Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ABD'de yaşamak istiyorum

Pluton

Öne çıkan mesajlar

işte netten ilanlara bakıp cvni yollayacaksın uygun gelenlere, 1 ay içinde falan cevap gelir yada gelmez.

gelirse zaten genelde paket olarak geliyor, kabul ediyor musunuz işte benefitlerin perklerin maaşın şunlar, relocationımız var yada yok falan diye.

ha tek gitmek yerine büyük bi şirketle falan gidince çok daha kolay çünkü vergisiydi, banka hesabıydı, ev bulmaydı vb herbişiye yardım ediyorlar, tek gidersen bunların hepsini muhtemelen kendin çözmen gerekecektir ama imkansız değil tabe.
Sosyal ağlarda paylaş

yok iş bulmuş o da naparım orda dio, yaşayanlara soruyor.

Abi bi site vardı, unuttum, şehrin adını giriosun ekmek su kira vs ne kadar verio sana.
Gir oraya bi hesap yap
vergi falan dahil et.

Sonra otur gidenlerle, bide büyüklerle konuş. Gidersen yaparsın ya,

bide summon penth
Sosyal ağlarda paylaş

Ohoo 300e yapılcak işi sana 1000e yaptıran varsa burda bence hiç kasma çünkü o baya büyük bir şans senin yaptıgın aynı şeyleri birebir yapabilen senin yarın maaş alan insanlar vardır bu ülkede tahminimce eger sen o düzeyde biriysen (ki bu da benim olayımı çürütür gerek yok ögrenmeme o zaman) demek ki türkiye iyi önce buraların ekmegini ye sonra cebinde 3-5 yurt dışına çıkabilecek ve batmayacak para kalınca 2 ay yazın mazın bi dil kursuna 'İNGİLTERE' ye git ki daha yakın ve daha kolay oraya dil kursuna gitmek zaten yerinde 2-3 ayda ingilizceyi ogrenebilirsin rahatlıkla nice ingilizcesi sıfır olup bir çorbanın çok daha fazlası (tamam bir günlük dil hiç olamadılar) ögrenen tanıdıklar var cidden 2-3 ayda çok sağlam dil ögrenirsin.

Bir de burda 300e yaptırılanı 1000e sana verıyorlarsa amerikada 'işinde ilerlemek' çoooook vaktini alır burda kalıp kendini geliştirmektense.

Kal burda bence dil kursuna git gel ve yine burda devam et en mantıklısı oyle duruyor aksi takdirde amerikada sıfırdan şuan türkiyede oldugun konumuna gelene kadar harcıyacagın zaman çok daha fazla kayıp olacaktır orası sana birşey katana kadar sen daha çok şeyler yapabilirsin burda.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

ee ne istiyosun şimdi, iş mi bulalım sana amerikada

Sen niye böyle bir artizlik yaptın onu anlamadım. Sen kimsin ki bana iş bulacaksın onuda anlamadım.

Adam akıllı konuyu oku yada yazmak için yazma rica edicem. Her yerde ayar verme çabanızıda anlamış değilim.

Suark said:

yok iş bulmuş o da naparım orda dio, yaşayanlara soruyor.

Abi bi site vardı, unuttum, şehrin adını giriosun ekmek su kira vs ne kadar verio sana.
Gir oraya bi hesap yap
vergi falan dahil et.

Sonra otur gidenlerle, bide büyüklerle konuş. Gidersen yaparsın ya,

bide summon penth

O siteyi arıyorum şimdi. Bide evet ya

/summon penth
Sosyal ağlarda paylaş

hangi okul mezunusun?
hangi şirketlerle çalıştın?
hangi şehirde çalışıyorsun?
referanslarını falan verirsen amerika bağlantısı olanlar belki yardımcı olur, yoksa siteden bakıp sorup oraya yaşamaya gitmen çok zor, zaten üsttekilerin cevaplarına bakarlar onlarda bi cacık yoksa sen saydıgın dillerde dahi olsan bile zor kanıtlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi kafayla yazıyorsun bilmiyorum Fistan'da artlik olarak gördüğün nedir onu anlamış değilim ?

Patronun oğlu mevkiinde çalışan birisiysen evet artizlik yapıyorumdur muhtemelen. Değilse söylede bilelim.

O söylediklerin CV doldururken olur. Burda bilgi almaya çalışıyorum. Başkaları nasıl yapmış nasıl etmiş diye. Zaten yardımcı olmak isteyen arkadaşlarda sağolsunlar ö.m atıyorlar referanslar falan için
Sosyal ağlarda paylaş

sen kimsin ki bana iş bulacaksın falan diyorsun yaona artislik dedim
sonra sen kimsin ? özetini istedim ama onlar cv de olur diyorsun ya da yazmaktan çekiniyorsun bilemiyorum umrumda da değil gerçi.
peki sana başarılar arkadaşım abd yolunda.umarım özel mesajla yardım edenlerden bir sonuç çıkarırsın da gidersin çalışmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen kimsin'in açılımı "ABD iş bulma dairesinden misin?" olarakda çevrilebilir.

Söylediğin laf çok abes geldi. "Eee napalım şimdi iş mi bulalım sana" ne demektir ki?

Zaten orada birilerinin davet edebileceğini ama başlangıç için orada ne yapabileceğimi arıyorum. Sen tutmuş yukarda ki cümleyi söylüyorsun. Hayır derdini anlamadım ki? Hayatımda ilk kez (di hariç) birisiyle tartışmaya giriyorum çok anlamsız bir şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

30k ustune espri yapmaya gelmistimde yapilmis zaten asdsdsaf

hayir yurtdisina gitme kafasindaysaniz amerikadan cok cok cok cok guzel yerler var gidilicek, amerika bole turkiyenin buyugu iste, 1-2 eyalet haric insanin kafa yapisida asagi yukari ayni, oole burdan giden her adamda sufer isler bulamiyor, ciddi referanslar filan lazim ki adamlar zaten bok gibi durumda ekonomik olarak

yurtdisinda yasamak icin ilk basta AWESOMEEEEE gozukupte aslinda kosarak kacilmasi gereken iki ulke var

1- japonya
2- abd
Sosyal ağlarda paylaş

abi boyle pazardan karpuz secer gibi ulke secilmez ki. daha once de oraya buraya gitmek istiyorum diye baslıklar acıldı. onları okuman faydalı olabilir.

abd'den calısma izni almanın en olur yolu turkiye'de lisans egitimini tamamladıktan sonra oraya yuklek lisansa gitmektir. bu sadece abd icin degil, diger bircok ulke icin de aynı sey gecerli.
Sosyal ağlarda paylaş

Güney afrika baya güzelmiş, benim bir sonraki durağım orası olacak.

Abi tercih etme imkanın varsa,
3.,2. sınıf insan olmayacağın, çok para harcamadan çok ilgi/sevgi ve el üstünde tutulmaca göreceğin, insanı sıcakkanlı ve sosyal olan, çokta pis olmayan ve medeniyetten fazla uzak kalmamış yerleri seç.

Ben mesela avrupaya gıtmeye tırsarım, istiyorum ama tırsarım. 5. sınıf insan olucam cunku bılıorm.
ABD de yalnız olurum
japonya guzel olabilir bilmiorm.
Avrupa olcaksa illaki, güney kısımları tercih ederim ama insanları sıcak olsun.
Bide thailan civarları var, ne kadar nepale bok atsamda çok güzel günler geçirdim orda insanları sayesinde. Bunları gözardı etmemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

turkiyede dogup buyumus ve turk egitim sisteminden gecmis biri cidden japon is hayatinda tutunamaz

hem cok calisiyorsun, hem okuz gibi disiplinli hemde direk ruhunu isyerine adamani istiyor cogu sirket, sirf japonyayi sevipte orda yasamak icin gidenler genelde 1 sene sonra ya donuyor, yada kendi isini kuruyor

ha bide hayat cok pahalli

bole aussieland olabilir, kanada olabilir temiz sakin yerler, avrupada super aslindada bizim brudan gidenler sagolsun adam yerine koymuyorlar yukarda dendigi gibi iste
Sosyal ağlarda paylaş

Ben gecen sene geldim abdye, turkiyeden basvuru yapmistim, mulakat falan yaptik. Sonra adamlar gel ama seni once 3 ay stajyer olarak alabiliriz olayi yaptilar, hani bence riskliydi baya cunku 3 ay hic bir odeme yapmicaklardi. Bir cok arkadasim gitme etme falan dedi, ben de en kotu ihtimal 3 ay tatil yapar donerim kafasinda turist vizesiyle geldim direk =)

3 ayin sonunda is teklif ettiler, sonra bana sponsor olup calisma vizesi icin basvurduk falan.

Bu konuda sansli hissediyorum kendimi, geldigim sehir kucuk zaten eyalet olarak da florida ucuz sayilabilecek bir yer, ondan dolayi yanimda getirdigim parayla 3 ay gecindim, simdi de oyle aman aman bi maas alamiyorum ama kira+yemek+4-5 gece alemlere akma olaylarima yetiyor =)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...