Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır`da 12 şehit

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

e türkiye devleti vatandaşları %50 ile akp yi sectiginde

bölünmeye de
kpss de soruların cemaatlere servis edilmesine de
sağlık sigortasını uluslar arası sermayeye hizmet etmesine de
2b arazilerinin talan edilmesine de
sendikaların vasıfsızlaştırılmasına da
generallerin yarısının içeri atılmasına da

evet dedi

biz açıp domaldık adamlar gömüyor

daha olayın neyini tartışıyorsunuz bunlar olsun skimizde degil dedik kısaca

illa tartışılcak bi şey varsa olayın sosyolojik boyutu tartışılsın,halk olarak toplumsal hafızamızın da kalitemizin de boyutu ortada
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

gerçekten çok büyük baskı altındalar. sokakta rahat yürüyemiyorlar.
kendini onların yerine koy. 7 yaşına kadar kürtçe konuşuyorsun sonra yaşadığın ülkede eğitim almak istiyorsun.devletin okuluna gidiyorsun.aa bi bakmışsın hiç duymadığın anlamadığın bir dil.derken bakıyorsun türklerle beraber aynı sınıftasın.dili mi öğreneceksin eğitim mi alacaksın.diğerlerinden bir adım geridesin çünkü anadilinde eğitim yok.
Sonra kürtler kıro kürtler cahil.adam ne yapsın buraya sürükleniyor zorla.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç duymadığın anlamadığın bi dil mi? o zaman suç yaşadığın ülkede yaygın kullanılan dili sana öğretmeyen ailende. dünyanın neresine gidersen git aksi durum bulamazsın.

kürtçe eğitim istiyorsa ona çözüm bulunur. verirsin seçmeli ders, alır öğrenir. ama full o dilde eğitim veren kurum istersen sen, o işin sonu yok. oluru da yok mantıklı düşünürsen.

kürt kökenli olup kıro ve cahil olmayan bi sürü insan var. aynı şekilde kürt olmayıp kıro ve cahil olan bi sürü insan da var. bahane değil bunlar.

gerçi seninle neden tartışıyorsam bunları. trollediğiniz belli.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan dediğin olay 1923'ten beri bir kanun... Türkçe Türkiye'nin resmi dilidir. Ana babası öğretmediyse bu ne devletin suçudur ne de o çocuğun... Sonuçta bu değişmez bir kanun. Bu ülkenin kanunları var.

Saddamdan kaçarken keşke sınırları kapatsaymışız... Bilemedik saddam reyiz. Üşüyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...