Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk komuta kademesi istifa etti

adamınbiri

Öne çıkan mesajlar

Overseer said:

verdikleri diplomayla mesleki yeterlilik veriyolar, el ayarı, göz nizamı, general aptitude vermiyolar ki imba şekilde çivi çakabilesiniz. beceriksiz mühendis olmaz diye bişiy yok yıh yıh

bu konuda Cüneyt Özdemirin bir yazısı var

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&Date&ArticleID=1058160

bence güzel bir noktaya parmak basmış :)

konudan sapmayalım bu arada, komutan general istifa emeklilik ikinci cumhuriyet usta jöle vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

küheylan said:

ciddi mi lan bu? işte Türkiyedeki medyanın cıvıklığı üf tiksindirdiler yine beni Türk medyasından. ciddi değil herhalde ama yani olabileceğini bile düşünmem türk medyası hakkındaki izlenimlerimi ortaya koyuyor herhalde

başlık fanatik terk cidden rezalet
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Myshkin said:

Adamlar protesto etmek için istifa ediyor millet kaçtılar emekliliklerini istediler diyor. Bakış açısı farkı inanılmaz.

açı değil ki o

algıda sıçıcılık

Aynen dasaa'ya katılıyorum.

Bu milletten yerin dibine geçinceye kadar hiç bir beklentim yok.Ama bu ülkeden de çekip gitmeyeceğim.Nasıl yerin dibine geçtiğimizi birlikte görüp yaşayacağım.Ondan sonra belki bir umudum olacak bu milletten.

Şuraya bak.Yine Hakkari'de PKK askere saldırmış.Yine 1 şehit.Ya en kötüsü benim duygu ve düşüncelerime sahip insanların durumu.Yaşadığımız hayal kırıklığı.Ümitsizlik.Neyse ya...
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar da abartmayın 7-8 yıl önce o kadar da güçlü değildi
asıl şimdi yüzleşmekle bile hâlâ cesaret edilemeyen (halktan yetki alınmasına rağmen) genelkurmay başkanları bi 25-30 sene öncesinde vardı

ama tabi meseleyi salt 28 şubatla hesaplaşmaya indirgeyip, gerektiğinde inönü zamanlarıyla şimdiki zamanı kıyaslarsanız, "gerekmediğinde" ise burnunuzun dibindekini es geçerseniz o zaman başka
Sosyal ağlarda paylaş

Heronlar ile sınır karakolumuza baskın yapılacağı önceden tespit edilmesine rağmen hiçbir yardım göndermeyen genelkurmay, 13 şehit sonrasında bu terbiyesizlik ortaya çıkınca istifa etmiyor, daha yeni şehit verdik... Umurlarında mıydı? Hayır. Anca ucu kendilerine dokunan (yasal/yasadışı) birşey olunca istifa ediyorlar.

Defolun gidin. Pişkin terbiyesiz herifler. Benmerkezci bencil bu zihniyet azalarak değil, bu istifa ile bitsin, emekli edilmesin mümkünse, bir zahmet kovulsun. Bunlar para ile çalışan devlet memuru. Kendilerini bir halt zannettirmeyin bir zahmet artık... Sizin onlar için bir damla değeriniz yok. Anlayın artık bunu...

İşini adam gibi yapacak (sadece işini yapacak) biri gelsin artık...
Sosyal ağlarda paylaş

tamam demek ki birkaç tane daha şehit hakkımız kalmış, ondan sonra yüksek rütbeli kalmaz orduda

öyle ya 13 şehit verdik, sorumlusu da bunlardı (yargısını da verdik anında), gittiler, gelen komutanın süresi fazla olmaz bu mantıkla

ihmal vardır ya da yoktur diyecek kadar bilgim yok ama her olayda birilerinin kellesini almaksa burada tek eksik kalan, o zaman çok "memur" kovulur bu gidişle, halkın iradesinin seçtiği memurlara da aynısını yapabilsek de tam olsa
Sosyal ağlarda paylaş

Ordu büyük bir örgüttür ve hatta en organize örgüttür.Ama tüm büyük organizasyonlar,kurumlar gibi ordunun da iyi yönetilmesi gerekir.Şimdi yazacaklarım tabii ki minyon tabir ettiğimiz adamları,"ilericiyim-demokratım-abi kürtleri ezdik yazıktır-türbana dokunmayalım-Atatürkçülük bitmiştir-Kemalizm diye bir ideoloji yoktur-vs.cilerin" hoşuna gitmeyecek.Ama varsın gitmesin,ben de buyum kardeşim.

Dünya tarihinde emperyalizme karşı savaşarak ülkesini santim santim kurtaran ilk ulus Türk ulusudur(Türkiye ulusu demiyorum he birilerinin inadına, Türk ulusudur zaten doğrusu).Yüzyıllarca Orta Çağ karanlığı ile yönetilen, kara cahil bırakılan ve 100 senedir savaşmaktan yorulmuş-bıkmış bir insan topluluğundan Atatürk bir halk(ulus) yarattı.Çok uzatmayacağım bu ülkenin nasıl kurulduğunu.Zaten herkes biliyor ama bir kısmımızın nedense bildiklerini yorumlama sorunu var ya da işlerine öyle geldiği için çok farklı yorumluyorlar bu kuruluşu.

Her ne ise,netice olarak Atatük ülkenin son derece saçma sapan bir millet data base'i(ya bu söz Pati'den bir arkadaşa ait,kim olduğunu hatırlamıyorum ama çok tuttum,aynen kullanıyorum)olduğunu gördüğü için ve EĞİTİM ŞART olduğu için ama ne yazık ki hem bu eğitim devriminin en az 30-40 senelik bir iş olması nedeniyle ve hem de dinci bağnazlığın bu toprakların insanlarının iliklerine işlediğini görmesi sebebiyle bir taraftan eğitim devrimini hızla yapmaya koyuldu,bir taraftan "Türk milleti zekidir,çalışkandır" ve benzeri sözlerle halkı motive etmeye çalışmış ama en garanti yol olarak da Türk Silahlı Kuvvetleri'ne Anayasa'da REJİMİ KORUMA VE KOLLAMA GÖREVİ'ni vermiştir.Bizim ülkemizin gerçeği de budur.

Asker tabii ki en yakın arkadaşı İsmet İnönü gibi sadık kalamamıştır Atatürke.Onun istediği ve izlediği prensiplerin çoğunu zaman içerisinde uygulamamış,ihmal etmiş,önemsememiş veya unutmuştur.2.Dünya Savaşı ertesi kurulan yeni dünya düzeninde ise ne yazık ki Amerikan belasına bulaşmıştır askerimiz ve Kemalizm'in iki dünyayı sentezleyen yapısını terk ederek tamamen Amerikan çıkarlarının bekçiliğini izleme görevine soyunmuştur.Bu nedenle Harp Okulu'nu bitirip yüzbaşı rütbesine gelene kadar her Harbiyeli birer Mustafa Kemal'ken rütbeler arttıkça,sistemin Harbiye'de kendilerine anlatılan Kemal'in ordusu ile ilgisi olmadığını gördükçe,hizmet edilenin milletin değil Amerika'nın çıkarları olduğunu gördükçe en büyük hayal kırıklığını yaşar.Zaten komuta kademesi arada ki istisnaları saymazsak 50 senedir BİRİLERİ tarafından belirlenmektedir ve Harbiye'den çıkılan şevk ve Atatürk sevgisi ile general rütbesine ulaşan subay sayısı bizlerin pek çoğumuzun sandığının aksine çok azdır.Zaten böyle olduğu için 2 askeri darbeye rağmen bu ülke daha da geriye gitmiştir,daha da Amerika'nın kucağına otuyrmuştur,daha da yobazlaşmıştır.Birileri söylemeden ben söyleyeyim,bilerek 2 askeri darbe dedim.27 Mayıs'ı halk ve askerin birlikte yaptığı bir İhtilal; Kemalist rejime dönme çabası olarak görenlerdenim.

Sonuç olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin özündeki vatan,millet,Atatürk sevgisini hiçbir kuvvet söküp atamaz.Bunu hem yakın çevremden ve hem de şanslı bir biçimde yedek subaylık görevimi TSK'nin kalbinde yapma şansına sahip olmamdan dolayı rahatlıkla söyleyebilirim.Vatansever general-amirallerin başına gelen olay aslında bugünlerin habercisidir.TSK,asıl ne zaman bu günlerin sinyalini verdi biliyor musunuz? Göz göre göre Muavenet isimli zırhlımızı vurup askerlerimizi şehit ettiğinde gereken tepkiyi Amerika'ya göstermediğinde...Eşref Bitlis Paşa alenen Amerikalılar tarafından uçağı düşürülerek şehit edildiğinde yine Amerikalılara tepki gösteremediğinde...Meşhur Çuval Olayı'nda yine aynı Amerika'ya en sert biçimde tepki gösteremediğinde...

Şimdi ki Türkiye'nin durumu birilerinin zil takıp oynadığı bir ortam.Benim gibilerinde "vay ............ ..........,ne günlere kaldık,ne hale geldik,vs?"şeklinde günde 1500 kez hayıflandığımız bir ortam.Aynı durum tabii ki TSK içinde geçerli,bundan hiçkimsenin şüphesi olmasın.Ve anayasa her ne kadar değiştirilmek üzere olsa da halen rejimin(artık rejim falan kalmadı tabi ama kastedilen Atatürkçü Türkiye'nin en azından ruhunun)koruyucusu durumunda olan TSK'dir.Seçimler yapılır yapılmaz Kürtçülerin hızlandırdığı terör eylemleri,bölücü ve kışkırtıcı açıklamalar ve icraatlar ortada.İktidarın düne kadar dost olduğumuz Suriye ve Libya'ya karşı izlediği politikalar ortada.Belli ki şu an ki iktidar yarın bir gün Amerika,"İran'a saldırıyoruz" dediği zaman "emredersiniz" diyecek kıvamda.Ülkede ekonomik kriz birileri "yok lan öyle bir şey"dese de daha da derinleşiyor ve gitgide daha fazla hissedilecek.İşsizlik iyice patlayacak.Zeytinburnu'ndakine benzer kışkırtmalar Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleşecek(bu arada ben burada yokken feci karışmış Z.burnu.Orada yaşayan bir dostum en az 5 kişinin öldüğünü,onlarca kişinin yaralandığını iddia ediyor.Kışkırtanlar Kürtçüler.Rastgele insanlara saldırmışlar.).Her şey daha kötü olacak.

İşte o herşeyin daha kötü olduğu ortam bana geçmiş 16 Türk Devleti'ni hatırlatıyor.Irkçı değilim ama bu milletin farklı özelikleri olduğunu bilecek kadar tanıyorum.Yobazdır,cahildir,kadercidir,dedikoducudur,kıskançtır,güce ve güç sahibine tapma derecesinde saygı duyar..Ama bu millet zor günlerde kenetlenir garip bir şekilde.Benim de şu an tek umudum iyice rezil olan bir milletin,"ulan 17. kez yanlış yapmışız millet olarak" diyerek küllerinden doğmasıdır. O durumda askeri,köylüsü,işçisi,cemaatçisi,zengini,fakiri kenetlenecektir diye düşünüyorum.Çünkü varlığını devam ettirmek en eski ve temel canlı organizma refleksidir.Bu millette yok olmamaya ve dönüşmemeye karşı bir refleks verecektir.

Şimdiden yazdığım yazıyla dalga geçecek olan arkadaşlara en derin sayguılarımı sunarım ama yukarıda yazdıklarım harbi duygularım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kelle alınmadığı için zaten bu ben herşeyin üzerindeyimcilik.

Sorumsuzluk direk. Heron görüntüyü tespit ediyor, (bu görüntüler basına sızdı) ama o çocukları korumak için hiç bir destek yollanmadı. Bu en az tabiriyle terbiyesizliktir. İllaha abiniz kardeşinizin de mi bu adamların savsaklıklarından ölmesi gerekiyor ki kafanız dank etsin?

wot yazıyordum sildim gerisini. Biraz empati yapın. Bugün de bir şehit var...
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de dediklerinin kabahati bu adamlarda mıydı o olayda, iyi yokla hafızanı? kabahati olan elbette cezasını çeksin kafamıza dank etmesine gerek yok, ama bunun birincil sorumlusu var silsilesi var vs vs

sen gidip de bir önceki genelkurmay başkanının zamanında olan olayı şimdiki bu istifa/emekliliklerle açıklarsan anlamsız oluyor

genel olarak bir hırsın, nefretin olabilir ona da bir şey diyemem ama fırsatını bulmuşken topyekün hepsine çakmak bana göre mantıklı değil
Sosyal ağlarda paylaş

Güçlerin kapışması yukarıda ki olan, 200 senelik sabit dış politikamız ( atatürk dönemi harici ) yine aynı kalacaktır, asker eskisi gibi olsa da olmasada.

İran'a saldır vs konusunda ise, meclisten geçmezse ki geçmez,( kıbrıs harekatında bile harekata karşıymış halk ) böyle bir şey olamayacağını düşünüyorum.

Fazla karamsar düşünüyorsunuz, dünkü olay yaş konusunda gücünü kaybetmiş askerin son hamlesi, belki rte "istifa et sana da bi a6 alalım" demiştir kim bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...