Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyanogen ROM Topici

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Google Nexus S var bende , aldığımdan beri rootlamadım bile , öyle kullanıyorum . Şarj kullanıma göre 3-6 gün arası gidiyor . (Bazen 2 , bazen 9 gün de oluyor tabi :) ) Cyanogen yükliyeyim mi ya, nexus s için şarj/perf/feature olarak çok birşey fark eder mi ? Hiç vaktim olmadığından rootlama , romlama vs işlerine girmedim , üzülüyorum bir yazılım müh olarak :D

Yarın pazar okuyup inelesem mi diyorum ,nasıl rootlanıyormuş bu meretler , şöyle bir baktım karışık duruyordu , herkes başka birşey anlatmış :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ya saatlerdir uğraşıyorum bir türlü beceremedim . XDA forum dan bakarak , rootladım telefonu , fastboot exe yi kullanarak . UNLOCKED yazıyor ama recovery moda girince ünlem verip kalıyor . POwer + Volume ile geçiyorum orayı . zip dosyasını yükle diyorum cyan dosyası olan , Signature failed diyor .

Nedir acaba sorun ? Baya bir forumlara baktım , çeşit çeşit img ler zip ler programcıklar kurdum ama nafile . Download klasörüm bohçaya döndü ztn :D

Edit : Doğru Clockwork bilmem ne imajını bulmak lazımmış , http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Nexus_S:_Full_Update_Guide
Bu sayfadaki çalıştı , 4.0.0.0-crespo.img olan . Şu an kuruyor bakalım hayırlıı
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bu arada Oxygen > Cyanogenmod miş.

Oxygen aşırı smooth, aşırı hızlı, aşırı hafif bi rommuş. Boşuna cyanogen'le takılıyormuşum. A2SD de destekliyor.

a2sd için ext3 partition'ı EASEUS Partition Master 9.0.0 Home Edition kullanarak yapmak istedim. Sd card'ı bozdu. 12 saat uğraşın sonunda sdcard'ı tanıtabildim telefona.

Aman diyip kullanmayın o programı.

onun yerine revolutionary ile yeni Clockworkmod'u kurdum. ordan yaptım partition'ı.

Hafıza sorunum ortadan kalktı. Deneyin derim.
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

- Kernel'i değiştirdim mi hatırlamıyorum. Şu an, 2.6.35.14_r3-stable thalamus@Tc-99#1
- Clockworkmod'u güncelledim. 1GB ext partition yaptım. Oxygen App2SD'yi destekliyor. Yer problemim kalktı ortadan.
- Revolutionary ile hboot'u güncellendi. (unrevoked'ı yapanlar yapmış. onla tekrar bi rootladım.
- Radio versiyonunu güncelledim. (xda-dev de latest radio diye bi thread var. ordan bulabilirsin.)

Oxygen için,

- Android sürümü 2.3.7
- Build number GWK74
- Mod version Oxygen-2.3.2-Bravo
- Aosp bi rom, sense arayüzü falan yok. Default arayüz geliyor.
- Aşırı hızlı, ekranı açıp kapatırken bile hissediyorsun. Cyanogenmod agirmiş dedim.
- FM Radyoyu da çıkarmış adam. Radyo yok şu an. Olmayacakmış da.
- Gingerbread'li son sürümmüş. ICS için çalışıyormuş şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi eğer tft dosyası ise, Flasher tool var, onunla firmware klasörüne atarak flashlıyosun.
Yoksa zip ise, xrecovery ya da CWM5 ile boot yaparkenki menüsünden zipi yüklüyosun(SD kartına atmış olacaksın tabiiki o zipi. Sonra da install custom zip ile yerini gösterip yükleyeceksin.)

Yanlız yazılımcının(programı ya da kerneli vs kodlayanın) ne istediğine dikkat et. Belli kernel versiyonları isteyebiliyor. Ya da yukarı bahsettiğim genelde aynı işlevi olan xrecovery veya CWM5 olarak özellikle belirtebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

applere önem veriyosan appleri tabiiki.
Yoksa rehberden kişileri sd karta ve sd kartta değilse resimlerini ve kişisel dosyalarını vs. Hatta total backup alabilirsin recovery programından. Fazla yer tutmaz. En azından mahvedersen rom yüklemeyi, recoveryi çalıştırmayı başardığında, fabrika ayarına geri dönmek yerine, en son çalışır haline geri dönersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

applere önem veriyosan appleri tabiiki.
Yoksa rehberden kişileri sd karta ve sd kartta değilse resimlerini ve kişisel dosyalarını vs. Hatta total backup alabilirsin recovery programından. Fazla yer tutmaz. En azından mahvedersen rom yüklemeyi, recoveryi çalıştırmayı başardığında, fabrika ayarına geri dönmek yerine, en son çalışır haline geri dönersin.

recovery menüye girip total bi backup alıcam dediğin duruma karşı. ama yeni rom yüklediğimde programlarla uğraşmak istemiyorum hepsi çat diye geri gelsin maksat. telefon reberini de yedeklersem tamamdır. acaba sistem uygulamalarına ihtiyacım olur mu diye düşünüyodum demek ki olmayacak.

stable bi rom önerin. bi sürü rom var ortalıkta. sense i seviyorum aosp olmaması ii olur o açıdan.

cloud olayına girmek istemiyorum appbrain ile ya. belki yaparım gerge senin dediğini...
Sosyal ağlarda paylaş

Cynogen varsa telefonun için kesinlike o...
Yoksa MUI deneyebilirsin. Temalarla I-phone görüntüsünden uzaklaşabiliyor. Ama MUI'nin güzelliği de, çok fazla işlevsel. Ne var ne yok açmışlar telefonda. Ama benim gönlüm Cynogen'de halen...
APP'lere gelince, ROM'dan önce astro file manager yükle. SUBmenüsünde app backup olayı var. Ordan backup al, romla işin bitince tekrar yükle Astro'yu ve restore yap appleri. Budur...
Ha APP settinglerim, bilgierim de korunsun diyosan, onnarı ya manuel çekiceksin komple backuptan, ya da başka bi alternatif bulacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...