Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atatürk Öldü Diye Ağlayan Elif'e Cevap.

roket adam

Öne çıkan mesajlar

abi lenin kendi halkların kardeşliği felsefesini anlamaya yetememişse biz ne yapalım? Halkların kardeşliğiyse kardeşçe yaşa, yok faşistiz biz ayrılacağız illa diyorsanız o zaman sosyalist falan değilsiniz, sığınamazsınız leninist düşüncenin arkasına. pff, en yakın arkadaşlarımdan biri de böyle tatlı su sosyalisti, sinir oluyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Ulusların kendi kaderini tayin etme hakkı şudur aslında : Sosyalist düşünce milliyetçiliği ve ulusları reddeder ; lakin uluslar her ne kadar sunni , üretilmiş kimlikler de olsa bir toplumun ulus olma hakkını özgürlük gerekçesiyle destekler ; yani ulus kavramını değil toplumların istedikleri kimlikte bütünleşme özgürlüklerini savunur ; ama bir taraftan insanları ötekileştiren bu kimlikle mücadele etmeye devam eder ve tarihin sınıflar mücadelesi olduğunu bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Ardeth said:

nileppezdel said:

videoyu sonuna kadar izlemeyip trollenenler efsaneymiş bugün esas =D

ilk 10 saniyesinden anlaşılmıyor mu ebeyvnlerinin mal olduğu. o yaştaki çocuk cennet, cehennem, tanrı, yatarıcı gibi konuların muhakemesini mi yapmış kendi acaba yoksa annesinin kağıttan ezberlettiği sözleri mi okumuş

abi adam şike başlığındaki bi videodan bahsediyor.

hızlı okumuşum pardon
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ya sen hem kimliklerle mücadele et, hem kimliklerin kendi suni fikirleri için insanları öldürmesine "özgürlük mücadelesi" diyerek destek ver. Böyle sosyalistlik olmaz olsun arkadaş..
Aslında sadece destek verdiği kısım özgürlük mücadelesi ; mesela kurtuluş savaşında türkleri destekler çünkü baskı altındasındır ; ama savaş bittikten sonra kurulan milliyetçi ideolojinin kendisini desteklemez çünkü milliyetçilik ideoloji gereği insanları ayıran farklı olanları baskılıyan birşeydir.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Kürtler baskı altında değil ama işte, ülkenin resmi dilinin türkçe olması baskı değildir, o kadar da abartmasınlar. Neyse bu konu çok tartışıldı da yani sosyalizmin desteklemesini azıcık da olsa haklı çıkartacak niteliklere ve casus belli'ye sahip değil PKK

Yalnız kürtler baskı altında hangi taraftan bakarsan bak bu böyle gösteriyor.Ulusalcı/milliyetçi çizgiden bakarsan pkk'nın baskısı altında Pkk/Bdp'nin çizgisinde bakarsan TC'nin her türlü baskısı altında,Liberal bakış açısı ile aynı şekilde sosyalist bakış açısı ile yine aynı.
Bir tek Atsızcı tayfanın bakış açısı ile bakarsan baskı altında değiller,tabii o açıdan bakmadığını tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

saat dokuzu beş geçe,
atam dolma bahçede.
gözlerini kapamış
bütün dünya ağlamış

doktor doktor kalksana
lambaları yaksana
atam elden gidiyor
bi çaresine baksana

iyy bunu bana ezberletmislerdi

uzun uzun kavaklar
dokuluyor yapraklar
ben atama doymadim
doysun kara topraklar
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@paparnoz: TC tarafından baskı altında değiller ben onu söylüyorum sadece :) çok yakın olduğum ve çok sevdiğim Kürt'ler var yani ırkçı falan değilim bilen bilir zaten
Şu konuda tarafsız bir yorum yapıcam yani sadece dışardan bakan biri olarak kürt falan da değilim zaten : Sen onların baskı altında kalmadığını düşünüyorsun ama bdye oy veren milyonlarca kürt kendilerinin ulusal baskı altında olduğunu düşünüyor
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

nileppezdel said:

@paparnoz: TC tarafından baskı altında değiller ben onu söylüyorum sadece :) çok yakın olduğum ve çok sevdiğim Kürt'ler var yani ırkçı falan değilim bilen bilir zaten
Şu konuda tarafsız bir yorum yapıcam yani sadece dışardan bakan biri olarak kürt falan da değilim zaten : Sen onların baskı altında kalmadığını düşünüyorsun ama bdye oy veren milyonlarca kürt kendilerinin ulusal baskı altında olduğunu düşünüyor

Yahu TC'de yaşıyorlar. Bağımsız olmamayı baskı altında olmak diye algılıyorlar onlar, sorunları o. Eskiden baskı vardı onu kabul ederim, artık yok. Kuyruk acısıyla hala böyle davranmaları komik. Lazlar, Ermeniler falan hiç sorun çıkartmıyorken onların çıkarması da onların haksız olduğunu gösterir bence
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...