Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bedelli gelmis kos paticik

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

15yıl nasıl askerlik yapılmadan yaşanılıyor lulz
lisans 4-6
y.lisand 2-4
böyle tırt bi şekilde üst sınırlarda bitirip gidip edinim üniversitesinemi kabul edilip kaçıyorlar yoksa sporcu/yurt dışında yaşayanları tam bilmiyorum.
zaten bi süre yurt dışında yaşayıp/çalışınca 1 ay yapma hakkın oluyor 40 yaşına kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

Mithat said:

Bedelli için ben açıkcası yaş sınırı bile beklemıyorum. Direk bedelli olsun kaç yaşında olursan ol ver parayı 28 gün askerlik yap dön. Sanırım 28 gün askerlik yapabilirim.
sen bedelliyi çok yanlış tanımışsın

Yeterli be? Oyle yurtdışına cıkma olmasın okumak olmasın sadece parayı ver 28 gün yap gel o kadar. Hatta sanırım deprem sonrası bu direk boyleydı bedelli paraları destek olsun depremzedelere diye o donem gıdemedım dıye yanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

CthuLhu said:

Mithat said:

Bedelli için ben açıkcası yaş sınırı bile beklemıyorum. Direk bedelli olsun kaç yaşında olursan ol ver parayı 28 gün askerlik yap dön. Sanırım 28 gün askerlik yapabilirim.
sen bedelliyi çok yanlış tanımışsın

e eskiden böyleydi?

eskiden dediğin deprem zamanı?

o zaman da 26ydı mesela sınır ki ekstrem bi durumdu
Sosyal ağlarda paylaş

gitmiyorsun askerlik şubesine oluyor işte. askerlik kararı çıkartıp gitmemezlik yapmadığın sürece asker kaçağı olmuyorsun ve gbt'de ya da resmi işlemlerde falan karşına çıkmıyor askerlik sorunu.

aldır ikametgahını başka bir şehre, ailenin yanında yaşama, eski adresini oturma, askerlik şubesinin kapısından bile geçme... voila!!! 35 yaşına kadar askerden kaçtın işte, tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

da biri bana açıklasın 35e kadar nasıl geliniyor asker olmadan?
gerçekten bilmediğimden soruyorum. tabi bi doktoraya başlayıp son senesinden onu bitirmeden diğerine başlayıp onun da son senesinde bitirmeden bırakıp üçüncü doktoraya başlarsan gelebilirsin 35e

doktora 7sene değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Askerlik yapmadan yurtdışına kaçıp yerleşenler için filan heralde. Yemişim vatanı ben rahatım burada diyip dönmeyen birsürü insan vardır muhtemelen, onlardan askerlik yapmadıkları için rahatsız olanlar varsa gelsinler para versinler filan diye çıkarıyolardır diye tahmin ediyorum.

Gerçi sanırım yurtdışında 3 sene mi 4 sene mi ne çalışınca zaten vardı böyle bişey ama tam hatırlamıyorum detaylarını.
Sosyal ağlarda paylaş

Allah allah abi zaten yurt dışında 35 kadar duran adam her türlü 3 yıl tamamlamış oluyor dövizli askerlik yapıyor ve tek taksitte gidip diğer parayı istediği zaman ödüyor, bedellinin böyle bir alt yaş ile olayı ne onu anlamadım.

Ülke içinde 35 kadar kaçma şansın ne kadar ki ve kaç kişi böyle yapabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...