Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PKK ile Devletin görüşme kaydı

Mino

Öne çıkan mesajlar

Vendy said:

cetintas said:

Bahçeli zaten Amerika'nın kurduğu partinin başında. O zaten görevini yapıyor.

Dediklerine pek birşey yazmak istemiyorum çünkü gereksiz yere uzatıyor , at gözlüğü ile takılıyorsun ve gerçekten siyaset konuşamkdan dahi tiksiniyorum Çetin abi ama şu cümleyi kurduğunda neyin kafasını yaşadığını merak ediyorum.

gayet haklı ve doğru söylüyor.Tabii Amerika'nın desteklediği ve kurumsallaşmasında katkısı olduğu parti dese daha doğru bir tabir olacak.Mesela Mehmet Ali Ağca'nın neden papa'ya suikast düzenlediğini biliyor musun ? Milliyetçilik damarı tuttuğu için mi papayı vurdu ? vs

http://www.candundar.com.tr/_v3/#Did=195 1996'ya ait bir can dündar yazısı belki ilgini çeker.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Neler demezdi muhterem.. Hele ki Perinçgillere..

Çok şey söylerdi Perinçgillere.
"Ama en çok da ortalık it-köpek doldu." derdi.
Ne de olsa sıkı dostlardı, senin gibi muhterem insanlar bilmez ama Aziz Nesin'de AYDINLIK yazarıydı. Bu konuyu sulandırmaya çalışma girişimin de gözümden kaçmadı
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Pirvan said:

Neler demezdi muhterem.. Hele ki Perinçgillere..

Çok şey söylerdi Perinçgillere.
"Ama en çok da ortalık it-köpek doldu." derdi.
Ne de olsa sıkı dostlardı, senin gibi muhterem insanlar bilmez ama Aziz Nesin'de AYDINLIK yazarıydı. Bu konuyu sulandırmaya çalışma girişimin de gözümden kaçmadı

Doğru dedin. İti köpeği belediyenin halletmesi lazım savcının değil. Aziz Nesin Aydınlık yazarıyken aydınlık nasyonel sosyalist çizgide değildi.
Bilmiyorsan hatırlatalım, DP FKF'den mdd'ye, maocu bozkurtluktan, kır gerilla savaşına, oradan ulusların kaderini tayin hakkından Apo'ya oradan da ulusalcılığa birçok kulvarda yarıştı.
Bu ABD ajanı dediği adamların hepsi hapiste yatarken sizinki şartlı tahliye ediliyordu. Eh işte kader, kime ne zaman güleceği belli olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Türksolu denen düdükleri hiç sevmiyorum fakat güzel özet geçmişler:

DP ve Kürt meselesi

O açıdan;
1. Kirli savaşta herkes kirlenir.
2. Her hıyar diyene tuzla koşmayacaksın.
3. Biraz millet/din vs. aidiyetlerimizden yolla konuşmak yerine bedenimizden biraz uzaklaşıp yukarıdan bakmak, nesnel olamasak bile vicdanlı olmak durumundayız. Rererö ile siyaset yapmaya o kadar alışmışsınız ki öyle yapmayanı anlamıyorsunuz bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Yavaş yavaş.
Aziz Nesin nasıl dimdik ve ayakta ölmüşse senin dalga geçtiğin ve genelde sosyalist görünümlü Kürtçülere yakışır şekilde hakaret ettiğin Perinçek'in de çizgisi baştan beri bellidir.

Hee, en komiği de ne biliyor musun?
Adamın ömrünün 4te 1i hapiste geçmiş, halı hazırda 4 yıldır hapiste ve sen hala şartlı tahliyeden bahsediyorsun. Apoculuk'tan bahsediyorsun,pekakanın ölüm listelerinde en tepedeki adamlardan biriydi bu adam. Zaten herşey ortada, apo ile görüşenlerin kasetleri internete düşmüş. Bak o senin dalga geçtiğin Perinçek ne konuştuysa bizzat kendi dergisinde noktasına,virgülüne kadar yayınladı.

Kin kusmanın da bir adabı var, şekli var.
Benim açtığım konu başlığı belli. Seninle burada Perinçek'i tartışmak istemiyorum, gerek de yok, bu konuda ki düşüncelerim zaten sitede çeşitli başlıklar altında bellidir. Sen de okumuşsun ve bu nedenle bana hırslanmışsın, bu da belli. Ama boş çabalar bunlar. Vaktini daha sağlıklı ve yararlı işlerle geçirmeni öneririm.

Edit:
TÜRK SOLU dergisini çıkaran Gökçe Fırat'tır ve ajan provokatör olduğu anlaşılır anlaşılmaz partiden uzaklaştırılmıştır. Şu anda da hastalıklı fikirlerini bu dergi aracılığı ile yaymaya çalışmaktadır. Pirvan gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş tiplerde bu derginin yazdıklarını kendilerine malzeme olarak kullanmaktan büyük mutluluk duymaktalardır.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Yavaş yavaş.
Aziz Nesin nasıl dimdik ve ayakta ölmüşse senin dalga geçtiğin ve genelde sosyalist görünümlü Kürtçülere yakışır şekilde hakaret ettiğin Perinçek'in de çizgisi baştan beri bellidir.

Hee, en komiği de ne biliyor musun?
Adamın ömrünün 4te 1i hapiste geçmiş, halı hazırda 4 yıldır hapiste ve sen hala şartlı tahliyeden bahsediyorsun. Apoculuk'tan bahsediyorsun,pekakanın ölüm listelerinde en tepedeki adamlardan biriydi bu adam. Zaten herşey ortada, apo ile görüşenlerin kasetleri internete düşmüş. Bak o senin dalga geçtiğin Perinçek ne konuştuysa bizzat kendi dergisinde noktasına,virgülüne kadar yayınladı.

Kin kusmanın da bir adabı var, şekli var.
Benim açtığım konu başlığı belli. Seninle burada Perinçek'i tartışmak istemiyorum, gerek de yok, bu konuda ki düşüncelerim zaten sitede çeşitli başlıklar altında bellidir. Sen de okumuşsun ve bu nedenle bana hırslanmışsın, bu da belli. Ama boş çabalar bunlar. Vaktini daha sağlıklı ve yararlı işlerle geçirmeni öneririm.

Edit:
TÜRK SOLU dergisini çıkaran Gökçe Fırat'tır ve ajan provokatör olduğu anlaşılır anlaşılmaz partiden uzaklaştırılmıştır. Şu anda da hastalıklı fikirlerini bu dergi aracılığı ile yaymaya çalışmaktadır. Pirvan gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş tiplerde bu derginin yazdıklarını kendilerine malzeme olarak kullanmaktan büyük mutluluk duymaktalardır.

Genelde siz zurnaların bir eğilimidir bu, ölen birinin arkasından onu fetişleştirerek kullanma arzusu. Bırak Aziz Nesini falan biz herkesin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

Perinçeğin ömrünün 4te 1i meselesine gelince. Kendisinin işlediği suçların 4'te 1'ini işlemeyen bütün gençler idam edildi bu ülkede. O yüzden hiç iç acıtıcı değil, yeni bir argüman bulmalısın.

Sizden ayrılan herkes ajandır zaten. Tipik Kuzey Kore mantığı. Despotizmi insanlara sosyalizm diye yutturmanın en ateşli biçimidir, ajan vs. Ben 15 yaşındayken bana CIA ajanı demişti bozduğum bir İP'li. Her neyse. Türk Solundan değilbaşka bir yerden alıntı yapalım öyleyse:
http://www.stratejikboyut.com/haber/dogu-perincek-aslinda-kimdir--2047.html

Soner Yalçın da belki birinin ajanıdır. Ama bana kalırsa bu ülkede İP'e oy vermeyen 99.87% yurttaşın ajan olmasındansa İP'e oy veren 0.13% yurttaşın ajan olması daha muhtemel.

Neyse, konuya dönersek, PKK ile görüşülmesine bu kadar öfkelenmeyin.

Burada sorulması gereken soru PKK ile niye görüşüldüğü değil, bu görüşmelerden ne sonuç alındığıdır. Ve "madem görüştünüz hiç mi bi işe yaramadı" denmelidir. Mesele bir gün açılımcı bir gün operasyoncu olan hükümetin tutarsızlığı meselesidir. Aynı DP gibi.
Bu ülkede tutarlı, dürüst ve aynı çizgide siyaset yapma cesaretinde olan hiçbir parti ya da kuruluş kalmadı mı herkes mi rüzgar gülü oldu arkadaş? diye sormamız gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana yaptırmaya çalıştığını sen yapmışsın.
Hakaret etmişsin bana. Bu konuda zaten bu yazıyı gönderdikten sonra şikayet edeceğim seni.

Ama PKK ile ne görüşüldüğü de, niye görüşüldüğü de her yerde yazıyor. Bu fotoğrafı burada paylaşman bile amacını net bir şekilde ortaya koyuyor. Yabancı değilim bu tarza. Perinçek'in avukatı değilim, her yaptığın suçlamaya, hakarete cevap vermek durumunda görmüyorum kendimi. Bu kadar delikanlı ve bilgi sahibi bir kişi isen İşçi Parttisi'nin yeri belli, git Beyoğlu'na, çık parti binasına, gir içeri, şu yazdığın düşüncelerini dile getir. Ama saldırgan bir üslupla değil yani burada bana karşı yaptığın üslupla değil. Seni bilgilendirecek kişileri orada bulacaksın. Hatta Perinçek'in avukatlarından bir veya birkaçının orada olması da kuvvetle muhtemel. Bilgilendirirler seni. Böyle bol keseden insanlara hakaret etmekten daha saygın, daha mertçe bir yaklaşım olur.

Hee, bu arada...
Ben İŞÇİ PARTİLİ değilim.

Edit: Ya şu alıntıladığın hesapta soner yalçın (çok saçma yazılarını okudum sonerin ama bu kadarı onu da aşıyor)a ait olan yazıda o kadar çok maddi hata var ki...Bizzat apo sorgularından perinçek ile aponun milletvekili diyaloğunun ne olduğu bellidir. zaten sır dadeğildir,2000e doğru dergisinde birebir yazılmıştır olan biten.öyle shp listesinden 3 milletvekilliği değildir mevzu, aksine "sizin partiden bizimkiler meclise girsin,size de 4-5 milletvekilliği veririz" önerisini yapan apo kesin bir dille geri çevrilmiş, neticesinde de shp'den pekakalılar meclise girmiştir. Gençliğinde perinçekin sağcı olduğu acaip komedidir. gençlikten kasıt 20li yaşlar değil midir?1968 yılında DEVGENÇ başkanı olan perinçek değil de kimdir?Ya da 26 yaş GENÇLİK sayılmıyor mu? Ya da DEVGENÇ sağ bir örgüt müdür?

Yazıda doğru olan tek nokta Perinçek'in babasının siyasi kimliğidir ve bu siyasi kimlik nedeniyle Sadık Perinçek belki de başbakan olma şansını oğlu için feda edip siyasi hayatına son vermiştir.Çünkü oğlunun siyasi kimliği parti içinde kendisi için sıkıntı yaratmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Bana yaptırmaya çalıştığını sen yapmışsın.
Hakaret etmişsin bana. Bu konuda zaten bu yazıyı gönderdikten sonra şikayet edeceğim seni.

Ama PKK ile ne görüşüldüğü de, niye görüşüldüğü de her yerde yazıyor. Bu fotoğrafı burada paylaşman bile amacını net bir şekilde ortaya koyuyor. Yabancı değilim bu tarza. Perinçek'in avukatı değilim, her yaptığın suçlamaya, hakarete cevap vermek durumunda görmüyorum kendimi. Bu kadar delikanlı ve bilgi sahibi bir kişi isen İşçi Parttisi'nin yeri belli, git Beyoğlu'na, çık parti binasına, gir içeri, şu yazdığın düşüncelerini dile getir. Ama saldırgan bir üslupla değil yani burada bana karşı yaptığın üslupla değil. Seni bilgilendirecek kişileri orada bulacaksın. Hatta Perinçek'in avukatlarından bir veya birkaçının orada olması da kuvvetle muhtemel. Bilgilendirirler seni. Böyle bol keseden insanlara hakaret etmekten daha saygın, daha mertçe bir yaklaşım olur.

Hee, bu arada...
Ben İŞÇİ PARTİLİ değilim.

Bende seni abime sölücem bi kere ><<>:()((()(

İPliler beni bilgilendirmeden önce ben seni bilgilendireyim;
Bu gibi adamlar kendisine inananlar bir yana dursun çok farklı işlerin içinde olurlar. Yaşım 30'a gelince geriye bakıp bunu görüyorum. Biz 18 yaşında dışarda birbirini parçalarken bu adamların içerde viski içtiklerine şahit olmadım değil.
O nedenle daha sakin ve nesnel olmak lazım. Mesela ben seninle ilgili en ufak fikri olmayan biri olarak direk kullandığın dilden ne olduğunu anladım.
Ha diyeceğim o ki bu işten para kazanıyorsan yap, böyle bu işlerden 100%hallal köşeyi dönen çok kişi biliyorum. parti fanatikliği yapıp o partide bi mevki edinip hayatını kurtaranlar tanırım. Yani buraları parti gibi değil şirket gibi düşün. Yok para kazanmıyor ve gerçekten yürekten destekliyorsan bu adamları doğru yapmıyorsun.

PKK ile ne ile görüşüldüğü konusunda mazeret üretmek kolay. Ben zaten buna karşı değilim. PKK ile görüşülüp barış olabilecekse görüşülmelidir. Mesele PKK ile görüşüldüğü zaman yaygara koparan bazı siyasetlerin geçmişlerinde gece gündüz PKK ile görüşmüş olmalarıdır. Samimi değildir, çirkindir.

Her neyse, bir an önce yeni bir sinir ötesi operasyon yapılsın. Yapılsın ki tarih normal akışına dönsün.
Sosyal ağlarda paylaş

ben olduğum gibi bir adamım zaten,şu forumda bana en gıcık olan adam bile bunu kabul eder.
sen yani amerikayı yeniden keşfetmiyorsun.
ben de senin üslubundan ve hatta takma isminden senin ne olduğunu anladım ama aradaki fark ben senin sandığından çok daha fazla şey gördüm, biliyorum.

yukarıda yazdım.işçi partili değilim, onlar bilimsel sosyalist olma iddiasındalar. bense Kemalistim hem de sonuna kadar. ama perinçek'in yurtssever bir adam olduğuna geçmişte inandım, hala da inanıyorum. kimseye yaranamayan bir adam olması da her zaman bana manidar geliyor.

hakaret etmeden,sataşmadan benimle konuşabilirsin. ama beni tanımadan benim hakkımda hüküm vermen anlamsız.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Nedir abi bu insanların evde yayıldıkları yerden yaptıkları bu çocuk inatı.İnsanlar ölüyor İNSANLAR , ister kabul edin ister etmeyin adamlar gerilla taktikleriyle orduyu itin deliğine sokuyor yani bu ölümleri engellemek için bir faydası olucaksa pkk ile görüşülmesin mi

Yok abi görüşülmesin. Daha çok operasyon yapılsın ki daha çok rezil olalım. Bize bu müstahak.
Benim fikrim operasyon yönünde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...