Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

Hmm illa yemek yiycen diyorsunuz.. İyi madem haftasonu yumurta beyazlı omlet nasıl yapılır denemelerine girişeyim sabahları için. Ama öğlen yemeğinden 3 saat sonra öğün işi zor geliyor, her gün onu hazırlamak falan.

Geçen gün pınarın bi hazır köftesine baktım 100 grda 15gr protein var. Şinitzelde bile 30 falan bu, yemeye değmez dedim almadım :P Böyle hazır çözümler lazım biraz çeşitlilik yaratacak.

Ya ben negzel protein tozuna parayı gömünce bu işler olacak diye saf umutlar içindeydim =((
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Ya ben negzel protein tozuna parayı gömünce bu işler olacak diye saf umutlar içindeydim =((

heh malesef çok insan var bu kafada ve senin gibi paticik üyesi olmadıkları için sabah akşam protein tozu içip sonra bir yerlerde "yeeeaaa işe yaramıyoo bu ilaçlar hajı" diye geziniyorlar.

bu işin olayı yemek abi.

benim düzen şöyle mesela.
-sabah üstte anlattığım şhake. (2 yumurtalı, muzlu, sütlü)
-öğlen pide, yada bol ana yemekli tabldot.
-öğleden sonra gainer shake
-5.30 gibi bir öğün daha fastfood.
-antreman.
-antreman sonrası whey.
-antremandan 2,5 saat sonra evde ana öğün.
-gece yatmadan gainer shake.

toplam 3500-4000 kalori, 160-180 gr fln protein ediyor.

hayattan soğudum mu? evet.
pazarları fln hiç bişey yemiyorum mesela acıkmadıkça. hafta içi sürekli miğdem dolu. tok karna tıkıyorum. yemek yeme zevki diye birşey kalmadı hayatımda. artık denemediğim fast foodcu kalmadı hepsinden ayrı sıkıldım. ama ne yapacaksın böyle bu iş.
Sosyal ağlarda paylaş

hafta içi dediklerim hariç hiç bişi yemiyorum cumartesi rakı balık cuma ayrıyetern sabaha kadar içkim var haftasonuda bazen canım cekerse kendime piza hamburger vs artık ne istediysem yiyorum gramda bu diet şeklimden şikayetçi değilim. tuz ve şekeri direk olarak almayı 10 sene önce bıraktım ekmeki hayatımda sadece askerde yedim ,tatlı hiç yemem epey şanşlıyım spora başdıktan beri tek değişen şey öküz gibi sabah protein ve spor öncesi protein oldu onun dışında hayatım zaten aynı gidiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:

ekmeksiz köfte yaptır sırf kıyma ve baharat ile onu ye bu şekil yapınca 10 tanesi 300g ediyor aşağı yukarı hemde saf et yemiş oluyorsun bu hafta buna başladım önceden hindi yiyordum terfi ettim köfteye sıkılana kadar şimdi köfte yiyorum

e karbonhidrat az kalmıyor mu pre workout için bu hesap?
Sosyal ağlarda paylaş

Eksis said:

ben şimdi yazın 2 ay boyunca sıkı diyete girmeyi planlıyorum.supplement olarak ise termojenik yağ yakıcı mı yoksa cla mı alsam karar veremedim.termojeniklerin daha etkili olduğunu ama daha çok yan etkileri olduğunu duydum.Cla hakkında ise neredeyse hiçbir fikrim yok.sizce ne hangisi daha kullanışlı?

anlayan varsa cevap pls
Sosyal ağlarda paylaş

Pre workout icin karb ihtiyaci diye birsey yok. Post workout (cikar cikmaz) karb diye de birsey yok. 2 gun once idman sonrasi yedigin 150gr pilav zaten doldurdu seni. Tekrar tekrar aldiginda daha fazla glikojen depolamiyorsun. Idman yapmadigin zamanlarda hatta yaptiginda bile tuketemezsin o glikojeni. En az 4 gun keto gibi diyet ve glikojeni bitirmeye yonelik idman yapman gerekir.

O yuzden de idman cikisi uzum suyu almak oldukca gereksiz. Zaten uzum suyunun cogu fruktoz. Ve fruktoz once karaciger deposunu dolduruyor. Kas glikojeni icin yanlis tercih. Glikoz polimerleri tercih etmek gerekiyor. (Dextrose maltodekstrin vs vs) ama dedigim gibi idman cikisi alma sarti yok. Eve gidip pilav bulgur yiyince o depolar zaten dolacak.
Sosyal ağlarda paylaş

haydaa her bildiğimiz yalan oldu yine.
abi bu badi alemi böyle.

zamanında senin gibi çok bilgili insanlardan dinledik bunları şimdi böyle değilmiş meğerse diyoruz. her hafta birşeyler değişiyor falan.

ben o yüzden standart bir seviyede takılıyorum artık. yiyebildiğim kadar yiyorum güzel routineler çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

NaturalSpringWater said:

haydaa her bildiğimiz yalan oldu yine.
abi bu badi alemi böyle.

zamanında senin gibi çok bilgili insanlardan dinledik bunları şimdi böyle değilmiş meğerse diyoruz. her hafta birşeyler değişiyor falan.

ben o yüzden standart bir seviyede takılıyorum artık. yiyebildiğim kadar yiyorum güzel routineler çalışıyorum.

Gunde 6 ogun ye, idman cikisi karb yukle, idman saatine gore gitmeden 2 saat once kompleks karbli ogun ayarla, aksam peynir/kazein almadan sakin yatma, uyanir uyanmaz uzum suyu ve whey, vs vs...

Bunlari yaparsan da onun yerine hepsini 4 ogunde alip zamanlamayi falan sallamasanda birsey degismiyor. Yaparsan ne kaybedersin? Yine guzel calisip beslendigin icin iyi vucudun oluyor ama sosyal hayatini pic ediyosun. Diger turlu hem keyifle sporunu yaparsin hem de sosyal hayatini kismazsin. Ben ogun saatim geldi diye evden cikmadigimi, herseyi ayarlamaya calistigimi hatirliyorum.

Sonra ne oluyor? Bunlarin hepsini yapamiyorsun uzun vadede ve cok gelisemiyorsun. Sonra kanatlarindan damarlar cikan badicileri gorunce, bu adam hepsini yapiyor iste ondan boyle olmus helal diyosun... aslinda o herif senin yaptiginin yarisini yapmiyor ama anabolik havuzunda yuzuyor. Ama herseyi dogru yapmadan bunu idrak edemiyosun. Daha napiym ki lan? Dedigin zaman jeton dusmeye basliyor.

Bu yukardaki muhabbetleri ozellikle supplement sirketleri pompaliyor. Resmen skiyorlar milleti yalan dolan yazilarla. Yok glutamine al, yok bcaa, yok arjinin whey ayri blend ayri caseine ayri... steroid uzerinden supplement pazarliyorlar. Ya sirketleri gectim kici kirik salon sahibi elemanlar bile yapiyor bunu.

Ama ozellikle 2000 sonrasi yapilan arastirmalarla bunlarin hepsi yikiliyor artik. Hepsinin ispati var. Vucut ogun zamanlamasini sallamiyor. Vucut glikojeni tek idmanla bitjremiyor. Vucut senin yedigin proteinin kaynagina degil aminoasit profiline bakiyor. Vs vs...

Idmanini guzel yap. Ister split ister fullbody calis ama yedire yedire calis. Vucudunu dinle. Ihtiyaci olan besinleri sagla. Gunluk olarak makrolarinin gramajlarini tutmaya ozen goster. Guzelce dinlen. Olayin temeli bu. Geri kalan uzum suyu, glutamine bok pusur hepsi tras.

(Umarim bu yazdigim daha anlasilir olmustur. Kisa yazinca hep tersliyormus gibi oluyor)
Sosyal ağlarda paylaş

abi çok güzel yazmışsın eline sağlık
ama sonuç olarak ve tam olarak ne yapayım ben şimdi onu anlamadım :)

mesela yukarda günlük programımı yazdım. şuan ivmeli bir kilo artışım var mesela. ölçü de alıyorum. böyle devam ediyim ne yapayım diyorum.

yağ oranım 5-7 arası bir hardgainerım bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Sen yemeye devam et :) 5-7 ne kardesim? :)

Agir calis ama. Compound calis. Izole hareketlerle pek isin olmasin. Sert gir. Vucudu cok strese sok. Kilo alimin az ama duzenli oldugu surece dogru yoldasin. Hicbisey degistirme.

aynen. full compound. over-train ihtimali minimumda çalışıyorum. 3 aydır iyi gidiyorum gibi. ayda 2-3 arası kilo koyuyorum. bakalım neler olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sağlık Bakanlığı onaylı ama bu, o yüzden ilgi çekiyor. Kullanılan çoğu supplement Tarım Bakanlığı onaylı mesela, Sağlık Bakanlığı onayını öyle kolay kolay vermiyorlar. Yan etkisi olacağını, üçüncü kolumun çıkacağını falan düşünmüyorum ama artısı olur mu, deneyen var mı, ilk ağızdan öğrenmek istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...