Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

su an turkiyedeki en iyi smartphone?

senko

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Smartphone'lar için genel bir konumuz yok mu bizim? İyi olur olsa aslında. Xperia Arc geldi hediye, ona geçtim Wildfire'dan. Türkiye'nin en iyisi mi bilmiyorum ama epey iyi bence. Ama rom yok. Bir tane bile yok. Cyanogen ile çalışıyorlarmış ama hazır değil. Gerçi şu ana kadar gördüğüm kadarıyla gerek de yok. Sony'nin dialer'ı, mesaj programı, masaüstü filan epey iyi. Cyanogen ile kullandıklarım kadar iyi, hatta mesaj filan daha iyi.

Donanım olarak daha iyi telefonlar olabilir, dual-core değil bu, ama yazılım olarak HTC'den de, Samsung'dan da iyi göründü bana. Bundan sonra yeni telefon aldığımda Sony giderim sanırım sırf yazılım için. Cyanogen'i aratmadı işte.

Ayrıca telefonun tipi çok hoş ya. aşık oldum tasarımına resmen. Hele kütük Samsung'ların filan yanında süper duruyor.

Sözün özü, tavsiye ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Dokunmatik çok iyi. Zaten çoğu bu seviyede telefonda çok iyi değil mi artık?

Ekran da süper bu arada, Netflix'den iki film izledim aldığımdan beri, görüntü Wildfire ile filan kıyaslanamaz. HTC'nin üst modellerinden de daha iyi göründü bana; Bravia Engine diye bir şey koymuşlar, filmlerin renkleri filan daha bir canlı, güzel.

Bana hediye gelmedi abi bir de, bana da böyle telefon alacak adam yok; babama hediye gelir durur hep (mezun olup avukat olunca bana da gelecek inşallah, avukatlığın böyle bir olayı var) arada sırada da ben de nasiplenirim. Yukarda böyle anlatıp edebiyat yapmayayım dedim ama forumda olup da günlerdir parasız gezdiğimi bilen arkadaşlar için de hediye olduğunu belirtme ihtiyacı duydum.
Sosyal ağlarda paylaş

Iphone un pil ömrü biraz daha iyi, Samsungun ekranı daha iyi.

Iphone da daha iyi appler var olayı biraz uydurma olmuş. ipadimde olan androidde olmayan app çok nadir.

oyun vs diyorsan, popüler bağımlılık yapan oyunların hepsi multi platform artık. Bazı oyunlar ios exclusive bazılarıda android exclusive. Fakat bu cihazlarda oyun oynamak pil ömrü açısından hiç akıl karı değil zira pil yoğun kullanımda 1 günü pek geçmiyor, Oyun için tabletleri tavsiye ederim.

s2 ile web browsingi mail okumayı yazmayı iphone4 den daha rahat buldum ben, ekran boyutu ve çözünürlük sebebi ile. Birde s2 ide entegre olarak gelen instant messasing appi çok iyi. İOS muadilleri çok buglı.

Smart phone da bende plastiğe karşı ön yargılıydım, fakat telefonun cebimde bile olduğunu unutuyorum bazen, hafiflik çok önemli bir unsur.

kısacası şu an piyasadaki high end iki smart phone a baktığında s2 daha üstün çünkü iphone4 den daha sonra çıktı. Iphone5 aradaki açığı kapatacaktır elbette (incelik ağırlık ekran çözünürlüğü) fakat aradaki farkı kapatmak demek pil ömrünün azalması demek. Burada bahsettiğim pil ömrü farkı çok abartı birşey değil bunu bil 1-2 saatten bahsediyoruz.

dock fikri hoşuma gitti almak lazım birtane, zira sürekli şarja takıp çıkartmak tam bir çin işkencesi.

Öte yandan mobile networkingi sadece gerektiğinde aktifleştirmekte bir çözüm.

Bu arada pil ömrü konusunda Samsungun pil ömrü çok kötü diyen arkadaşlar için gelsin,

s2 şu an piyasadaki en yüksek kapasiteli pile sahip

galaxy s2 1650 amh
iphone 4 1420 amh

dolayısıyla, iphone aradaki hardware açığını kapattığı zaman, eğer telefonu samsungun inceliğinde veya ona yakın bir incelikte ve ağırlıkta tutmak isterse pil ömrü aynı süreye inecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

haa aldım sanırsam
daha doğrusu çok saçma şeyler oldu benim turkcellde
beni faturaya geçiren adam 300mb internet pakete dahil demişti bende bol bol kullanıyordum sonra cat msj geldi 99tl oldu faturanız diye

turkcelli aradım öğrendim ki 300mb'yi dahil etmemiş bana ben nete girdikçe kabarmış fatura, sonra turkcelldeki abiler halletcez raatol fln dediler beni başka bi paketlere fln soktular çıkardılar o data paketlerinden verdiler vs ama 140tl oldu faturam şimdi işte güya her ay 29 ödiyecektim. bi daha arayayım ben turkcelli noluyoruz diye.

kontorlu en güzelimiş ya, limiti fln da yok bunun bakalım daha ne kadar artcak, 2sn arkadasşı arıyorum 3tl giriyor direk.
Sosyal ağlarda paylaş

abi güya geçmem gereken paket 300dakka 3000sms 300mb 30tl idi işte.

neler oluyor şu aralar anlam veremiyorum bende, 300dakika konuşmuş olmama imkan yok ama her konuştuğumda ücret artıyor sanki... ya beni bu paketten çıkarıp başka bi kampanyaya koydular ve onda konuşma beleş değil veya bambaşka olaylar dönüyor.

300dakika yeter bide bana normal olarak, 20tl kontor alıp 3 ay kullanan adamım ben
Sosyal ağlarda paylaş

online islem merkezinden bi kontrol et o zaman son yaptiklarini, soyledigine gore o kadar fatura gelmemeli. dokume bakinca ne neymis anlasilir.

barzoluk edip farketmeden pakedi bitirmis olsan dahi operator bilgi icin sms atiyor, bak suyunu cikardin kota asim tarifesi uygulamaya baslayacagim dikkat et diye.
Sosyal ağlarda paylaş

birde son olarak şöyle ürünler var Samsung s2 nin pil ömrünü iyice arttırmak için :

battery slotlu dock

yedek pil alıp onuda okula işe vs giderken, cantada taşımak, arabada tutmak çok mantıklı.

S2 için 2000amh pil

1650 amh yi 2950 ye çıkaran extended battery

hadi artık ağlamayın pil ömrü diye, adamlar orijinal ürün yapmış. Sırf şu pil değiştirme olayları için bile samsung wins.

pil ile alakalı değil ama şöyle süper bir ürün varmış, toplantılar dersler vs için ideal, ama fazla geeky

Liveview
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:

online islem merkezinden bi kontrol et o zaman son yaptiklarini, soyledigine gore o kadar fatura gelmemeli. dokume bakinca ne neymis anlasilir.

barzoluk edip farketmeden pakedi bitirmis olsan dahi operator bilgi icin sms atiyor, bak suyunu cikardin kota asim tarifesi uygulamaya baslayacagim dikkat et diye.

280dakikam 99mb'ım ve 2981sms hakkım daha var ama her konuştuğumda fatura artıyor, nası bi durumdur bu?
Sosyal ağlarda paylaş

beni faturalı hatta geçiren adam heryöne demişti, ısrarla sormuştum hatta heryöne diye başıma böyle bişi gelmesin diye de, ne fayda.

yarın bi daha arıyım ben türkcelli ama o 140tl'yi nah alırlar benden. 30tl ödiyecen de sonra 140tl fatura daya oh ne guzel...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
topic senko'nun, biraz leeway var yani. böyle inglizce kelime filan kullandım, neden bilmiyorum :P

Sana vodafone lazım arkadaşım. Şunları al, rahat et: Cep Avantaj Mini Heryöne+ (250 dk) + Cepnet (aylık sınırsız internet) + Her Yöne Midi (500 mesaj)

Ben bunun 50 mesajlığını kullanıyorum, ayda 32 TL veriyorum. Skype de kullanıyorum ama arada sırada. Cepnet ile çalışıyor Skype çok rahat. Skype ile aradığında kendi telefonun görünmesini de sağlayabiliyorsun hem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...