Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zeytinburnu karisti

reyou

Öne çıkan mesajlar

öyle yabi bu kargaşanın içersinde şiddete alet olan herkes birilerinin çıkar savaşına alet oluyor. ne o PKKlıların Kürtleri savunduğu var ne de gereksiz yere nefret ve şiddet gösteren Türklerin ülkelerine yardım ettikleri var. Yani elimizde çok güzel örnek var zaten, senelerce sağcılar solcular bu ülkenin iyiliğine ve kendi ideolojilerine hizmet ettiklerini düşünerek birbirlerini kırdılar ama olan ülkeye oldu bok çukuruna gitti. hem de bunun yanında her iki grupta ortak ideolojik düşmanları olan amerikanın emellerine hizmet etmiş oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs575.snc3/31359_1493487579439_1301525472_1704672_1580142_n.jpg

Şu güruhda kendilerine sunulan bir ilüzyon için oradalar, zaten bir beklentileri yok hayattan, tek tutundukları ve sahip oldukları kendilerie dikte edilen gazete ekleri, panpiş pompişin savunucusudur, biz karı peşindeyiz, amacımız mezara girmeden bir avrat sahibi olmak..., neslimizi sürdürüyoruz

Tek sahip oldukları bunlar olduğu için, bunlara yapılan her türlü saldırıyı (veya eleştiriyi sebeplerini sorgulamadan) silah dolusu savunmaları. Çünkü tek sahip oldukları bu.

Siyah ve beyaz olarak algılıyorlar herşeyi, derinlemesine düşünemiyorlar, çünkü o şekilde düşünmek için bir çok faktörü işine içine katmak zorundalar, mesela gerçekden kürtlerin yanındalar mı ? gibi. Sİyah beyaz oalrak tasnif etmek herşeyi çok daha kolay, ama işte öyle değil, haklıyım haksızım dan öte, herkes kendince çıkarı kadar haklı,mesele senteze varabilmekte ve karşı tarafıda anlayabilmekte.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi korku mantığı öldürüyor. vatan millet geyikleri korkunun baskılanmasını sağlıyor. "bir aradayız, biz sizi koruruz"

bi yerden çatlarsa korku sarıyor bünyeyi.

Tam olarak bütün konu bunu söylemeye çalıştım. O mahallenin yakınlarında yaşayan bir kürt varsa o çocuğun binada tekbirlerle sıkıştırıldığını gördüğü an korkmaya başlayacak kaçarı yok. Ben olsam ben de korkardım. Kendini savunmanın ötesinde bir davranış bu nefretin doğmaya başladığını gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de ^_^

lan kaç sene oldu 30 mu?
tarafların birbirini anlayamamasına anlam veremiyorum. tek pencereden bakıyor ya millet.
garip geliyor.

yahu bunun kaç tarafı var, kaç yüzü var! bi git bak adamın gözünden, adamın düşüncesinden. eğreti bi düşünce bu ama bak işte oradan da.

çok benziyor iki tarafta birbirine. keza ilkel hareketler bunlar yahu. terör dediğin zaten en ilkel olayı pohpohlayan bişi. korku ve nefret ve sonucu olarak da şiddet.

insanlar da -ne olduğu önemsiz- buna göre yusufla ve nefretle yapmayacakları şeyleri yapıyorlar.

allah korusun da içsavaşa yol açmasınlar.

@ardeth:
pkk holding yahu. adamlar iş yapıyorlar. bunların bir işi de çarkları döndürmek için insan öğütmek. ölenlere üzülüyorum yahu. adamların hayali var, düşünüyor bunlar. npc değiller ki lan! adamın kafasını öyle ya da böyle bulandırıp eline silah verip "git, vur, kır, parçala! kürdistanı kazan" diyorlar. bunlar da gidip öldüyor, e nihayetinde ölüyor.

yazık değil mi öldürdüklerine, zarar verdiklerine? yazık değil mi kendisine, hayallerine, amaçlarına? inan öğretmen olsa köyünde daha fazla yardımı dokunacak kendi kanından insanlara, ırkdaşına... terör ve pkk düşüncesi ırkçı bi düşünce bi kere. ondan diyorum ırkdaş diye. milyonlarca insan heba oluyor saçmalık uğruna.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Mithat said:

Klişe olarak 'devlet istihdam sağlamıyor' dendi mi?

Ya da cevabı olarak ' kardeşim 10 çocuk dogurmasın o zaman' dendi mi?

Amerikanın oyunları denmediyse hele bak çok gocunurum.

Aynı devlet 10 çocuk yapan zihniyet ile baş edemedi ama yıllarca. 100 yıllık kafayı orada değiştiremediyse ya ortada bir devlet yok, yada ordaki insanlar umurlarında değil, yada ordaki insanları o halde olması çıkarlarına geliyor.

Devlet istihdamda sağlamak zorunda, ordaki açı da doyurmak zorunda, vatandaşına insan gibi yaşayacak minumu hizmetide sunmak zorunda, vatandaşını eğitmekde zorunda.

Bunlar benim uydurduğum şeyler değil anayasa ile devletin vatandaşına karşı üstlendiği yükümlülükler.

Bunları yapamıyorsan zaten devletin varlığındanda söz edilemez.

Bırak ordaki kürt vatandaşları, senin benim bile hsap sormamız lazım ama biz onlardan daha koyunuz ayrı birşey tabi.

Bence 10 kişiye istihdam saglamaktan önce 10 tane çocuk yapmalarını engellemek lazım. Tabii rüya olur ama çocuk başına vergi kessen ilkokul mezunu adamdan dogulu/batılı demeden ve bir havuza aktarsan parayı sonra o havuzda ki parayı da üniversite mezunu adama her çocugu için versen. İlkokul mezunu adam çocuk yapamasa ve üniversite mezunu adam çocuk yapsa sonra insanlar birlik olsa uzansak sonsuza.

edit:imla
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Rewendor said:

eh yani, şehit haberi yüzünden evinin camına Türk bayrağı asan adama "indirin bunu yoksa biz indiririz" diye tehditte bulunmaya kalkacak kadar şımardıysan, kalkıp 3 gecedir de kürtçe sloganla dükkan camı indirip arabaları taşlıyıp kırıyosan sonunda dayağı yersin.

valla al birini vur ötekine

said:
Dernek önünden ayrılmayan mahalleli önce slogan attı, ardından da tekbir getirip İstiklal Marşını okudu.

İki taraf da bu ülke için eşit derecede zararlı gruplar. Umarım iki taraf da gerektiği cezayı alır.

fazla bilimle uğraşmanın beyne zararlı olduğunu görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

saturn said:

Ardeth said:

Rewendor said:

eh yani, şehit haberi yüzünden evinin camına Türk bayrağı asan adama "indirin bunu yoksa biz indiririz" diye tehditte bulunmaya kalkacak kadar şımardıysan, kalkıp 3 gecedir de kürtçe sloganla dükkan camı indirip arabaları taşlıyıp kırıyosan sonunda dayağı yersin.

valla al birini vur ötekine

said:
Dernek önünden ayrılmayan mahalleli önce slogan attı, ardından da tekbir getirip İstiklal Marşını okudu.

İki taraf da bu ülke için eşit derecede zararlı gruplar. Umarım iki taraf da gerektiği cezayı alır.

fazla bilimle uğraşmanın beyne zararlı olduğunu görüyorum.

o da değil zaten iki taraf da hakettiği cezayı almak üzere. savaşlar da bu sayede çıkartılıyo ya.. bilinçsiz bi kesim yaratılıyo önce, ardından "bakın düşmanınız orda, hadi yürüyün koçiler" diyip oynatmaca sdfg

köy enstitülerinin kapatılış amacı bu değilmiydi zaten? amerika bile korkup bi rapor hazırlamıştı bu enstitüler hakkında, köylü zamanında tiyatrolara giderdi dünya değişicekti
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Tam olarak bütün konu bunu söylemeye çalıştım. O mahallenin yakınlarında yaşayan bir kürt varsa o çocuğun binada tekbirlerle sıkıştırıldığını gördüğü an korkmaya başlayacak kaçarı yok. Ben olsam ben de korkardım. Kendini savunmanın ötesinde bir davranış bu nefretin doğmaya başladığını gösteriyor.

akıl vermek gibi olmasın ama bir sürü kürt derneği ve vatandaşı olan bir ülkede tek tük ve cılızlar hariç teröre karşı ciddi bir tepki gelmiyorsa kürtlerden, o arkadaş korkacak.

konu tabii geniş ve diğer pek çok önemli yönü var; ama en kısa özeti budur olayın.
Sosyal ağlarda paylaş

o da değil zaten iki taraf da hakettiği cezayı almak üzere. savaşlar da bu sayede çıkartılıyo ya.. bilinçsiz bi kesim yaratılıyo önce, ardından "bakın düşmanınız orda, hadi yürüyün koçiler" diyip oynatmaca sdfg

köy enstitülerinin kapatılış amacı bu değilmiydi zaten? amerika bile korkup bi rapor hazırlamıştı bu enstitüler hakkında, köylü zamanında tiyatrolara giderdi dünya değişicekti

Tamam işte herşey aslında olması gerektiği gibi korkmaya gerek yok, mesele bu boyuta gelmiş 10 sene önce tabu olna bir çok konu artık alenen ortada, 10 sene sonra ne olur kim bilir.

Ben kendi adıma ağzından salyalar akıtarak tribün kültürü ile hareket edip devlte yapıyorsa doğrudur diye yıllarca alkış tutan ama aynı devlet kendisini ve çocuklarının geleceğini de iğfal ederken aynı duyarlılığı göstermeyen güruha.

Kendilerini aptallar olarak niteleme lüksünü kendimde buluyorum. Aptallar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de bu aynı tayfa bdp tayfası ortaya çıkmadan bagımsız mantıgı tam oturmadan önce sağ kesime oy verıyordu.

Tam olarak anlamadıgım hatta lütfen biriniz anlatsın dedigim bir konu var. Bizim ülkede neden zengin elit kesim solcu da fakir cahil kesim sağcı? Tam tersi olması gerekmez miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Bizim ülkede neden zengin elit kesim solcu da fakir cahil kesim sağcı? Tam tersi olması gerekmez miydi?

senin solcu zannettiğin adamların statükonun yani düzenin bir numaralı savunucusu olaması, kendini zengin zannedenlerin de her zaman düzenden yana olması sorunun cevabı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yok liseli genç falan, babası ayda 6 milyar kazanırken kendi hatun derdine solcu olanda var.

Ama o statükocu dediklerin hep orda burda solcu diye geçiyor.

Ve cidden hala cevap verebilme yeteneginden yoksun ınsanların soru cevabı yerıne siyasi ayrım yapması sorumun sorununu ortaya koyuyor.

edit:selee biliyorsun artık forumda insanlara öl falan demek yasak, o yüzden demeyecegim sana bunu haberin olsun istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Zengin elit kesim liberal olmak zorunda, çıkarına gelir solcu olduklarını sanmıyorum. Liberalizmde zaten onların ortaya attığı bir düşünce diğer anlamıyla onlar tarafından desteklenen bir hadise.

Fakir kesim neden sağcı, çünkü din, gelenek görenekler halen çok büyük bir etmen bizde. Devlet kutsal oalrak kabul edilir, şehitler ölmez ve ne pahasına olursa olsun vatan savunulmalı gibi dogmalara inanıyorlar. Şehitler ölmez evet ama nedense ortada ölmeye eğere birş ey varsa evet ölmezler. Zaten size sürekli şehitler ölmez gazı veriliyosa bilin ki ortada bir sorun var.

Fakir kesim işte halen bu aldatmanın etkisinde, kafalarındaki bir ideale inanıyorlar ve sağcı kesimde buna oynuyor. DOlayısı ile oylarını alıyorlar. Sağ partiler din der, vatan der hop oyu alır. HAdise bu.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

yılda 72 bin lira ile kim zengin olmuş? ayrıca liseliyse istediği herşeyi olabilir insanlar. sonuçta liseli>herşey

Yılda 72bin liranın zengin olmadıgını dusunuyorsan hangi ülkede yaşadıgını söyle oraya gelicem, ya da ne kullanıyosan neyin kafasıysa söyle ondan aliim bari.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi fakirsin daha ne dini imanı. Aynısı pakistanda falan var adamlar fakirleştikçe dine baglanıyolar yahu be adam o kadar din para kazandırıyor olsa önce sen zengin olurdun ateistlerin falan en çok oldugu yerler zengin ülkeler bunu da mı görüp anlamıyorsun?

Neyse dedigim gibi ilkokul mezunu adamdan 2. çocuguna %5 3. çocuguna %7.5 şeklinde maaşından kesintiler yapılır bir havuza aktarılır sonra o parayı üniversite mezunu adama maaşının %5i falan tarzı verilir 2. çocuklara.

Herkesin 1. çocugu karşılıksız hadi benden olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...