Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tuborg gold sorunsalı

Polyushka

Öne çıkan mesajlar

adamların daha büyük hedefleri var eheh

geçenlerde kaldığım yerden sadece tubırg vardı "lan tuborg mu yea" dedim sonra "WTF EFES NO MORE!!" çektim şimdi tuborg bulamadığım için üzülüyorum :(

amstel (çok şükür migroslarda satılıyor artık)
becks
tuborg

sıralamam bu oldu

bir de arada metroya yüksek alkollü şerbeti bol bir bira geliyor affel miydi neydi adı onu buldukça alıyorum eheh

darısı gaffel kölch başına
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
lan bu efes tekelinin abv!

memleketteyim okullar başlayana kadar, zaten mahalle baskısı bokuna tekellerin yarısından fazlası kapanmış. İlçe içerisinde ana cadde üzerinde önceden 7-8 bakkal tekel satardı, şimdi ilçeyi boydan boya geçen caddenin giriş, ortasında ve çıkışında 3 tane tekel var. bu bayilere bira vs. satan adam da tam tekel olmuş, efes'ten başka bira gelmiyor desem yeri. becks ve miller var bi de yancı olarak, o kadar.

tuborg gold'a hasret kaldım resmen :/
Sosyal ağlarda paylaş

@ Cons
Toz şeker değil, malt şekeri.

Nişasta şekere, şeker alkole çevrilir.

Tuborg sitesinden alınmıştır

..... Malt daneleri değirmenlerde öğütülerek taze su ile karıştırılır. Bu karışıma mayşe denir. Mayşe bakır kazanlarda ağır ağır ısıtılır ve bu aşama malt nişastasını malt şekerine dönüştürür. Mayşe, posasından ayrılır, elde edilen sıvaya ise şıra denir. Şıramız özel yapılmış kazanlara aktarılıp, şerbetçiotu da katılarak 1 saat kaynatılır ....

İçindeki şeker alkol ve diğerlerine dönüştürüldüğü için malt oluyor, yoksa şeker üretim aşamasında kullanılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Tuborg şu aralar bayağı tüketilmeye başlandı, ilk yapacağı işte mekanlara sattığı tüp içindeki fıçı biraları biraz daha ucuzlatmak olmalı. Taksim'i falan aldıktan sonra gerisi gelir zaten.

Şahsen ben gerekirse 4 tekel bayisini dolaşmaya kadar tuborg arama sabrına sahibim.

Edit : Efes'te kusura bakmasın ama hala anasayfasında ki üretim kısmında malt bira üretimini anlatıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...