Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şemdinli'de çatışma

benjani

Öne çıkan mesajlar

Apo'ya bak sen, örgüt üyeliğine başladıktan birkaç sene sonra Apocular diye kendi adını taşıyan bir örgüt kurmuş. Bu adam bugüne kadar ne yapmış, onda ne buluyorlar anlamıyorum antikarizmatik bir barzodan başka birşeye benzemiyor. Ben kesinlikle derin devlet tarafından sırtının sıvazlandığını düşünüyorum, o sıradaki başka Kürtçülerin önünü kesmek için bunu kukla olarak kullandılar sonra kontrolden çıktı herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Kaijad said:

Aket-Atum said:

14 yaşında bir çocuk vurulmuş sanırım, direkt olarak bir haber göremedim hiçbir sitede, ekşisözlükte tsk öldürdü çocuğu diye ağlak yapıyorlardı.

PKK şehri basıyor, (allah bilir o 14 yaşındaki cocuk ne halt ediyodu çatışma ortasında) TSK şehri savunuyor diye bide suçlu oluyor. 14 yaşında kürt çocuk ölmüş. Orda ölen 20-21 yaşında gencecik cocuklar insan değil mi. Kendi istekleriyle mi geldiler kendi memleketlerinden oraya.

Askerlerin ölmesi kötü bu tartışılmaz. Ama sırf askerler öldü diye 14 yaşındaki bir kürt çocuğun ölümünü "diğer ölenler insan değil mi" diye normalleştirmek pkk nefretinin kürt ırkçılığına kaymaya başladığını gösterir

Az önce bir yerde okudum, ak 47 ile askerlere saldırırken vurulmuş bu 14 yaşında ki çocuk. :) Doğrumu, değil ama ne yapıyor o salak çocuk o silahla askerlere sıkıyor amacı ne o arkadaşın gelsin istanbula götüreyim ben onu aqua parka güneşlenek az eğlenek karı kız bulak takılalım, derslerimize çalışalım nedir yane..

Kaldı ki ben, doğuda bir lisede ve orta okulda okudum. 12-13-14 yaşında ki o çocuklar okullarda apo sloganları ile dolaşıp sokaklarda türk bayrakları yakıp türk dükkanlarına molotof atıyorlardı bunların yaşı daha 12-13'tü, 14 ise büyükleriydi..

Eh tabi, demokrasi..
Sosyal ağlarda paylaş

Gosser said:

Ahah çok komik lan böle amerikayla savaşa girsek alırız bitiririz 1 gecede fln diyen tipler vardı..

Adamlar Afganistana 100 cia ajanı 300 saha ajanı toplamda 400 kişi gittiler 3 ayda 60.000 el kaide mensubu terorist ölürdüler

3 ayda 400 kişi 60.000 terorist öldürüyor.
başka ülkede hemde..

çok enteresan :)

Bu boyle degil ya. Baya saglam kayiplar verdi Amerika Taliban'a karsi savasta. 15-20 kisiyle savasmaya gidiyoruz diye yuzlerce kisinin arasina indi hatta birlikler kimi yerlerde. Yine bazi noktalarda, Taliban mevzilerine, dumduz arazide falan saldirmak zorunda kaldilar.

Teknolojileri falan pek ise yaramadi buralarda Amerika'nin.
Sosyal ağlarda paylaş

Gosser said:

Ahah çok komik lan böle amerikayla savaşa girsek alırız bitiririz 1 gecede fln diyen tipler vardı..

Adamlar Afganistana 100 cia ajanı 300 saha ajanı toplamda 400 kişi gittiler 3 ayda 60.000 el kaide mensubu terorist ölürdüler

başka ülkede hemde..

abi senin aklın adamların adam başı 60.000 / 400 = 150 kişi öldüreceğini kesiyor mu? Bende Rambodur , Predatordür çok severim de o kadar da değil :D

Hani diyorsan 400 kişi şu kadar adama komuta ediyor, e o zaman da bir anlamı kalmıyor zaten bunu örnek olarak vermenin

Biraz fazla "Amerika en süper memleket en güzel ülke canım feda" havası sezdim şu yazdığında.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla daha dün belgeselini izledim.

2,5 tonluk bombalar atıyolar lazerle işaretleyip yerin 50 metre altına kadar girsen bile yada dağın içine etkisi oluyor yerin dibine girip patlıyor.

Köstebek avcısı ismide sırf bu dağlara kaçanları imha etmek için yapmışlar.

Bu bombalardan 8 tane attılar bi operasyonda 4k taliban gg.

gösteriyor patlamaları adam biyere atıyo 1 km uzaktaki magaranın girişi yıkılıyor nasıl bir etkisi varsa deprem etkisi yapıyor resmen.

Atıcan bundan 500-600 tane dağlara tmm MEHEHE
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Gosser said:

başka ülkede hemde..

abi senin aklın adamların adam başı 60.000 / 400 = 150 kişi öldüreceğini kesiyor mu? Bende Rambodur , Predatordür çok severim de o kadar da değil :D

Hani diyorsan 400 kişi şu kadar adama komuta ediyor, e o zaman da bir anlamı kalmıyor zaten bunu örnek olarak vermenin

Biraz fazla "Amerika en süper memleket en güzel ülke canım feda" havası sezdim şu yazdığında.

Valla gayet kesti be ?

7/24 havada duran bombardıman uçakları var, 4-5 tane bi okadarda insansız uçaklar + uydular talibanların yerini buluyor, saha ajanları gizlice yanlarına gidip lazerle işaretliyolar daha sonra güdümlü bombalar atıp alanı temizliyolar bu şekilde ilerleyerek halletmiş adamlar gayette rahat bence ?

gidecegin yerin 500km ilersini insansız uçaklar ve uydular ile tarıyosun riskin yok birşeyin yok tek yapman gereken hedefi bulup lazerle işaretlemek 5dk sonra 2,5tonluk bombalar yağıyıor üstüne..

Bug gibi açık ama işe yaramış gayet
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ya tamamini izlemedin ya da direkt propaganda belgeseliymis o izledigin otesi degil.

Bir yanda 4K Taliban gg olmus olabilir ama diger yanda gayet anasini aglattilar.

Bir de soyledigin gibi olsa Amerika gayet karli cikardi bu savaslardan ama hic de oyle olmadi bildiginiz uzre.
Sosyal ağlarda paylaş

Gosser said:

Az önce bir yerde okudum, ak 47 ile askerlere saldırırken vurulmuş bu 14 yaşında ki çocuk. :) Doğrumu, değil ama ne yapıyor o salak çocuk o silahla askerlere sıkıyor amacı ne o arkadaşın gelsin istanbula götüreyim ben onu aqua parka güneşlenek az eğlenek karı kız bulak takılalım, derslerimize çalışalım nedir yane..

Ben onun olaydan bağımsız bir çocuk olduğunu var saydım. Eğer durum buysa 14 yaşındaki çocuğu bir terörist haline getiren zihniyete tüküreyim demekten başka bir şey demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

köstebek avcısı dye cevrilmiş, bunker busterların normal toprak örtüsünün taş örtüsünün 2 metre altına bile giremediği biliniyo zaten.

gercekten bunker bust etmek için yaılmış şeyler onlar. dağataşa işlemiyo yanı.

ayrı cok cok kayıp verdi ameriak afganistanda, öle 300 ghost salıp cloak acıp etrafa lazer tutmadılar yanı.

7/24 ahvada kalabilen ucak yok. 7/24 havada patrol tutabilirsin ama anlamı yok.

en önemlisi, havasaldırılarında kac kisinin öldüldüğü bilinmez, öle dan dun bomba atıyosan. hedefler vuruldu denilir gecilir, 60.000'in hesabı yapılamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

http://www.youtube.com/watch?v=afv5el1-nhg

Bundan 3-4 tane operasyona çıksa zaten dümdüz olur ortalık. Adamlar tek bir adamı öldürmek için sağa sola bomba yağdırıyorlar.

Altta beatiful falan diyen gerizekalılar var bir de o da başka bir topicin konusu artık.

30 adam için harcaıkları paraya bak. demek bu sebepten hiç bir savaşın sonunu görecek kadar savaşamıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...