Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu yüzden mi şehit veriyorduk ?

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

said:
Böylece terörle mücadelede öncelikli bölgelerde terhise ilişkin sevklerde havayolunun kullanımının da önü açılmış oldu.
İaşe bedeli de ödenecek
Yönetmeliğin 4. maddesinde yapılan değişiklikle askere sevk edilecek yükümlülerin iaşe (beslenme) bedeli ve otobüs masrafları karşılanacak. Önceki yönetmelikte yükümlülülerin sadece yol masrafları karşılanıyordu.
Yönetmeliğe yapılan ekle yükümlülerin, Kabul Toplanma Merkezleri ve Tali Kabul Toplanma Merkezleri arasında yapılan taşıma giderleri de idarece karşılanacak. Yönetmeliğin 64. maddesine yapılan eklere göre, hastaneye sevk edilenlerin yol masrafları ve iaşe bedeli de karşılanacak.

yapılan değişiklik bu. bi oku istersen sazan gibi atlamadan önce. amacın sırf bok atmak başka birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

asker sevkiyatı sırasında terorist saldırı haberi bul bana 3 tane
hak vericem
ha uygulama güzel
ucakla gider gelir mehmetcik
iyi olmus ama yaygaraya gerek yok

http://www.anayurthaber.com/detaymysqlnew/13926/askeri-konvoya-hain-pusu

http://www.ogretmenlersitesi.com/haber/14549

http://tr.wikipedia.org/wiki/PKK_sald%C4%B1r%C4%B1lar%C4%B1_ve_%C3%A7at%C4%B1%C5%9Fmalar%C4%B1_kronolojisi_(2000%27ler)

olmuyor değil aslında bende bilmiyordum gugıl reyiz bunları gösterdi.
Sosyal ağlarda paylaş

onların hepsi sevkiyet sırasında olan saldırılar değil. daha doğrusu her sevkiyat acemilerin ustalığa gidiş sevkiyatı değil. birlikten karakola adam gitmesinede sevkiyat deniyo.

istersen milyar dolar harca yine güvenli bir şekilde asker sevk edemiyceğin yerler var. bildiğin konvoy konvoy gidiyoalr oralara elleri mahkum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahhaha bok atmadım. Sadece gerçekten merak ettiğimden sordum. Son günlerde özellikle asker sevkiyat sırasında şehit oluyordu. Bubi tuzakları yüzünden. Ben de hep merak ederdim neden başka yollar tercih edilemiyor güvenli yol oluşturulamıyor diye.

gerçekten bu prosedüre bağlı kalarak mı hareket ediyor asker?
Sosyal ağlarda paylaş

Saçma sapan bir haber olmuş, hiç gideniniz göreniniz varmı bilmiyorum oraları, Şırnak, hakkari vs zaten tek bir yol var ve mecburen toplu olarak sevkiyat yapılmak zorunda.

Önce merkezdeki Toplama Merkezine gidiyorsun orada sevkiyatı bekliyorsun, daha sonra görev alacağız karakol, köy ne varsa oraya gönderiyorlar oraları hiç bilmeyen askeri tek başına salmamak bence çok doğru bir davranış.

Askerlik bittikden sonraki sevkiyatlarda yine aynı şekil bir çok askeri tek seferde götürüyorlar hergün sevkiyat olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Askerlerin tutuklanıp teroristlerin bayram gibi karşılandıgı ülkede aslında neden şehit verdigimizi bende merak ediyorum adamlar hem bizi korusun hem hapise girsin üstüne ülkeyi korudukları kişiler kahraman olsun bırakır giderim kimi öldürürse öldürsün teroristler banane derim asker olsam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...