Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Deniz Feneri Davasında savcı değişikliği

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18564710.asp

yoğun(!) gündemimizde böyle önemsiz bir olay yer bulmadı tabi ama soruşturmanın davaya dönüştürülmemesi için çok uğraşan, telekulak davalarına takipsizlik veren bir savcı bey göreve getirildi diğer savcıların başına, yani deniz feneri davası gg.
referandumda evet diyen arkadaşlar rahat uyuyabiliyorlar mı merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

o diilde hanginiz KHK lari takip ediyorsunuzu gectim KHK nin anlamini biliyor demek istiyorum

bakanlar kurulu "meclis" adina yeni yasa cikardi, mulkiyet hakkina cok ciddi bir kement atildi

kamulastirma onundeki butun engelleri kaldirdilar, toki rantable buldugu bir araziyi altinizdan cekip alabilicek, apartmaniniza "kentsel donusu, yapiyoruz burda arzinizde rant var" diyip el koyabilicek, 3-30 paraya kapinin onune koyabilicek

benden solemesi ya gidin bi sekil partide/ cemaatte tanidgi olan bi yakin bulun yada tuyun burdan

http://sitemaker.umich.edu/youthunderfascism/files/girls.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden de vardı o hak. seneler evvel olimpiyat stadı yapılırken o bölgede olan arazimize devlet el koymuştu kamulaştırılıyor diye. bize sormadan etmeden. adımıza halk bankasına para yatırmışlardı. bu davalarla ilgilenen avukatlık bürosu haber verip bize ulaşmasa ruhumuz duymayacak. 2 milyar bi para yatırmışlar bedel olarak. neyse uzun lafın kısası dava açıldı bilirkişi arsa değeri 130milyar dedi. trololololol yani. tabi 130 milyar çok devlet kamulaştırıyor ıvır zıvır 80milyara düşmüştü ödenmesi gereken miktar. Sonra olimpiyatları alamayınca vazgeçtik biz verdiğimiz para sizde kalsın karşı dava açmayın dediler. Tabi sizle mi uğraşıcaz ulan deyip birşey yapmadık.

Ulan mafya bile daha delikanlı.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

eskiden de vardı o hak. seneler evvel olimpiyat stadı yapılırken o bölgede olan arazimize devlet el koymuştu kamulaştırılıyor diye. bize sormadan etmeden. adımıza halk bankasına para yatırmışlardı. bu davalarla ilgilenen avukatlık bürosu haber verip bize ulaşmasa ruhumuz duymayacak. 2 milyar bi para yatırmışlar bedel olarak. neyse uzun lafın kısası dava açıldı bilirkişi arsa değeri 130milyar dedi. trololololol yani. tabi 130 milyar çok devlet kamulaştırıyor ıvır zıvır 80milyara düşmüştü ödenmesi gereken miktar. Sonra olimpiyatları alamayınca vazgeçtik biz verdiğimiz para sizde kalsın karşı dava açmayın dediler. Tabi sizle mi uğraşıcaz ulan deyip birşey yapmadık.

iste bole sizin gibi itiraz edip dava aciyor millet diye kokunden cozduler o isi

e millette suc iste, adamlar tokiey verip halka hizmet yapicak ev yapicak, sen diyorsun burasi benim tapulu evim dokunamassin

sen evinde oturucan diye vatandas sokaktami yaticak? iste dmeokrasi iste hak hukuk

kicimdaki donuda alsa inadina akp
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

o diilde hanginiz KHK lari takip ediyorsunuzu gectim KHK nin anlamini biliyor demek istiyorum

bakanlar kurulu "meclis" adina yeni yasa cikardi, mulkiyet hakkina cok ciddi bir kement atildi

kamulastirma onundeki butun engelleri kaldirdilar, toki rantable buldugu bir araziyi altinizdan cekip alabilicek, apartmaniniza "kentsel donusu, yapiyoruz burda arzinizde rant var" diyip el koyabilicek, 3-30 paraya kapinin onune koyabilicek

benden solemesi ya gidin bi sekil partide/ cemaatte tanidgi olan bi yakin bulun yada tuyun burdan

http://sitemaker.umich.edu/youthunderfascism/files/girls.jpg

Ulan şu yazdıklarını okuyan adam da gerçekten demokrat, memleketini seven değerlere sahip çıkan bir adam olduğunu sanacak. İşine geldiği zaman "KHK'ları takip ediyür müsünüz?" ama ben buradan "Aydınlıkçılar-İPliler kanun dışı muameleye uğruyorlar" dediğimde binbir çeşit soytarılık, perinçek-apo fotoğrafı yapıştırmalar. Ne sandın? Memleket için sesini yükselten adamlar ikişer-üçer kulaklarından tutulup tutulup içeriye tıkılıyor. Bak, bir parti toptan kapatılmaya çalışılıyor, hemen tüm genel başkan yardımcıları tutuklu artık, genel başkanı zaten 3.5 senedir tutuklu...Yetmedi, adamın oğlu da tutuklandı..
İnandırıcı değilsin...
Heee, hiçbir tarafında olmadığını biliyorum ama benim de artık sen ve birkaç seni gazlayan adamın tavır-davranışlarınız hiçbir tarafımda olmadığı için çok rahatım. Bizim ve sizin gibi adamlar yüzünden bugün bu adamlar tepede, hepimizi inim inim inletmenin planlarını yapıyorlar (bak çuvaldızı kendime batırıyorum).

Hadi ben denize gidiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

mani said:

iste bole sizin gibi itiraz edip dava aciyor millet diye kokunden cozduler o isi

e millette suc iste, adamlar tokiey verip halka hizmet yapicak ev yapicak, sen diyorsun burasi benim tapulu evim dokunamassin

sen evinde oturucan diye vatandas sokaktami yaticak? iste dmeokrasi iste hak hukuk

kicimdaki donuda alsa inadina akp

Bu durumu bizde yaşadık,ilk davayı kazandık temyiz'e gitti Devlet sonra tekrar başladı dava süreci hala devam ediyor.Davanın ismi de kenar kıyı davası.Devlet bizi trollüyor diyor ki sizin arazi aslında denizin altında kaldı biz size arazi verdik bir de üstüne bu araziyi alıp size para veriyoruz düdükler tarzı bir trolleme.Sizinki yine iyiymiş.

Onun dışında paşalar da yerleştikleri alanları sit alanı ilan ettirmeyi çok seviyorlar.Çeşme'de ki arazimiz böyle kaynadı üstüne kooperatif de çakallık peşinde olunca trampa peşinde koşturuyorum hala.Urla'da da aynı şekil iyi ki dedem ev yapmış yani yoksa şuan çivi bile çakılmıyor,sit alanı ilan edilmiş.
Ne orman var,ne tarihi bir kalıntı ne doğal yaşam'a ait en ufak bir belirti ama sit alanı.Burası Türkiye oluyor işte.Bu hükümet öncesinde de böyle trolleme vardı şimdi de var.Tabii şimdi bu trolleme olayı kurumsallaştı o başka.
Sosyal ağlarda paylaş

bu savcı değiştirme ve eski savcıya baskı yapma metodu referandumdan sonra haksız ve şaibeli davalarda çok uygulanan bir metod olmaya başladı:

1-İsmailağa cemiyetine dava açan savcı'dan (bu cemiyetle abdullah gül, kadir topbaş gibi isimlerin ilişkili olduğu söyleniyor ama kesin değil) doğru olmayan saçma bir sebeple dava alındı ve başka savcıua verildi. Ayruca bu savcının evi arandıve ergenekon üyesi olmakla suçlandı

http://www.karalahana.com/karadeniz-forum/index.php?topic=11344.0

Bu kararı HSYK verdi

http://www.google.co.uk/rdr?sa=t&source=web&cd=9&ved=0CEwQFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.ulusalkanal.com.tr%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D21294%3A-hsyknin-yetklendrme-karari%26catid%3D56%3Atuerkiye4%26Itemid%3D168&rct=j&q=ismaila%C4%9Fa%20cemaati%20HSYK&ei=BxOvTJafAoWclgf0uInXBA&usg=AFQjCNGPqCsTw6wBHgP44uPpTbFENwERtQ&cad=rjt

2 - İnsanlık anıdının yıkılma kararını durduran üye düz üye, durdurma kararının iptal eden de başkan yapıldı (HSYK tarafından)

http://www.karshaberleri.com/haber/17107/hsykdan-tartisilan-ucube-atamalar.aspx

Daha devam edebilirim 2-3 örnek ama HYSK'nın kararlarının taraflı olduğunun en bariz iki örneği bu. Özellikle ilki HYSK bariz bir şekilde yanlış bir beyanla davayı başka savcıya veriyor sonra sava sonuçlanınca verdikleri beyanın yanlış olduğu da ortaya çıkıyor zaten.

3- Bütün bunları tamamlaması açısından referandumun HSYK konusundaki maddesini hatırlayalım.

said:
Referandum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'nde yaptığı konuşmada varolan kurulu eleştirdi, referanduma sunulan değişikliği savundu.

"Yine ideolojik yaklaşımlar devreye giriyor. Bir anda bakıyorsunuz bir mahkemenin tamamını neredeyse lağvetmiş. (...) Ya bunlar savcı ve hakim arkadaşlarına bile inanmıyor ve güvenmiyorlar. Çünkü tezgahı kurmuşlar. Şimdi tezgah bozuldu."

HSYK şu an bakan ve müsteşarın yanı sıra Yargıtay ve Danıştay'dan gösterilen adaylar arasından cumhurbaşkanının seçtiği beş asıl beş yedek üyeden oluşuyor.

12 Eylül'de oylanacak değişiklik önerisinde üye sayısı 22 asıl, 12 yedek. Hukuk fakülteleri, avukatlar, hakim ve savcılar arasıdan da üye seçilecek. Başkan yine Adalet Bakanı.

Yılmaz, üye sayısını artımanın HSYK'nin özerkliğini sağlamayacağını, daha fazla siyasi etkiye açık hale geleceğini belirtti.

"Yargı bağımsızlığının gelişimi açısından fazla fark yok ama güçler yer değiştirecek. Bugün HSYK hükümetin iddia ettiği gibi Ergenekon'un elindeyse, referandumdan evet çıkarsa AKP'nin, sonra da iktidara kim gelirse onun etkisine geçecek." (EÜ)

Bunun üstüne HSYK için oylamaların 2010 civarında yapıldığını hatırlayalım. Daha öncesinden de Türk hukuk sisteminde ise bir çok "sen adnan hocamıza nasıl dava açarsın" kafasında savcılar ve avukatlar olduğunu da görüyoruz. Bundan sonra noktaları birleştirmek çok zor olmuyor herhalde.

"Evet ama yetmez"ciler, yargının daha tarafsız olacağını düşünenler, kenan evrenin yargılanmasının ülkenin en önemlisi meselesi olduğuna inanlar, hala inanıyorlar mı bunlara merak ediyorum. Evet referandumdan önce de yargı taraflıydı, ulusalcıydı hatta. Ama şimdi de taraflı üstelik çok daha kötü bir tarafa doğru kayıyor. Cemaatçilere, adnan hocacılara, fetullahçılara kayıyor. Bunun hepsi de düşünme kapasitesini yitirmesine az kalmış bir dede sembolik bir şekilde yargılansın diye mi? Ben bile yargının cemaatçiler tarafında olmasındansa ulusalcılar tarafında olmasını tercih edebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...