Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bedelli gelmis kos paticik

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Absolut said:

heheheh senin şu an çalıştığın ülkeye yararın var azmo ama bak şimdi verince 10k€ ülkene de yararın olacak.

birak ya azmo'nun ne yarari olacak. adam bildigin yatiriyor araplarin hisselerini orda bankacilik oynayarak.

kriz her yeri vurdu bak bize hic dokunmadi, azmo gibi 10 tanesini bir kac yil ulke disinda tutma politikasi calisiyor hukumetin.

8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Axe iyi güzel diyorsunda gidip yurtdışında yaşamak da kolay iş değil yani öncelikle başlıbaşına bir masraf kaldı ki işin ne kadar geyik gelecek olsa da birde gurbette olma kısmı var yani minimum 3 sene yurtdışına gidip sonra 10k€ bir de para vermek yerine paşa paşa gelip 5 ay askerlik yapmayı seçebilecek çok insan var bence. Bu arada 3 yıl boyunca 6 ay yurtdışında yaşamak kısmını anlamadım. Senin 3 yılı dolduracak kadar süre yuertdışında bizzat çalışıyor olman lazım yani TRye girdiğin an rakam donuyor çıktığında gene başlıyor.
axedice said:

1 yıldan az kalmış olması lazım, çok oldu azmo poşiye bürüneli. 5 bin lira az buz para değil.

Geçmiş olsun arkadaşlar. 3 yıl boyunca 6 ay yurtdışında yaşayacak imkanınız varsa gidin kalın, 5 ay hapis hayatından iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu bi kaç sayfa önce verilen linkten anladığım kadarıyla

1095 gün gavur ülkesinde kayıtlı kuyutlu çalışacaksın. Eğer işin gereği seyahat etmen gerekiyorsa, çalıştığın süre boyunca 1 takvim yılında türkiyede sadece 182 gün kalabilirsin.

Aka cayman adalarında bi ticaret şirketinin tr temsilcisiyim, 180gün trde yaşıyorum geri kalan zamanda dünyayı geziyorum. 3 yıl içinde de 30k TL ödeyip askerik belasından kurtuluyorum.

Tabi çok pahalı bi seçenek bu, keşke bu kadar yüksek maddi imkan gerektirmeden de askerden "kaçılabilse".
Sosyal ağlarda paylaş

Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim zaten mart yada ocakda gidicektim 21 gün askerlik yüzünden ingilteredeki işe gelme dediler şimdi 21 gün gitmeme gerek yok işe girebilirim orada ama 10.000 euro iyi para 5 aylık maaş nereden baksan yani ne bileyim zorluyorlar adamı öde öde diye taksit olanağıda yokmuş cash vericeksin...

Ee abi 2 çeşit çalışan var yurt dışında benim gibi firmasını açan sigortaydı kdv idi vsvs. ödeyen çebelleşen yada kendine ait olmayan firmada çalışan ve çebelleşen her iki durumdada parayı ödemeden ülkeye dönemiyorsun tabi kalıcı olarak...

Resman etiket koydular...Ben gitmek istiyordum 21 gün eski fiyat nereden baksan 5280 euro idi 21 gün sildiler bir 5 bin euro eklediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada eğer 183 gün yurtdışında çalışıyorsan, kalan 182 türkiyedeysen böyle böyle 6 sene boyunca çalışman gerekiyor diye biliyorum.

Yani 6 sene boyunca min 1095'i yurtdışında geçirmedikçe köfte askerlik yok arkadaşlar.

Tabi gidip yurtdışında çalışıyor gösterip 6 sene boyunca tecil yapabilirsin (sanırım)
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Kanuna göre öyle değil wispy. 1095 gün kayıtlı çalışacaksın, 1095 günün hepsinde yurtdışında olman gerekiyor diye bi şart yok.

Olur mu axedice kim diyor öyle.1095 giriş çıkışlarını sayıyorlar ben yaptırdım.Ek olarak o günlerde sigortalı çalışıyor olman lazım.

Wispy said:

Tabi gidip yurtdışında çalışıyor gösterip 6 sene boyunca tecil yapabilirsin (sanırım)

Tecili konsolosluktan yaptırıyorsun,eğer yurt dışında ikamet edip çalışıyorsan zaten ikameti alıyorlar birkez çıktığında.Tecili eskiden her yıl yaptırıyordun şimdi 1 kez yaptırıcan bitiyor gerisi ikamet etmene bakıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl nokta ne fikime hortumluyorlar bu parayı,kaldır abi askerliği profesyonel ordu şekline geç adamı zorla alıyorlar askere.Çoğu ülkede bu şartlar yok Türkiyede herşey zorla beğenmiyorsan git, gidiyorsun ee koçum hava parasını unuttun diyorlar.

Lise bitsin üni bitsin haydi askerlik herkes bu triplerde yada nasıl kaçarız ne yaparız ne ederiz.Ben anlamıyorum bu askerlik derdini ben sen yaparız askerliği o bu şu hep rahat idi şimdi tamamiyle rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

Seele said:

resmi gazeteye bakar. abi insalar 30k TL para verecek bir bakima canini kurtariyor. simdi bir insanin yasaminin bedeli 30K TL mi?

homelesslar bir somun ekmeğe 1 lira verip karınlarını doyurup o günü yaşıyorlar. şimdi bir insanın yaşamının bedeli 1 TL mi?

ne alakasi var su topicte herkez popuyu kurtarmaya calisiyor lütfen samimi olalim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...