım ve orada bitti anlatmak istediğim şey. umarım anlamışsındır bu sefer.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

valla sufi ilk mesajı görünce, akp filan hiç umrumda değil de, iran ve çin'deki insanların çektiği sıkıntıların "oho onlar da birşey mi, biz neler çekiyoruz ayooool" dercesine küçümsendiğini görmek içimi bunalttı. tutamadım kendimi. bir deri bir kemik afrikalı'ya yardım gönderilince "önce türkiye'deki açları doyurun" diyen insan modeli tam.

evet,zaten böyle bir mesajım da vardı ve senin de bana karşı beslediğin NEFRET ile yazdığının bir ispatı bu.benim açtığım her konu başlığına sen dahil belli kişilerin nöbetleşe zıplayıp abuk subuk karşılıklar vermenize, sırf bana karşı gelmek için dağdan alıp bayıra savurmanıza ben zaten alıştım,kaldı ki forumu sürekli takip eden arkadaşlar da alışmışlardır. kendi kurduğunuz dünyada kendinizi kandırmaya devam edin ama siz kendinizi kandıracaksınız diye doğru bildiğimi sizden mi esirgeyeceğim.

karşımda senin çok sevdiğinden,hayran olduğundan emin olduğum sevgili muhterem değerli büyüğümüz başbakanımız da olsa suratına aynı şeyi söylerim; kendi ülkesinde insanlar çöplerden ekmek toplarken,sütü bebeğini besleyemediği için bebeğini kaybeden anneler varken gidip başka ülkelerin açlarına yardım etmek komik, mantıksız ve yanlış diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

çetintaş birşey iddia etmiş, ben yanlış demişim, sen de ona destek vermişsin. destek verdiğin şey haksız çıkmış. sonra tamamen TAMAMEN ALAKASIZ wotlar dizmişsin, onlara cevap istemişsin. dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı.

görmezden gelinecek birşey yok çünkü APAYRI bir telde çalıyorsun ve benim o telle alakam yok. kim "özgür basın" lafını etti ki? kendi kendine gelin güvey oluyorsun, kendi kafanda ürettiğin hayali bir yeldeğirmeniyle don kişotçuluk oynuyorsun.

benim bütün dediğim şu: türkiye'de basın özgürlüğünün durumu çin ve iran'dan kötü değil. NOKTA.

bunun dışında birşey demedim ve ilgilenmiyorum senin wot'larındaki konularla. başlık mesajındaki içerikle ilgili yazacağımı yazdım ve orada bitti anlatmak istediğim şey. umarım anlamışsındır bu sefer.

neresi tamamen alakasız ya?

basın özgürlüğü diyorsun, ben de yok diyorum işte. çarpıtma haber, yanlı haber nasıl olur gösteriyorum sana.

dediğim gibi işine gelmeyince kaçıyorsun her zamanki gibi. o konularla ilgilenmezsin çünkü İŞİNE GELMİYOR ve HAKSIZSIN

kaç sen yine.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...