Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vizesiz avrupa?

Suark

Öne çıkan mesajlar

http://ekonomi.haberturk.com/turizm/haber/673038-turklere-vizesiz-avrupa

habertürkün başlığı bu vurmayın :p

bişe çıkmaz ya, bi ümit.

Haberturk said:

Avrupa Parlamentosu’nda 28 Eylül’de bir ilk yaşanacak. İlk kez düzenlenecek özel oturumda Türk vatandaşlarına uygulanan Schengen vizesi konusu masaya yatırlacak.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, çarşamba günü Avrupa Parlamentosu’nda Schengen vizesi ile ilgili bir toplantıya katılacak.

Bakan Bağış ile Avrupa Komisyonu’nun İçişlerinden sorumlu üyesi Cecilia Malmström, konuyu ilk kez özel bir oturumda ele alacak.

Toplantıda, ilişkilerin en önemli ve sorunlu konularından biri haline gelen vize meselesi tüm boyutlarıyla değerlendirilecek.

Birçok ülkeye vize muafiyeti uygulamaya başlayan veya bu yönde görüşmeler yapan AB’nin, tam üyelik müzakerelerini sürdüren Türkiye ile vize muafiyetine yönelik süreci başlatmaktan kaçınmasının yanlışlığına dikkat çekilecek.

Bağış, oturumda yapacağı konuşmada Türkiye’nin tezlerini dile getirerek, “Türkiye’ye çifte standart uygulamayın” diyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

http://www.swfcabin.com/swf-files/1269236582.swf

bu sefer isabet olmuş bu swf

AVRUPAYA DİZ ÇÖKTÜRDÜK DÜNYANIN GÖZÜNDE TÜRK VATANDAŞI DEDİ Mİ BİR DURUP DÜŞÜNÜYORLAR ARTIK!!!

AKP İTİBARIMIZI ŞAHLANDIRDI!!! diyen gençler arasokakta bir vize kuyruğuna uğramamıştır, anca televizyonda mısır vizesinin kalktığını görmüştür.
Sosyal ağlarda paylaş

sorun abi uraşıosun, adamların önüne gidip el bağlıosun. Te şimdi istanbula veya ankaraya gidip randevu alıp kafadan 1-2 günümü yakmam lazım.
Ziyan direk, bunun için bide izin alıcam falan ölme eşşeğim ölme.

Sonra gidicem lavugun bırı cıkıcak kabul etmıcek felan tav olucam, yok abi o muabbetlere gırmek ıstemıorm.
Sosyal ağlarda paylaş

kiev otobüsünü izledikten sonra eğer vizeler kalkarsa bariz üzülürüm avrupa ülkeleri için

her ne kadar 2-3 günlük bir prosedür olsa da otobüse atlayıp herhangi yakın bir avrupa ülkesine günü birlik gitmekle, 2-3 gün vize ile uğraşıp otobüse binip gitmek arasında dağlar kadar fark var bence (aktivasyon enerjisi açısından)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

sorun abi uraşıosun, adamların önüne gidip el bağlıosun. Te şimdi istanbula veya ankaraya gidip randevu alıp kafadan 1-2 günümü yakmam lazım.
Ziyan direk, bunun için bide izin alıcam falan ölme eşşeğim ölme.

Sonra gidicem lavugun bırı cıkıcak kabul etmıcek felan tav olucam, yok abi o muabbetlere gırmek ıstemıorm.

bu kadar strese gelemeyen bi adamsan gitme o zaman adamların ülkesine zaten bayılmıyorlar türkiyeden gelenlere.
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

odullusoru said:
bu kadar strese gelemeyen bi adamsan gitme o zaman adamların ülkesine zaten bayılmıyorlar türkiyeden gelenlere.

stress falan değil adam yerine koyulma isteği bence...
ikinci derece insan gibi davranılması isyan biraz.
ama sen feci kabullenmişsin bu durumu.

kabullenmiş olsam ben gider karşılarına el pençe divan dururum. iki büklüm saygılı el pençe divan duran kimse o kabullenmiştir. süklüm püklüm durduğun adamların karşılarında söylesene bu dediklerini. burada carlamak mı kabullenmemek oluyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sonuçta adamlar sana potansiyel suçlu veya kaçak veya orada kalıp dönmicek muamelesi yapıcaklar. Çünkü sen adamlardan bişi istiosun, izin istiosun.
Bir mekana girerken karşılaştığın bodyguardlar gibi işte.
Mesela benzer bi krizi otobüs bileti alırken yaşıyorum ben, ama artık hazırlıklıyım ve önceden " bay yanı lütfen " diyorum. Karşıda ki şaşırsada, bana karşı yapılan "potansiyel sapık" muamelesini önceden bertaraf etmiş oluyorum :).
Burda öyle bir imkanım yok, çıkana kadarda kendi ülkemi gezeyim bi hele mantalitesi var.
Umarım çıkar yoksa vize veren adam abuk subuk bi laf ederse kavga çıkar orada. Bende babayı alırım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...