Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çukurcada pusu 8 asker şehit

PZero

Öne çıkan mesajlar

ulan saçmalığa bak ya. bu güne kadarne oldu ki operasyonla? halkın gazını almaktan başka bişey değil operasyonlar. zamanında yapılan sınır ötesi "büyük operasyon"da da zaten imralıdaki köpeğin rakipleri temizlendi.

şimdi suriye sınırı da karmakarışık. bi de yine "büyük" bişeyler yapılacağı sinyalleri veriliyor. Kürtler-Türkler diye Türk toplumundan iyice kopartılan toplumun "temsilcileri" de "aha fırsat bu fırsat, kendi ülkemiz olacak, gücümüz olacak" gazıyla viyaklayıp duruyo...

biri BOP mi dedi? ha, sayın başbakan, siz miydiniz o? ben de bölücübaşı falan sandım.

8 kişi daha hiç birşey için öldü gitti işte.

bu arada yakında böyle bi yazıyı internette yazmak bile döt isteyecek. kimiz ki biz zaten, ne işe yararız? kazandığımız paraları saçma sapan biçimde ayrılıkçılara akıtalım, haraç verir gibi. millet bu arada "aman başım örtündü mü?", "aaa fenerbahçe noolacak?", "ulan maçın tadı kalmadı ya.", "aa ösym yine skandal yapmış. keratalar.", "aa ne güzel Türk Lirası üdünyadaki en değersiz para!" gibi konulara takılsın. bildiğin talan ediliyo ülke göz göre göre.
Sosyal ağlarda paylaş

mardinde bir bakkal vardı hemen hemen bütün askerler adamdan alışveriş yapardı karton sigaralar vs askerler adamla abi diye konuşurdu... sonra bir çatışmada ölü olarak ele geçirildi,

yeni dedidğiniz gibi adamların yarısı dağdaysa yarısından fazlasıda halkın içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Terbiyemi,hakkaniyetimi korumaya çalıştım ama herşeyi monitörün arkasından çok iyi gözlemlediğini, yorumladığını ve cözdüğünü savunan çok sevgili kardeşim cetintas.

Yukarda yazdığın olay bambaşka benim anlatmak istediğim bambaşka.. Bu ülkede terorist olduğu bilinen milletvekilleri var ama onları o meclise sokan birileride var.. O zaman senin önerin adanadan ötesini yakalım yıkalım önümüze geleni öldürelim bitsin bu olay.. Malesef aslan kardeşim o işler öyle olmuyor işte.. (Başka bir mecrada, başka bir zamanda buda tartışılır)

Ben sana zaten birlik beraberlikten bahsediyorum ama sen fanatik düşünceler ile beynini o kadar zorlamışsınki anlayamıyorsun söylediklerimi.. Bugün ölen askerler birilerinin kardeşi, abisi kocası.. Sadece şehit diye hitap edilmeleri ve insanlıktan çıkartılmaları yanlış.. Bugün bindikleri araç paramparça oldu nasıl öldüler bilmiyoruz ama belki bazıları ilk patlamada, bazıları patlama sonrası şarapnel ile o hengameden kurtulmayı başaranlarda sonrasında çatışmada şehit düştüler. Ama onlar robot değil İNSAN.. onlarında kanı akıyor, onlarında aracını kurşun deliyor.. Senin mantığına göre şehitlik fln yapılmasın bu ülkede, çünkü pek farkında değilsin ama Türkiye olarak yaptığımız son savaş 1974 yılında idi.. Yani son 35 senede şehitliğe getirilenlerin tamamına yakını terör kurbanı o zaman çıksın roj tv ordan yayın yapsın..

Merak etme ters dönmüş, kurşun deliği olan panzeri göstermek ile birlik beraberlik bozulsaydı, zamanında öldürülen teroristlerin cesetlerini boy boy görürdük televizyonlarda, gazetelerde..

Türk milleti artık empati duygusunu kaybetti, o acıyı yaşayamıyoruz millet olarak. Bir şekilde bu acıya ortak olmamız, onu hissetmemiz kanıksamamız lazım.. Ancak öyle birlik beraberlik olunur..

Yoksa nefretini burdan istediğin kadar kus, kime ne faydası zararı var bir düşün ama öncesinde.

Moral motivasyon ile terörmü biter safmısın birader.. O zaman verelim orda gazı milleti aslansın, kaplansın rambosun diye atalım kandile tepeden temizlesinler hepsini.. Stronghold oynamıyorsun mutlu olunca + bonus vermiyor skillerine..

İyi niyet ve saflıktan bahsederken istersen 4. sayfaya dön ve 8 maddede terörü nasıl bitirdiğini tekrar oku ve bana saflıktan bahset..

O bölgeye gitmiş, orda savaşmış, orda yaralanmış hatta istanbulun ortasında yaralanmış insanlar tanıyorum. Çektikleri sıkıntıyı biliyorum ve malesef senin gibi türk askeri çeliktir ölmez, yıkılmaz, devrilmez demek yerine, kendimi onların yerine koymaya çalışıyorum..

İstanbulun ortasındaki çatışmada buddysi ölen ve kendi sakat kaldığı için malulen emekli olan adamın yerine koymaya çalışıyorum kendimi.. Gönüllü olarak gittiği doğudan koludan şarapnel ile dönen arkadaşımın yerine koymaya çalışıyorum kendimi inan o zaman birlik beraberlik çok daha kolay.

Bu ülke öleceğini bile bile ama ölene kadar geçen sürede yeni birliklerin yetişeceğini bilen ve bu uğurda ölen kahramanlar sayesinde kurtuldu.. Vatan uğruna ölmek dert değil bunun değerinin geri kalanlar tarafından bilinmesi ve bu şehitleri sahip çıkılması problem..

Yoksa bazı kendini bilmezlerin yaptığı gibi yıllar sonra çıkıp (Çanakkale için dendiği gibi ) terörle mücadelede çok zeki insanlar yitip gitti eğer yapmasaydık Türkiye bambaşka yerde olurduk diyen insanlar çıkacaktır..

Konudan konuya atladım ama tekrar okumaya üşendim düzenleme fln yapmadım umarım anlaşılır olmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

Gellidus, senin gibi adamlarla bu zamana kadar bu millette yeteri kadar vakit kaybetti, ben de kaybettim. Yazının ilk 3-4 paragrafını okudum ve şu foruma üye olduğumdan beri ilk kez yapacağım bir şeyi yapacağım; seninle zaman kaybetmemeye karar verdim. Selametle kardeşim.

Not: sen daha benim samimiyetle yazdığım kardeşim sözünde mana buluyorsun, altını çiziyorsun, rahatsız oluyorsun. Daha ötesine gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ölen öldüğü ile kalıyor durum bundan ibaret arkadaşlar. Neye inanmak istediğiniz ile alakalı, ben şahsen ölmeye değer bir şey göremiyorum ortada, vatan sağolsunmuş mehhh, kafalarda bir ideal vatan kavramı var geçmişim hatıraları ile dolu bu idela için ölüyor insanlar.

Şu aşamada ölmek için ben kendi adıma bir neden göremiyorum, benim ölmem bu çarpıklığı devam ettirecekse ölmemeyi tercih ederim. Ordaki ölenlerde şuan ölüler ve can çekişirken fikirlerini sorsak eminim hepsi bir şans daha isteyecekler.

Kısaca batı cephesinde yeni birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...