Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis Sayısı, TSK er sayısını geçmek üzere...

Uzun

Öne çıkan mesajlar

gosh said:

polis sehir guvenligi icin eleman alinca sakinca yok, ama asker ulke sinir guvenligi icin kuculmeye gitsin.

guzel kafa kardes

direk olarak "sınır güvenliği" özel polis kuvvetleriyle sağlanıyor.
aktif olarak teröristle çatışmaya gönderilen ordular ise gittikçe büyüyen sayılardan bahsedilecek "er"lerden oluşmuyor.

şehirlerde güvenliği sağlayacak polislerin sayısında artış olması anormal değil. gittikçe nüfusumuz artıyor, e polis sayısı da artacaktır doğal olarak.

öte yandan asker küçülmeye gitmek zorunda.
1970lerdeki savaş taktikleri değişti artık. teröristle veya militan güçlerle savaşsın diye zorunlu asker metoduyla er yapılan sivillerin kullanıldığı ülke de duymadım. adam gibi komando birlikleri kullanıyorlar.

güzel kafalar evet.

bu arada polisin sayısının askerden az olması gerektiği nerde yazıyor bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

askerler helikopterleri sadece "hmm saldırı oldu to the bat mobile!!!" gibi kullanmıyorlar.

uav'leri var mı polisin? zırhlı araç sayısı kaç? hızları ne? su mu sıkacaklar teröriste?

gerçi yıkanmış olurlar hani.

ha bi de git sor de ki "siz 90larda bile..." yok yok şöyle sor "siz geçtiğimiz 100000sene içerisinde bile sadece nokta kontrollerinde görev almışsınız terör operasyonlarında.. ne iş?" diye sor.

polis bu işi yapar demek, ve ayrıca polis bu işi yapsın diye bu işe getiriliyor demek fil uçabilir demek kadar mantıklı

Asayiş büro, Trafik, Çocuk Şube, Çevik Kuvvet, Pasaport ve Ruhsat büro gibi yerlerde çalışan polislere Tank, roket,Apaçi Helikopterlerinin verileceğini sanıyosun galiba ?
Senin ki de iyi mantıkmış.
Sosyal ağlarda paylaş

freemaniacss said:

polise ağır silah vermedeki mantık nedir?öyle birşey yapacağına,ordudaki askerleri adam akıllı eğit.dağa acemi askeri değil,profesyonel askeri gönder.

Şu profesyonel ordu yıllardır konuşuluyor. Hatta paralı asker alınacak, özel eğitim verilecek bla bla bi sürü haber vardı.
Bu güne kadar hiç bir şey olmadı olamadı
Eline silah almayan acemilikten sonra doğuya gönderiliyor hala
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

anlattım geçen sf'lerde ama anlamada sorun var sanırım.

olur öyle.
bol balık tüketin, omega3-6 ve iyot abanın
4ay sonra yine okuyun.
olmazsa kasmayın.
beslenme ile gelen artım yeterli gelmemiş demektir. olur öyle.

senin anlatım tarzında bi problem var sanırım
panzerin mağaraya su sıkmasından yeterli feyz alamadım sory.
Sosyal ağlarda paylaş

tsk halkın desteğini kaybetti,üzgünüm ama şu an için durum böyle,bunda suçu var mı ? var,hem de fazlasıyla

artık kimse vatan sağolsun vs. demek istemiyor,şehitler ölüyor vatan da gayet bölünüyor bunun herkes farkında

hangi çatışmadan sonra medya adam gibi bilgilendirildi 80 lerden beri ?

hangi karakol baskınından sonra bi albay canlı yayına cıkıp da bir acık oturumda gelen eleştirileri dinledi yanıt verdi.

artık kimse hayatının baharında askere gitmek,ya sınırboylarında can vermek ya da gazinoda garson olmak istemiyor,bunun vatana bi getirisi olmadığını artık insanlar anladı,daha makul çözümler,daha makul yöntemler gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

anlattım geçen sf'lerde ama anlamada sorun var sanırım.

olur öyle.
bol balık tüketin, omega3-6 ve iyot abanın
4ay sonra yine okuyun.
olmazsa kasmayın.
beslenme ile gelen artım yeterli gelmemiş demektir. olur öyle.

anlattığın bir şey yok. saçma bir şey yazıyorsun ardından cevap verene böyle kişisel saldırılarda bulunuyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam dediğiniz doğru 90larda polis özel hareketçı olarak dağda görev aldı,ama polisin dağda işi ne,elinde ağır silah vermedeki mantık ne?

böyle saçmalıklar yapacağına,en son çıkardığın yasayı dahada genişlet.paralı komando mantığını sürdür.ver bunlara eğitim,askerde dağa çıkmak isteyeni dağa gönder,bastır parayı,giden gitsin.

diğer türlü ana askerlik yaklaştı,uzun dönem dağa gidersem sıçtım diye dolaşmak zorunda kalmayalım.e biz böyle dolaşırken,bizi bide dağa yollarsan,bu terörü biz böyle nasıl bitirelim.eğitimimiz yok,tecrübemiz yok,bizi yollayacağına dediğim mantıkta özel,eğitimli,yüksek maaşlı adamlar yetiştir onları yolla,saçma sapan polis birliklerini değil
Sosyal ağlarda paylaş

evet keşke dediğin gibi olsa...
ama hala askerde aldığı azıcık parayı ailesine gönderen fakir fukara gençler can veriyor.
keşke askerimiz profesyonel olsa, operasyona erler değil özel eğitimli komandolar çıksa,askerlere son teknoloji araç gereç sialhlar verilse, polisin bu işe bulaşmasına hiç gerek kalmasa
ama bunlar olmuyor ve terör azıtarak devam ediyor...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...