Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnananla inanmayan aynı yerde yaşayabilir mi?

Eralp

Öne çıkan mesajlar

nilep üzgünüm ,kaybettiniz hepimiz kaybettik,ta 1980 de kaybettik o darbe günü kaybettik zaten,denizleri yitirince kaybettik,maraşda sivasda diyarbakır cezaevinde kaybettik,solcularla sağcılar aynı işkencehaneler de işkence görünce değil,kardeş kardeşi karşıt görüşlerde aynı hücre de görünce kaybettik,yani boşuna debeleniyorum artık,bu ülke benliğini kaybedeli çok oldu,çetintaş ben islamcıyım belkide ama şunu unutma bu ülkede şu anda hiç kimsenin yaptığını onaylamıyorum,ne haksız yere içeri atılan insanları nede iftiralara uğrayan insanları,islamcıyım dedim ya size bir gerçek daha söyliyeyimmi,bu ülkeyi bir tek şey için terkederim,eğer fethullah gülen bu ülkeye dönerse,ondan daha büyük tehlike yok şu anda
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

pinkporing said:

bu arada o belge denilen şeyi okudum fakat ortada olan tek gerçek şu ki geçmiş 80 yılda bu ordu kaç kere darbe ye teşebbüs etti?

ve üzgünüm 1.cumhuriyetçiler artık devriniz bitti:D

şunları bi anlat bana. lütfen

said:
- 4 Şubat 2003 tarihli bu belgede Yeni Recordati İlaç isminde bir firma var. Oysa bu firmanın 2003’deki adı Yeni  İlaç. Bu firma 2008 yılı sonunda  İtalyan firması Recordati tarafından satın alınıyor. Temmuz 2009’da gerçekleşen yönetim kurulunun kararı ile  firmanın adı Yeni Recordati İlaç olarak değiştiriliyor.

- 5 Şubat 2003 tarihli bu belgede Medical Park Sultangazi isminde bir hastane var. Oysa 2003’de bu isimde bir hastane yok. 2003’de Sultangazi ilçesinde Sultan Hastanesi isimli bir hastane var. Bu hastane Temmuz 2008’de Medical Park Hastaneler Grubu tarafından satın alınıyor, ve hastanenin adı bu tarihte Medical Park Sultangazi olarak değiştiriliyor.

- 25  Şubat 2003 tarihli bu belgede Aselsan’da çalışan ve darbe planı için destek verebilecek kişiler listelenmiş. Aselsan’ın soruşturmayı yürüten savcılara gönderdiği bilgiye göre listede beliren  İ.B., V.T. ve R.E.P. Aselsan’da çalışmaya Haziran 2007, Temmuz 2007 ve Eylül 2007’de başlamış. Bu kişiler 2003’de Aselsan’da değiller.

- 24  Şubat 2003 tarihli bu belgede Liberal Avrupa Derneği isimli bir dernek “bölücü” olarak fişlenmiş; darbe sırasında el konulacak ve kapatılacak. Oysa 2003 senesinde bu isimde bir dernek yok. 2003’de mevcut olan derneğin adı Hür Demokratlar Derneği. Bu dernek, Nisan 2006 tarihindeki olağan kurulu toplantısında derneğin adını değiştirme kararı alıyor. Önerilen isimlerden Liberal Avrupa Derneği, oylamada en fazlada oyu alıyor, ve tüzük değişikliği ile derneğin adı değiştiriliyor.

- 15  Şubat 2003 tarihli bu belgede Hazine Müsteşarlığı’nda çalışanlar Balyoz’a destek durumlarına göre fişlenmiş. Belgede Müsteşar Yardımcısı olarak listelenen N.B., 2003’de Personel Dairesi Başkanı ve Ekim 2004’de Müsteşar Yardımcısı oluyor. Müsteşar Yardımcısı olarak listelenen B.A., 2003’de tarihte Hazine Başkontrolü olan ve Nisan 2004’de Müsteşar Yardımcısı oluyor. Yurtdışında görevde olarak listelenen N.Ş  ve Z.B., 2003’de Türkiye’de görevli. Bu kişilerin Yurtdışı görevleri Mart 2004’deki Dış Tayin kararnamesi ile çıkıyor.

ki bunlar sadece 4-5 tanesi. bunlar gibi onlarca, yüzlerce çelişki var. he ayrıca orda yazanlar direk dava dosyasından alınma, farklı bi yerden değil.

bana bi izah et nasıl oluyor bu iş?

bırak 1980 i falan, sen şunlara bi cevap ver.
Sosyal ağlarda paylaş

nilep birincisi seninle tartışmaya girmek istemiyorum,ama genel hatlarla tarif edecek olursak mısır müslüman kardeşleri,ve el ezher ekolü bir islamcılığı benimsiyorum,bilirmisin bunları? ha evet googledan araştırarak bilebilirsin tabii:D,aluriel hocam seninle bu konuyu özelden tartışacağım yani burası mekanı değil yanlış anlaşılır.
Sosyal ağlarda paylaş

E bilmem de açıklayabilirsin. Tartışacağımızı kim söyledi? İstediğin şeyler insan haklarına aykırı değilse, ayrımcılık içermiyorsa ve inanmayanların haklarını kısıtlamıyorsa neden tartışalım? :)

edit: Mısır müslüman kardeşler şeriat istiyormuş şimdi öyle okudum. E o insan haklarına karşı olduğuna göre evet tartışırmışız. Utanmalısın kendinden. İnşallah insan haklarına aykırı muamele görürsün, inançların yüzünden taşlanırsın falan da anlarsın şeriat nasıl bir şeymiş
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

İstediğin şeyler insan haklarına aykırı değilse, ayrımcılık içermiyorsa ve inanmayanların haklarını kısıtlamıyorsa neden tartışalım? :)

zaten bu yüzden tartışamam seninle ama kısaca özet geçeyim ve kapatayım bu konuyu

1- soru=insan haklarına aykırı değilse,
insan hakları evrensel beyannamesi umurumda değil,beni ilgilendiren islamın kendi içerisindeki insan haklarının çizildiği sınır

2-ayrımcılık içermiyorsa?

kadın erkek arasında ayrımcılık elbetteki vardır islamda,neden kömür ocağında kadınlar çalışmazsa,veya ağır iş gerektiren işlerde kadınlar çalıştırılmazsa kadın narin bir varlık olarak görülür ve siyaset ve sosyal hayatta rolü çizilmiştir

3-inanmayanların hakları?

islamda bellidir inanmayanların hakları,fakat islama inanıpta sonra dinden çıkanların cezası bellidir,

ben inandığım dini böyle kabul ettim,eğer sen inanmıyorsan saygı duyabilirsin,imalı dalga geçmek yerine değilmi?
Sosyal ağlarda paylaş

Re: İnananla inanmayan aynı yerde yaşayabilir mi?

Gönderen: pinkporing
Gönderilen: Aluriel
Tarih: 08/08/2011 17:11

agam bak şimdi ben zaten iddianamenin doğru olduğunu söylemiyorumki bana versinler bende senin hakkında paticikdeki mesajların sayresinde bir iddianame hazırlarım,yani benim demek istediğim kuyruk acısı var her iki taraftada bunu diyorum ben

gelen cevaba bak.

zil takıp oynuyordun 2 mesaj önce. şimdi kıvırma zamanı mı?

bu nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Ne güzel ya pingporing ehehe :) Cinsiyetin ya da inancın yüzünden kazık yersin inşallah bir gün. Gerçek anlamda hem de. O zaman görürsün insan hakları mı önemliymiş, birinin ayrımcı faşist kuralları mı. Medeniyet düşmanısın resmen. Neyse ki şimdi işim var da kalıp daha fazla gerilemeyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

cahil falan değil, son derece bilinçli müslüman. zaten bilinçli olduğu için bu kafada. islamda da belirtilen odur. evrensel insan hakları yasası değil, kuran daki sınırlar kadar taviz gösterilir.
''peki biz niye böyle bilmiyorduk ?'' diyen asıl cahiller çıkar her zaman, onlara verilmesi gereken cevap, ''bu böyledir, inanıp inanmamak da senin elindedir'' şeklinde
Sosyal ağlarda paylaş

Eralp said:

Mr_Hand said:

İzmirde körfez dersanelerinin öss için çankayada iki ayrı şubesi var. Biri kızlar için diğeri erkekler için. Binalar bildiğin full kız ve full erkek şeklinde.

Abi bu adamların dersaneleri yıllardır böyle maalesef. Düşünceleri en başından beri böyleydi, şimdi baskın taraf bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Polyushka said:

adam en azından ''ben müslümanım, en hoşgörülü davranışlar da bizde, en yüksek tavizler de bizde, evrensel insan haklarını en çok da savunan bizleriz'' diye sallamıyor, direk söylemiş ben böyleyim, benim tavizim şu kadardır diye, tebrikler

gerçek islam bu işte. diğerleri tatava
Sosyal ağlarda paylaş

evet poly haklısın teşekkürler beni anladığın için,beni böyle kabul eden eder,veya bütün bir dini kabul etmeyen zorbalık gösteren de kendi bilir yani,ben kendimi ve gerçek olarak inandığım bildiğim islam gerçeğini,erbakancıların tayyipcilerin,veya fethullahcıların izinde değil,bu dinin rehberi olan,peygamberin izinde giderek bilinebileceğine inanıyorum,ve aluriel kıvırma tabiri çok terbiyesizce,ben diyorumki,içeride olan o komutanların bilmem nelerin çektiği acılar zerre kadar beni ilgilendirmiyor,aileleride zerre kadar beni ilgilendirmiyor,en fazla fransız şarabı yerine türk şarabı içerler evlerinde,ha bu onları kahretmeye de yeter amma,velhasılı kelam,hiçbiri beni ırgalamıyor ne içerideki kendisine sağcıyım diyen herifler ne solcuyum ne ulusalcıyım diyenler,ayrıca son bir not nileppe

şeriatın kestiği parmak acımazmış..yani boynumuz kıldan ince
Sosyal ağlarda paylaş

Polyushka said:

cahil falan değil, son derece bilinçli müslüman. zaten bilinçli olduğu için bu kafada. islamda da belirtilen odur. evrensel insan hakları yasası değil, kuran daki sınırlar kadar taviz gösterilir.
''peki biz niye böyle bilmiyorduk ?'' diyen asıl cahiller çıkar her zaman, onlara verilmesi gereken cevap, ''bu böyledir, inanıp inanmamak da senin elindedir'' şeklinde

Bayadır söylemek istediğim. Aynen budur abi, "sorun İslam'da değil ki" değil olay ben buna inanıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...