Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır`da 12 şehit

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

NolaxThensbane said:

mayın taraması, yolların güvenliğini sağlamakla operasyona çıkmayı aynı kefeye koyma

ee ne farkediyor? pkk'lı da kendi yolunun güvenliğini sağlıyor geçitleri devamlı kontrol altında tutuyor. şu an tr içinde tsk'nın girmeyi deneyip direnişten giremediği kontrol altına alamadığı çok yer var. ama ikisi de birbirlerini gördükleri yerde boğazlayacaklar sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

abi teori falan demiyorum ben. sadece gözü kör bir şekilde açıklamalara inanmayalım hemen, bir araştırılsın diyorum. bundam çıkacak sonuçta ordu falan da yıpranmaz, bir yanlış varsa düzeltilir o kadar.

bak mesela sen kendine ve hayatına o kadar kıymet veren bir adamsın, görüyoruz postlarında. sen orada operasyonda olsan, (böyle olduğunu bilmiyoruz ama) bir hata sonucu bizim uçaklarımız seni bombalasa yaralansan sakat kalsan ne bileyim allah muhafaza bir uzvun kopsa vs, bunun sorgulanmasını istemez misin?
norvec, kanada, avustralya da yaşasak isterim tabi sorgulansın, bulunsun gereçekler ama burası türkiye.haklı olsan bile haksız duruma düşürülebileceğin, demokrasiden nasibini almamış bir yer burası.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Açıkcası ölen terörist umrumda dahi degil. Daga cıkıp benim askerime ates ediyor ise kopek gibi ölmeyi haketmiştir diyebiliyorum ben. Kimse insanlık zart zurttan bahsetmesin 13 askerimiz ölmüşken kalpleri kırmayalım gece gece.
buraya kadar herkes hemfikir zaten.
bundan sonra tekrarlanabilecek olaylara bir katkınız olmayacaksa bunu söylemenin de bir manası kalmadığını bilmeniz gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Askerin giremediği yer mi var? Hakkari dağlarındaki PKK kampları olayı 90lardaydı, bugün Kuzey Iraktan sızıyorlar hep.

he aga he öyle 90'ların hürriyet manşetlerini de biliyorum. Son yılların en büyük operasyonu bu sefer kökleri kazındı, öldüler bittiler, bahar temizliği.:) 20 yıl oldu bunu söyleyeli. ezber bozun artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Açıkcası ölen terörist umrumda dahi degil. Daga cıkıp benim askerime ates ediyor ise kopek gibi ölmeyi haketmiştir diyebiliyorum ben. Kimse insanlık zart zurttan bahsetmesin 13 askerimiz ölmüşken kalpleri kırmayalım gece gece.

Burda birisi çıkıp aynı şeyleri "benim" diye tanımladığın, ama senin olmakla aslında alakası olmayan o askerler için söylese, alan yetkilisi ünvanını hemen devreye sokar, susturursun o kişiyi. Şu kurduğun cümlelerden sana hiç bir şey olmayacak tabii, yine o ünvanın sayesinde. Halbuki ne kadar çirkin.

Parodi desen yedirirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

seraphiel said:

bi de anlamadığım bi nokta var. pkk neden hasan hüseyinlerle çatışmaya girer; neden üst düzey adamlara yönelik saldırı yapmaz, suikast düzenlemez?
ohoo sen level 1 de kalmışsın.
Adamların amacı ülkeyi fethetmek değil, hak istiyorlar hak.
Gerilla taktiğiyle siyaset yapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Nigger_of_the_sand said:

Askerin giremediği yer mi var? Hakkari dağlarındaki PKK kampları olayı 90lardaydı, bugün Kuzey Iraktan sızıyorlar hep.

he aga he öyle 90'ların hürriyet manşetlerini de biliyorum. Son yılların en büyük operasyonu bu sefer kökleri kazındı, öldüler bittiler, bahar temizliği.:) 20 yıl oldu bunu söyleyeli. ezber bozun artık.

abi bitmezler ve bitmeyecekler, bi zamanlar osman pamukoğlu baya yaklaşmıştı, ama sonra operasyonları kesip ses soluk çıkartmadık, adamlarda aldıkları destekle şimdi terör estiriyo, normal yani,

adamlar sinek öldürmekten yana, kimsenin bataklığı kurutmak istediği yok, anlayın artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Askerin de var sivillere saldırmışlığı, o zaman da "vatan sağolsun" oluyor.

Neyse ya, dediğim gibi, benim amacım herhangi bir tarafı, bir düşünceyi, bir ideolojiyi savunmak değil. İki taraftan herhangi birini kötülemek ya da pohpohlamak için yazmıyorum.

Sadece ortada senelerdir bir savaş olduğunu anlamak lazım. Savaş bugün olanların üzerine başlamayacak, zaten var savaş. Ve ölüyor insanlar, her iki tarafta da. İnsan hayatından bahsetmek de kalp kırmak oluyorsa, ben iyi geceler dileyeyim herkese.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Sesu ne diyorsun neyi savunuyorsun onu söyle ona gçre yazayım yazılarımı. Ölen askerler iyi mi oldu diyorsun yoksa öldürenlerin anasını mı becereyimn diyorsun onu soyle bileyim ona gore yazayım.

Abi illa bu söylediğin iki şeyden birini seçmek gerekmiyor demek istiyordum ben aslında^^ İyi geceler tekrar.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Nigger_of_the_sand said:

Ezber bozalım bozmasına da ezber bozacaz diye de sırf anti mainstream olmaları için gerçeklikler yaratmayalım. Ben Warhammer Paşa ne güzel bitirdi PKKlıları falan demedim, sadece eskisi kadar güçlü değiller dedim.

Her PKK saldırısı sonrası strateji uzmanı kesilen tiplerden olmak istemiyorum, dediğim yanlış olabilir, eğer aksi yönünde bilgiye sahipsen düzeltebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

0ne said:

adamlar sinek öldürmekten yana, kimsenin bataklığı kurutmak istediği yok, anlayın artık.

adam almanyadan fransadan kalkıp gelip pkk'ya katılıp dağlarda gezinmeyi göze alıyorsan bu adamları öldürerek bitiremezsin demektir.
birde şunu halkımız anlayabilseydi yıllardır binlerce insanımız ölmezdi hiç uğruna.
Hala asker cezasını verir diyenler var.
Sosyal ağlarda paylaş

El bombasinin yangin cikarmasi ve 13 askerin yangindan olmesi hakikaten rasyonel bir olay degil.

Velhasil her zaman dedigim gibi bu PKK-TSK savasi sadece uyusturucu kacakcisi, silah taciri tiplere yariyor. Siz birbirinizi yemeye devam edin millet karina kar katsin.

Eger buyuk bir savunma sanayi sirketi sahibi olsaydim Turkiye gibi bir ulkenin pesini birakmazdim, 30 senedir sorunlari cozememek buyuk basari.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...