Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu paradoxu cozebilene..

tafircan

Öne çıkan mesajlar

Mithat said:

Bugun en zengin ilk 5 adama ya da einsteina falan.

İslam dini zengin olmayi emretmiyor zaten, bizim inancimizda zenginlik, sevmektir, sevilmektir..
Cebini doldurmak degil siftahini yaptiktan sonra gelen musteriyi komsun siftahini yapmadiysa ona yonlendirmektir..

Ben sermaye dusmani degilim, yanlis anlama, ama bu kadar arastirmissin, cok da zekisin,
umarim inanmadan once neye inanmadigini da okumussundur..

Ya da milyarlarca insanin neye inandigini merak edip bi bakmissindir..
Sosyal ağlarda paylaş

bi ara enine boyuna şu din konusunu konuşalım isterseniz ayrı bi başlık açıp, sırf o başlıkta yasak falan olmasın

ben de ateist ve agnostik gezdim çok uzun bi süre ve hepinizden daha beterdim. ama din psikolojik ve toplumsal bi değer, ve verdiği mesaj cidden çok düzensel, hem bireysel hem toplumsal bi düzen söz konusu. gidin tevrat incil kuran okuyun

yani zararı olmayan sadece faydası olan bişeyden bahsediyoruz.
üstelik dalga geçmenizin tek nedeni düşünce özgürlüğü ve önyargıya olan iğrenmeniz.

ama garip.. faydası olan şeyleri bu kadar ezmeniz sizin önyargılı ve cahil bi kesim olduğunuzu gösteriyo. bu kadar olayı ne için çıkartmaya çalışıyosunuz anlamadım.

religionfag falan değilim ayrıca ama sizin de bokunuz çıktı
Sosyal ağlarda paylaş

tafircan said:

Mithat said:

Bugun en zengin ilk 5 adama ya da einsteina falan.

İslam dini zengin olmayi emretmiyor zaten,

o zaman birileri bizi feci kekledi, ogluna gemi almak sevaptır diye ogretildi bana?

uzatmayayım troll olsa bile bu trollün aynısından 20 milyon tane var bizim ülkede.
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

bi ara enine boyuna şu din konusunu konuşalım isterseniz ayrı bi başlık açıp, sırf o başlıkta yasak falan olmasın

ben de ateist ve agnostik gezdim çok uzun bi süre ve hepinizden daha beterdim. ama din psikolojik ve toplumsal bi değer, ve verdiği mesaj cidden çok düzensel, hem bireysel hem toplumsal bi düzen söz konusu. gidin tevrat incil kuran okuyun

üstelik dalga geçmenizin tek nedeni düşünce özgürlüğü ve önyargıya olan iğrenmeniz.

ama garip.. faydası olan şeyleri bu kadar ezmeniz sizin önyargılı ve cahil bi kesim olduğunuzu gösteriyo. bu kadar olayı ne için çıkartmaya çalışıyosunuz anlamadım.

daha önce çok tartışıldı.insanların derdi neden inanılması değil,neden sorgulanmaması.atgözlüklü 2 adam çıkıyor aynı şeyleri söyleyip duruyor,üstünde bide bilimsel olarak mantıksız şeyleri tepeleme koyup önüne mantıklı bence diye satmaya çalışıyor.benim yoksa dinin topluma getirisiyle alıp veremediğim yok,kötüye kullanılmasıyla var.
Sosyal ağlarda paylaş

highself malesef kendilerini bu kadar zeki, entellektuel olarak tanimlayan arkadaslarimizin
nedense farkli dusunenlere karsi olaganustu tahammulsuzlugu var,
mujdat gezen nasil aptal dediyse bu millete,
arkadaslarimiz da onu ornek aliyorlar kendilerine galiba..

Soz gumusse, sukunet altindir..

Bu arada arkadaslar asosyal degil, ama kiz olmadigi icin bazi gece kluplerine giremedikleri dogru(;
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

o zaman birileri bizi feci kekledi, ogluna gemi almak sevaptır diye ogretildi bana?

uzatmayayım troll olsa bile bu trollün aynısından 20 milyon tane var bizim ülkede.

mithat bey,
ornek verdiginiz sahis Allah 'in elcisi midir ki onun davranislarina gore İslam dinini yorumluyorsunuz?
derler ya camiden cikti sakallilar, yere tukurduler..

arkadaslar birileri yanlis birsey yapiyorsa İslam 'la ne alakasi var..
Herkes kendinden sorumludur, İslam 'in ne oldugunu ogrenmek icin Kuran 'i okumak yeterli,
teknoloji caginda bu kadar zor olmasa gerek ..
Sosyal ağlarda paylaş

tahammülsüzlük mü?

ulan komik olmayın bari. ben inanmıyorsam bunun sana ne zararı var? ben gelip sana diyormuyum olm boş işlerle uğraşma diye. ama sen gelip bana yanacaksın diyorsun. yanacaksam da kendime , sana ne? bunu anlamak istemiyorsunuz işte.

ramazan ayında %100 müslüman kesilen bi kitle var ülkede. 11 ay beraber içtiğim adam ramazanda da içiyorum diye laf ediyor bana. yahu sana ne.

işinize gelince %99'u müslüman bu ülkenin. geç onu bi direk.

çok yazacak şey var bu konuda ama bu adam değil o tartışmanın muhatabı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kararı vermek için herşeyi okumuş gözlemlemiş ve sonucunda ateist olmaya karar vermiş insanlara saygım sonsuz. ama "ulan hiçbir farklılığım yok ne yapsam ne yapsam ha dur ateist olayım farkımız olsun" düşüncesinde o kadar insan tanıyorum ki ister istemez önyargı oluyor. Highself'in "sizin de bokunuz cıktı" sözü bahsettiğim insanlar için doğru ama ben bu başlıkta farklı görüş savunan arkadasların okumuş gözlemlemiş ve sonucunda ateist olmaya karar vermiş insanlar olduğunu düşünüyorum saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

trolle trol ile karşılık veriliyor, olay bundan ibaret.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

3 tane asosyal bi halt beceremeyen baba parası yiyen dindar tip kız arkadaş bulamıyorlarmış da büyü yapmışlar hahaha gerçektir umarım bu başlık ya troll değildir.

gercek panpa,
ama asosyal degiller, baba parasi yemek denemez cunku babalarinin yaninda calisiyorlar,
ama o kadar sanssizlarki guneye inseler oteldeki ruslar yokoluyo(;
Sosyal ağlarda paylaş

trainspotting23 said:

Bu kararı vermek için herşeyi okumuş gözlemlemiş ve sonucunda ateist olmaya karar vermiş insanlara saygım sonsuz. ama "ulan hiçbir farklılığım yok ne yapsam ne yapsam ha dur ateist olayım farkımız olsun" düşüncesinde o kadar insan tanıyorum ki ister istemez önyargı oluyor. Highself'in "sizin de bokunuz cıktı" sözü bahsettiğim insanlar için doğru ama ben bu başlıkta farklı görüş savunan arkadasların okumuş gözlemlemiş ve sonucunda ateist olmaya karar vermiş insanlar olduğunu düşünüyorum saygılar

e aynı şeyi ben sana söyleyim o zaman.

müslüman olmak için kuranı okumuş ve anlamış, yasakladıklarını uygulayan insanlara saygım sonsuz. ama ulan anamızdan, babamızdan, çevremizden böyle gördük deyip hiç bi araştırma yapmadan, okuduğunu dahi anlamadan, sorgulamadan müslümanım diye dolanan o kadar insan tanıyorum ki ister istemez ön yargı oluyor.

11 ay beraber içip ramazanda bana içki içiyorum diye trip yapan tiplerin boku çıktı. normalde her gün selam verdiğim, bugün kandil ama neden içki alıyorsun deyip surat asan baş örtülü kasiyer ablanın boku çıktı asıl.
Sosyal ağlarda paylaş

tafircan said:

hamsilipilav said:

3 tane asosyal bi halt beceremeyen baba parası yiyen dindar tip kız arkadaş bulamıyorlarmış da büyü yapmışlar hahaha gerçektir umarım bu başlık ya troll değildir.

gercek panpa,
ama asosyal degiller, baba parasi yemek denemez cunku babalarinin yaninda calisiyorlar,
ama o kadar sanssizlarki guneye inseler oteldeki ruslar yokoluyo(;

abi asosyalden kasıt burda sessiz sakin toplumdan ayrı takılma olayı değil.iletişim kurma kabiliyeti olmayan samıt insanlar.muhtemelen bu çocukların abisi yok ve varsa onlar da pek fırlama tipler değiller.biyerden görmemişler veya öğrenememişler bu konuda pek bir şey bi şekilde.durumlari iyi ama yine yok diyosun yani elindeki kozu kullanmayı bile öğrenmemiş arkadaşlar.yani net asosyaller.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...