Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbulda yaşamak

Pluton

Öne çıkan mesajlar

pursaklar havalanına giderken sağda kalıyor
senin merkezi dediklerinde 20 km mesafe de
ki sadece tek bir kıta için konuşuyoruz
mesela atatürk havalimanına çok rahat giderken
sabiha gökçen de yamuluyorsun bu da mı merkez kaç değil

istanbul her türlü yönetir
toplu taşımısını özlüyorum walla gelince direk otobüse biniyorum
arabayla bir yere gitsem zevk alamıyorum

ama bana halkalı, başakşehir , csi dudullu, beylikdüzüyle gelmeyin oralar sadece istanbul da birer semt adları

bir de deniz
Sosyal ağlarda paylaş

kalabalık, dengesiz, kavgacı, bol trafikli, pahalı, ama işte doğru yerde olursan da cıvıl cıvıl.

yani işte ist.li olmaktan heralde, seviyo insan yine de, başka hiçbi şehirde olmayacak kadar iyi özellikleri var.

bi de mesela amerikalılar new yorka falan derler "the city that never sleeps" diye, istanbulu görmüş adam kıçıyla güler o lafa. New York'ta gece 10-11den sonra hayat durur, istanbul hala kalabalık ve cıvıl cıvıl olur.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

istanbul->ankara->istanbul yapıp da değerini anlamayan ender insanlardan birisin bence :)

istanbula kötü demedim ki, ankarada çok daha iyi maaş ve koşulda kalma imkanım varken koşarak kaçtım ankaradan istanbul için ben. şimdi de asla ankaraya dönmem. istanbulun yanında köy çünkü ankara.

ama toplu taşıması rezalet, hatta rezalet ötesinde kepazelik :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

kalabalık, dengesiz, kavgacı, bol trafikli, pahalı, ama işte doğru yerde olursan da cıvıl cıvıl.

yani işte ist.li olmaktan heralde, seviyo insan yine de, başka hiçbi şehirde olmayacak kadar iyi özellikleri var.

bi de mesela amerikalılar new yorka falan derler "the city that never sleeps" diye, istanbulu görmüş adam kıçıyla güler o lafa. New York'ta gece 10-11den sonra hayat durur, istanbul hala kalabalık ve cıvıl cıvıl olur.

Batı bvrupayı baz olarak söylemişlerdir onu saat 8de hayatın bittiği kıta sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ya ankara zaten kendini varsayıyo da, tartışmanın içinde yer almıyo, sadece kendilerini kandırıyo ankaralılar, başka onları sayan yok :)

izmir iyidir güzeldir, neden kıyaslandığını anlayabiliyorum, ama tüm dertlerine trafiğine rağmen bir istanbul etmez. taksimiyle ortaköyüyle, boğazıyla, bebek'iyle, adalarıyla falan çok önde ist.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...