Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

Omega-3 efsane, kamyonla sayılıyor faydası. ama alırken mercury-free ve no after taste olanı daha iyi. o yüzden ben omegayıda O.N kullanıyorum.

optimen bende kullanıyorum gerçekten çok iyi, bende 1 caps'e düşürdüm. eskiden 2 alıyordum karanlıkta fosforlu işedğimi görünce 1e indim.

idman çıkışı kortizol indirmek için. vitamin alımı olayına bakmam lazım. zaten hard-gainer olduğumiçin öyle bişey lazım bana. eskiden mecburi mevsuyu falan içiyordum arada. bide böyle deniyim bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

@Killer , eyvallah reyizzz, kabulümsün asdf.

@Seperate , optiumum Nutrition var O.M Fish Oil diye geçer,
malum sitelerde bulabilirsin. ben en son 200caps 55 tl ye almuıştım şu ana bilemiyorum fiyatını, yemeklerden sonra 1 caps alabilirsin. 1 doz günlük fena değil ama 2 de alabilirsin.
bunu tavsiye ediyorum çünkü, fiyat anlamında gayet tatminkar
başka farklı markalar da var ama, ya karışık oluyorlar (omega-3-6-9) yada fiyar olarak sunduğu servise nazaran pahalı oluyorlar, mercury-free olmasıda önemli sonuçta Perfect. in dediği gibi uzun süreli bi kullanım olucak. ha bide içitikten sonra tat verme durumu var bazısında, geğirince falan koku geliyor insan bu tuhaf oluyor, bu yüzden no after taste olması şükela olur.
Sosyal ağlarda paylaş

ben burda herkesten çok supp kullanmışımdır eminim. bazılarını araştırdım girdim bazılarına tavsiyeyle falan

kullandığım suppları listeliyim

gainer
whey
kreatin
bcaa
glutamine
nox
rage
casein
amino hap/sıvı
k.g.t
multivitamin
omega
syntha

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/296944_10150933213935301_998198145_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/558429_10151444394220301_434547024_n.jpg

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/428615_10151384288770301_1362937238_n.jpg

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/542040_10151763591885301_421175827_n.jpg

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/578100_10151763571605301_1843424852_n.jpg

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/542648_10152311021640301_1108884672_n.jpg

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417728_10152665635155301_835947962_n.jpg

sonuç olarak kullanmanız gereken suppları perfect ve tyrion reyizlerim güzelce açıklamış. ben de artık öyle takılıyorum ekstra bişey almıyorum.

ha bu kadar supp kullanıp benim gibi 4 senedir işi yapan bi adamın fikirlerini sorarsanız; ki soruyonuz sdf

örneğin gainer konusunda perfectle anlaşamıyoruz. beslenmeyi yaparsan gerek yok diyo. tamam da burdaki adamların hiç biri minimal takılmıyo. gainer tam bir iş bitirici tokluk hissi ve kazanımıyla, bulk dönemi ben tavsiye ediyorum yani. seneye yine gider alırım. hem de ucuz dymtaize 5kg 125tl verdim ben

pwo'lara gelince. bu iş vücuttan önce beyinde bitiyo. sen pwo aldığını bilince diyosun ki HAA PWO ALDIM O ŞİMDİ BÖYLE BÖYLE YAPACAK HMPFS HMPFS diyip sen de gaza geliyosun. e içindeki kafein oranıyla ıvır zıvırıyla seni de boostluyo tabi ve akıyosun. HA BEN KENDİ GAZIMI KENDİM VERİRİM diyenler için sanmıyorum ki hiç biriniz benim uçtuğum kafalara gelip kendinizi gazlayın. o yüzden alın görün, parası olanlara tavsiye animal rage, orta bütçe nox, kafası beni de geçmiş adamlar içni jack-3d kanuni reyizlordum kullanmıştı

casein kullandığım dönem bildiğin oldschool builder gibi yaşıyodum. her öğünüm tavuk-pirinç-brokoli-buğday ekmek falandı. akşamları da casein alıyodum. 1 ay aynaya hiç bakmadım. sonuç ortadaydı. ama şimdi casein'emi yorarız bunu beslenmeye mi bilemiyorum. o yüzden yorum yapmıyorum.

mucize diye bişey yok. herşey beslenmede ama şu ürünlerin oynattığı ufak taşlar da tartışılmamalı

buna ilaç diyenler de benchin altında kalsın.

edit:

SONUÇ: whey+kreatin+omega+multivitamin / benim yolumu denemek isteyenler için ayrıyetten pwo ve gainer
Sosyal ağlarda paylaş

bişey sorcam killer, 1.5 aydır spor yapıorum, hoca artık protein tozuna baslayabilirsin düzenli hale getirdin dedi
anlattı biraz amino asit de alabilirsin yanında ama bence performance arttırıcı alsan daha iyi olr dedi
ben tamam hocam benbi bakıym onlara dedim simdi görünce aklıma geldi ben arastırmasamda sen bana kısaca özetlesen bu performans arrtırıcıda hormonları etkileyen zararlı bişiler varmı marka falan ne almak lazım yada perf. sktiredip direk aminoasitmi almak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:

amino kullanıyormuşsun işte neden başkasına tavsiye etmiyorsun

çünkü aminonun ne kadar işe yaradığını anlıycak bi gözlemleme mekanizması yok. lab'de takılman laızm aminonun sana ne fayda verdiğini göstermek için

aminoyu wheyide kesmiştim yaza girerken kullandım. he ne işe yaradı bilmiyorum tabi. gözle görünen olanları yazdım sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Memphis7 said:

öle diyosunda haziranada bişey kalmadı

yatmasaydın 321 yıl erken başlasaydın. pwo alman yaza girişini etkilemicek fazla

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/529180_10151514444255301_1937773592_n.jpg

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/387711_10151085067595301_1118444749_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

genel olarak amino asit denilen şey proteinin yapı taşlarıdır, protein parçalanır onlarca farklı aminoasit ortaya çıkarir vücut ihtiyacı olanını alır kullanır falan fişmekan. eğer adam gibi besleniyorsan farklı protein kaynaklarını kullanarak. zaten o aminoasiti alıyorsundur. he burada çakallık nerede?
firmalar diyorki "kardeş bak bu aminoasit proteinin özü bu özüü, gel iç bunu hede hödö höyt." gazları falan. hele bunu likir olanları falan var ki "için bunu direk kana karısır zart zurt" falan, böyle bişi yok. en yararlısı sen proteini alırsın vucüt onu ihtiyacına binaen parçalar ve kullanır, burada önemli olan aldığın proteinin kalitesi, protein scaleni ne kadar geniş tutarsan o kadar iyi.

yani kırmızı,beyaz, balık, yumurta, süt,peynir,bitkisel proteinler alıcaksın. vücut kendi ihtiyacı olan amino asiti ortaya cıkarıp, ihtiyacı olan yerde kullanıcak,

madem yeni başladın, eğer beslenmen yeterli değilse, (ki bu yeterli-yetersiz olayını hocana sorarsan %99 yetersiz diyecektir). bir iki sayfa geride maintance kalori(prot.karb.yağ) değerlerini kilona göre hesapla bul. eksikse beslenme ile bunu kotarmaya calış, ha yok ben bu kadar yiyemem ağır geliyor derseni o zaman protein tozu alabilirsin.
pwo ya gelince hormonal bi zararları yok, içinde con-cret, amino(ki bu essansiyel miktarda) vitamini, cafein(yada türevi uyarıcılar), belki kiminde az miktar co-enzim, bcaa(bunlarda amino sınıfına girer) zart zurt. ilk 5-6 ayında adam gibi beslenirsen eğer, zaten yerden sigara izmariti bile alsan bunun sana geri dönüşünü göreceksin. sen daha yolun başındayken neyin pwosu anlamak imkansız. ki yan etkileride vardır ufak miktarda, mide krampları,bulantıları,uykusuzluj gibi.
velhasıl arkaşım. güzel çalış, sakatlanmak için çalışma, sağlam ye, düzenlide dinlen.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

örneğin gainer konusunda perfectle anlaşamıyoruz. beslenmeyi yaparsan gerek yok diyo. tamam da burdaki adamların hiç biri minimal takılmıyo. gainer tam bir iş bitirici tokluk hissi ve kazanımıyla, bulk dönemi ben tavsiye ediyorum yani.

bence çok iyi diyor, tavsiyesine uy, zaten aldığın gainerde basit karb. var, direk yağlanacaksın veya kaslara glikojen olarak depolanıp şişeceksin,şiştiğin için build oldum düşüncesi gelecek. cut olduktan sonra gerçeği göreceksin.
ha yok illa karb. lazım diyorsan. alırsın 1kg esmer prinç. popcorn machinde onları bi güzel patlatırsın. blenderde toz kıvamına getirisin. sütle yada yoğurtla karıştırıp yuvarlarsın. hem porsiyon küçük hem sindirim kolay ve en önemlisi complex karb. almış olursun. bence tabi, yine sen bilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Su da var gainer dedigin safi ve dandik karb. Bi kisi bunu yesin gunluk 200gr karb almak icin.

Ben 200gr karb icin bol yulaf, bulgur, ev yogurdu, patates vs yerim. Aramizdaki fark nedir? Ikimizde 200gr glikoz polimeri aldik diyelim. Makro besin farki yok.

Ama ben dunya kadar mikro besin aldim. Vitaminler, mineraller bol bol lif aldim bunyeye. Her turlu daha ondeyim. Ayrica hepsini islenmemis mis gibi kaynaklardan aldim. Ayrica 5kg gainer 140 tl. 5kg yulaf 20 tl. :) karb a para vermem ben. Cok net.

Gainer a neden karsiyim? Adam 3 ay olmus vg ye baslayali. Kilo alamiyor. Aaa alamadim ben diyip gidip gainer aliyor. Makro saymak yok, ne yedigini bilmek yok, kalori ihtiyaci i bilmek yok ama hemen kos gainer al.

Basarisizliginin sebebini kendinde aramak yerine kisa yollarla cozmeye calismak acizlikten baska bisey degil. Herseyi yaptigina emin ol. Baktin hayatin el vermiyor yada yiyemiyorsun yada ne biliyim 5000kcal bile sana kilo aldirmiyor o zaman git dusun gainer i.

Ps: killer laflarim sana degil genele beybims
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:
örneğin gainer konusunda perfectle anlaşamıyoruz. beslenmeyi yaparsan gerek yok diyo. tamam da burdaki adamların hiç biri minimal takılmıyo. gainer tam bir iş bitirici tokluk hissi ve kazanımıyla, bulk dönemi ben tavsiye ediyorum yani. seneye yine gider alırım. hem de ucuz dymtaize 5kg 125tl verdim ben

BEYLER KIZIYORUM HE

@perfect @tyrion

perfect ben sana gainer tavsiye etmem ki zaten. bu adamlar yetemiyo ama o kadar yemeye onlara söylüyorum ben. e ben de yetemiyorum diye aldım sdfkgsa. sabah 2 ölçek bi çakıyosun ohh. olm ben okula gidişim 2 saat. e 2 saat de ders olsa 4 saatim var. çanta taşımak istemiyorm bayıyo yağmur mağmur ot ıvır kıvır. sabah o aldığın gainer 4 saat tok tutuyo seni dram yaşamıyosun.

yani gainer'a hiç bi zaman main supp demedim zaten o konuad hem fikiriz. ama bir iş bitirici booster eğer sen gerekli şeyleri yapamıyosan.

adam 50kg başlamış spora hayatında burgerdan başka bişey görmemiş. bulguru bğdayı pirinci yedirene kadar hevesliyse ÇAK GAINERI HACI KAFFA RAHAT YA asdfsad. lan ben 4 senedir kendim yapamıyorum burdaki adamlara nasıl söylim. dikkat ederseinz beslenme konusunda verdiğim tavsiyeler çok ana şeylerdir herkesin bildiği.

LAN BESLENMEMİ SANA SORUYOM ZATEN @PERFECT SDKGASASDF
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...