Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gumrukten 5-10 telefonla gecebilir miyim?

manve

Öne çıkan mesajlar

kertenkel said:

xrayden gecmiyorsun, gumruk beyan noktası var orda bir şey DEKLARE etmezsen geçip gidiyosun.

eleman kıllanıp, heyecanlıysan falan direk şey ediyo:

"eleman şöyle odaya alalım sizi, bavulunuzu açar mısınız"

falan dicek =)

aynen bole
ama yane cok mal deilsen durdurmuyolar
ben hic durmadım sahsen

durdurursada kesin ceza yazcak diye bisi yok
arkadas 7 şişe votkayla girdi
abi walla patronlara aldım emir verdiler dedi geçti
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsini ceplerine koy, kutulari bavulunda kalsin. Uzerini aramazlar, enkötu cantani x-ray'den gecirirler. Iphone lar cantanda olursa 2 taneden fazla ise sorarlar muhtemelen. Uzerini aramazlar, uzerinde yakalansa bile benim telefonum dersin, kacakcilik falan diyemezler. Enfazla vergilerini ödersin. Cikolata kutusunun icini bosaltip koyarsan ozaman kacakciliga girer netekim, kiviracak bi savunman kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Hepsini ceplerine koy, kutulari bavulunda kalsin. Uzerini aramazlar, enkötu cantani x-ray'den gecirirler. Iphone lar cantanda olursa 2 taneden fazla ise sorarlar muhtemelen. Uzerini aramazlar, uzerinde yakalansa bile benim telefonum dersin, kacakcilik falan diyemezler. Enfazla vergilerini ödersin. Cikolata kutusunun icini bosaltip koyarsan ozaman kacakciliga girer netekim, kiviracak bi savunman kalmaz.

Bu yanlıs bilgi. CEp telefonlarına el koyup ceza yazarlar vergilerini felan odemessin. Kacakcılıktan işlem baslatılır hakkında felan. Sadece vergilerini ödemesi durumu beyan noktasına gidip 10 tane i phone getirdim ben derse olur.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Korax said:

Bu yanlıs bilgi. CEp telefonlarına el koyup ceza yazarlar vergilerini felan odemessin. Kacakcılıktan işlem baslatılır hakkında felan. Sadece vergilerini ödemesi durumu beyan noktasına gidip 10 tane i phone getirdim ben derse olur.

5 tane telefon abi alt tarafi, benim arkadasim surekli getiriyo bu sekilde, durdurulduguda oluyo, uzerinde getir diye oyuzden dedim. 50 tane falan getirse neyse. Finlandiyada yasamiyoruz hani. En kötu git beyan et der het der höt der, ben 3 tane amfi getirdim bu sekilde, beyan etmeden gecerken durdurup git beyan et dediler. Ha kil bi memur cikar o ayri
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

var. ticaretle uğraşmayan bir kimse ticari kanunları bilmek zorunda değil. ha kalkıp telefonları çikolata kutusuna saklamaya kalkarsan bu senin olayla ilgili gümrük mevzuatından haberdar olduğunu gösterir işte.

yok. bilmek zoryundasın. bi iş yapıyuosan devlet sana o işin kanunlarını bilmeni zorunlu tutar. zaten sana diyo gümrüke dahil bişi war mı diye. emin deilsen o kapıdan geçip sorarsın sunnarıu getirdim vergi ödicem mi diye.

sen gixzleyip saklıyosan kaçakçılığa gire. eşşekle suriyeden benzin geytirmekten farkı yok.

ayrıca benim arkadaşım getirdi benim arkadasım yaptı etti kanun açıklamaz. olabilir ama sansına o gün yeni memurlar gelmiştir adam el koyar telefonlara.

kanun diyor ki cunku getiriceksen getir o kapıdan geç vergisini öde kullan. yok geçmessen kaçakçısın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...