Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kürt ve Kürtçü sizce aynı mıdır?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Kürt kürtçü falan sorun degilde. Masum hatta pkk dan senden benden çok zarar gören kürt adamı destekledigini zanneden ama pkklı provakatif katilleri destekledigini farketmeyen solcular var bu ülkede asıl onlardan korkuyorum. Solcu adam bu ülkenin hümanisti anlayışlı entelleltüeli olmalı ben son 1 senede falan şu karı kız ugruna nerdeyse yaşasın pkk kahrolsun türkiyeye kadar baglıcak solcular gördügümden milliyetçi merkeze kaydım baktım kürtler cam çerceve indiriyor polisler susuyor ama solcu gençler kürtlere dil hakkı dedigi anda dayak yıyorlar ama hala akıllanmıyor dedim vura vura aptal ettiler solcuları da sonunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Kürt kürtçü falan sorun degilde. Masum hatta pkk dan senden benden çok zarar gören kürt adamı destekledigini zanneden ama pkklı provakatif katilleri destekledigini farketmeyen solcular var bu ülkede asıl onlardan korkuyorum. Solcu adam bu ülkenin hümanisti anlayışlı entelleltüeli olmalı ben son 1 senede falan şu karı kız ugruna nerdeyse yaşasın pkk kahrolsun türkiyeye kadar baglıcak solcular gördügümden milliyetçi merkeze kaydım baktım kürtler cam çerceve indiriyor polisler susuyor ama solcu gençler kürtlere dil hakkı dedigi anda dayak yıyorlar ama hala akıllanmıyor dedim vura vura aptal ettiler solcuları da sonunda.

hangi yerinden boldlasam da yorum yapsam, deve boyun hesabı. en saçma noktaya yorum yapayım bari post içindeki.

Boldlu kısımla, doğu illerinde ve istanbulda fln bdp oylarına bak, seni küçük sürprizler bekliyor...

ama küçük kısım :/ LOL
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

her kürt kürtçü değildir ama her kürtçü kürt değildir.

Kesinlikle haklısın.(tu)

Vidar said:

aslında düşününce yanlış oldu kürt olmayıp kürtçü olanlar da var.

Çok doğru.(tu)

aquila said:

kurt ve kurtcu kardestir, ayirmaya calisan kallestir.
biri kurtcunun ne oldugunu anlaticak mi?

Serhat, şu şekilde anlatayım...

Kürtçü=PKK=BDP=Bölünelim veya özerk olalım veya Kürtler vergi ödemesin veya Kürtlere uzanan eller kırılsın diyen Kürt kökenli olması gerekmeyen kişi.

Kürt=etnik köken olarak bu isim verilmiş olan başta Türkiye,İran,Irak,Suriye olamak üzere Azerbaycan,Ermenistan,Rusya ve Gürcistan topraklarında da yaşayan halk.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben hala türkçü adamın nasıl kürt sevmedigini anlamıyorum. Tamam birebir aynı ırk degil fakat adamlar direk cengiz handan gelme tipler bu bilimsel olarak belli bişi. Hani kürtler yahudi ermeni japon falan olsa anlıcam.

Ben türkçüyüm ve kürt faşistlerinden ve türk faşistlerinden tiksiniyorum. Türkçü olarak türkiyeye faydası dokunan herkesi severim ve türklügüm ile (her geçen gün zorlaşsa bile) gurur duyarım bu kadar basit . Ne mutlu türküm diyene demek mesela bir yaşasın türkler gebersin kürtler demek degil ki?

Yani biri birini engellemedigi için ideolojik açıdan aslında bir sorun yok. Fakat 'amörökönün oyonloro bonlor' bence yoksa niye birbirimize girelim ki 500 senedir zorla japonca mı konuşturuluyor kürtlerde yeni mi akıllarına geldi kürtçe saçmalamayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...