Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diğer bi yeni sitem: BenzinFiyatlari.info

Ingenious

Öne çıkan mesajlar

sitenin fikri guzel ama mobile versiyonu olarak cok iyi,
yani kimse bilgisayara giripte fiyatlara bakip yola cikmaz..

ha app olur, o sana en yakin ucuz benzinciyi getirir, o zaman eyvallah.

mesela biri otbusum nerde diye bisi yapmis, kimsede forumdan biri ne gerek var dememis herkes sarsilarak kullanmis..

bende paticige en az 5 tane sitelerimizi (gerci cogu kez arkadaslar yapiyo) koydum mesela, su ana kadarda hicbiri tutmadi, hepsine hunharca elestirildi.. :D bunda kizacak alinacak bisi yok.. olmadi baska proje denersin.

e zaten siteni kullancak adamlarda internetten olacak adamlar oteki turlu sokaktaki simitciyede siteni gosterip elestiri bekleyemezsin :)
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

logoya tıklayınca firmanın sitesine gitsin

olabilir... fakat ana sayfada iki yerde firma logoları gözüküyor. sağdaki bölüm site içi navigasyon amaçlı. fiyatların listelendiği tablolardaki logolara tıklanınca olsa nasıl olur? bu gece rüyasına yatayım ben bunun...

geezus said:

info uzantılı adres almayın

zebeb?
Sosyal ağlarda paylaş

Ingenious said:

olabilir... fakat ana sayfada iki yerde firma logoları gözüküyor. sağdaki bölüm site içi navigasyon amaçlı. fiyatların listelendiği tablolardaki logolara tıklanınca olsa nasıl olur? bu gece rüyasına yatayım ben bunun...

zaten soldaki logolar için demiştim siteye gitsin diye :)

sağ kalsın böyle

bi de hepsinin altındaki şu olaya gerek yok bence:

LUKOIL dizel fiyatları ~ LUKOIL akaryakıt fiyatları ~ LUKOIL benzin fiyatları
Sosyal ağlarda paylaş

Ingenious said:

geezus said:

info uzantılı adres almayın

zebeb?

çünkü ucuz olduğu için almışsın, info adresi güven vermez kimseye, spam dolu izlenimi veriyor.

siteyi .net 'e taşı, html5 ile mobile app havası ver, lokasyona göre hızlı öneri gibi birşey geliştir, google maps API kullanarak yapabilirsin, o zaman kullanışlı bir şey olur. yoksa ben hangi benzinciden alıyorsam yine ondan alırım, 2 kuruş için kendimi de arabayı da yormam
Sosyal ağlarda paylaş

ucuz olduğu için değil, ben info'yu almadan 2 gün önce başka birinin benzinfiyatlari.net i almış olduğunu gördüm.
org uzantısı böyle bi içerik için saçma olacağından information'dan yola çıkarak info'da karar kıldım. ki uzantının son yıllarda pek bi önemi kalmadı, zira son bi kaç yıldır son kullanıcılar google'ı address bar gibi kullandıkları için ziyaretçilerin %80inden fazlası arama motorlarından geliyor.

google'a girmek için açılış sayfası olan google'ın arama kutusuna google yazıp sonuçlardan google'a tıklayarak girmek istediği sitenin adresini yazarak giren adam gördüm.

mobile app olayını da vaktim olduğunda değerlendiricem...
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

bütün bu akaryakıt firmaları kendi sitelerindeki fiyatları aynı anda mı güncelliyor? değilse (ki değil) nabıyo senin site 10 dakkada bir update mi ediyor?

bir çoğu günlük olarak günceliyo, geri kalanı da fiyatları değiştikçe kendi sitesine yansıtıyo.

ben günlük olarak tüm akaryakıt firmalarının resmi web sitelerinden fiyat bilgilerini otomatik çekmesini ve kaydetmesini sağladım. döviz ya da altın gibi dakikada hatta saniyede bi değişen pariteler söz konusu olmadığı için verileri günlük fetch etmek yeterli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...