Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şimdi ne olacak?

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

off hemen gugildan arayip cevaplar yapsitirilmis gene adsf

hatip dicle teror sucundan filan girmedi iceri, DEP davasindan girdi gerci patinin bilmemesi normal bunlari

leyla zana, hatip dicle, selim sadak ve orhan dogan vekil secildiklerinde gelip mecliste kurtce yemin ettikleri icin tutuklandilar ve son derece saibeli deliller ile iceri atildilar, vatana ihanet filan degil teror orgutu mensubu olma sucundan

dava avrupaya gitti, AIHM den turkiye aleyhine karar cikti, turkiye sallamadi karari bunlari icerde tuttu, sonra bu akp hukuemti avrupadan gelen baskilara dayanamayip saliverdi iste, tayyip erdoganla ayni ayardaydi zaten suclari

ondan sonra gidip abdullah ocalana sayin dedigi icin teror orgutu propagandasi yapmak ile yargilandi ve ceza yedi, bi onceki cezasinda yok yere fazla yattigi icin yeni ceza eskisinden dustu ama 1 seneden fazla hukum giydi diye vekil secilme yeterliligini kaybetti

recep efendide apo itine sayin dedi, hatta sehite kelle dedi, gene siir okudugu icin hapis yatti ama affedildi, basbakan bile oldu iste, muhtar secilemez diyorlardi

is akp ye gelince demokrasi
diger partilere gelince vatana hiyanet zevzekligi, sene 2011 hala insanlari hosumuza gitmeyen seyler zoyledikelri icin hapise tikmaya kasiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Ben o kısımdan bahsetmiyorum. Orda ettiği bir kaç laftan dolayı ceza almışda. Merak ettiğim mevzu 10 sene vatan hainliğinden yatmış bir adamı nasıl aday gösterebildikleri.

büyük ihtimalle wikiden okuyup yazıyorsun şunu sanırım ama orda anlatmamış oalyın detayını. ekleyen her kimse bariz taraflı eklemiş.

leyla zana da yattı bu adamla beraber. hatta 15 sene yattı. ona neden laf etmiyorsunuz? haberiniz yok çünkü. wiki başlığında vatan hainliği yazmıyor büyük ihtimalle.

hayır günahım kadar sevmem pkkları da bdplileri de ama göz göre göre yapılan bi haksızlık var ortada. baştan aday gösterilmesine izin verilmeyecekti. bu adama oy veren herkesin oyunu çöpe atıyorsun şimdi. iş mi bu?
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Ben o kısımdan bahsetmiyorum. Orda ettiği bir kaç laftan dolayı ceza almışda. Merak ettiğim mevzu 10 sene vatan hainliğinden yatmış bir adamı nasıl aday gösterebildikleri.

af aldı sanırım adam, af alınca tüm sonuçlarıyla siliniyor herşey. 94 yılında ne yapmış da 10 sene ceza almış ona bir bakmak lazım. o zaman yapıp ceza aldıkları şeyleri şimdi başbakan bağırıyor kürsüden nerdeyse.

vatan hainliği vs ucu açık kavramlar. memleket değişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

İşin hukuki boyutunu bilmiyorum ama dışarıdan bakınca YSK'nın nanesi gibi gözüküyor bana. Seçilince milletvekili olamayacaksa zaten neden adaylığına izin veriliyor, neden seçim bitti belirsizlik durumu en azından sona erecek denilecek bir zamanda bambaşka bir kriz ortaya çıkıyor ?

Eğer kanun milletvekilliklerine engel değilse, neden uygulanmıyor. Eğer engelse CHP neye dayanarak yasayı değiştirelim diyor. Siyasetin (iktidar ve muhalefet arasında bir fark göremiyorum) adalet anlayışı, mahkeme lehine karar verirse HOKOKON ÖSTÖNLÖĞÜ, aleyhte karar verilirse HAKÖMLER ÇOK RÖRÖRÖ müdür gerçekten Türkiye'de ?

Türk adalet sistemini de savunmuyorum kesinlikle, suçu ispat edilmemiş insanların yıllarca hapiste kalabildiği, kaplumbağa hızıyla ilerleyen davaların olduğu, adam öldürme gibi bir suçun zaman aşımı diye saçma bir sebeple düşebildiği bir ülkeyiz işte.

Bir de Kılıçdaroğlunun haziran başında yaptığı açıklama var. Mahkeme meclise girmeye izin vermezse yapacak birşey yok, karar mahkemenin, adaylar da izin çıkmazsa istifa edecekler, bunu taahhüt ettiler demesi var. O açıklamadan sonra yemin etmemeleri de başka bir parti yapsa dansözlükle nitelendirildi ama CHP seçmeni aslanlar gibi arkadaşlarının yanında duruyorlar helal olsun diyor. Hoş.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

herşeyi bırakın
bir insanın "söylediği" bir şey yüzünden demir parmaklıklar arkasına atılabilmesini dogru buluyorsanız,sıkıntı var.

Bir ülkeyi bölmek, terörizmi savunmak, ölümleri tetikleme ile ilgili söylemler hakkında "adamın kendi düşüncesi beni bağlamaz ki" diyorsanız asıl sıkıntı bence orada...
Sosyal ağlarda paylaş

ne hakkında olursa olsun,bir düşünce,bir söylem,bir söz bu ülkenin bütünlüğüne zarar verebiliyorsa çok güzel bütünlükmüş.

asıl zarar verenler düşünüp konuşanlar değil,iletişim kuramadıklarımız.

30 yıldır diyalog yollarımız kapalı,bırak konuşanı,düşüneni,aklında geçeni cezalandırırdık elimizden gelse.

pek yol gelemedik.

5 yıl önce konuşulamayan nice şey günümüzde konuşulabiliyor,tabular yıkılıyor,umarım daha fazla tabu yıkılır,daha çok konuşuruz.

ne sorun varsa konuşarak hallederiz işte,np.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Siyasetin (iktidar ve muhalefet arasında bir fark göremiyorum) adalet anlayışı, mahkeme lehine karar verirse HOKOKON ÖSTÖNLÖĞÜ, aleyhte karar verilirse HAKÖMLER ÇOK RÖRÖRÖ müdür gerçekten Türkiye'de ?

aynen durum bu. ve cidden çok fena kızıyorum şu olanlara. doğru düzgün çalışan bir meclisimiz vardı iyi kötü gidiyordu. onu bok ettik el birliğiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

ne hakkında olursa olsun,bir düşünce,bir söylem,bir söz bu ülkenin bütünlüğüne zarar verebiliyorsa çok güzel bütünlükmüş.

asıl zarar verenler düşünüp konuşanlar değil,iletişim kuramadıklarımız.

30 yıldır diyalog yollarımız kapalı,bırak konuşanı,düşüneni,aklında geçeni cezalandırırdık elimizden gelse.

pek yol gelemedik.

5 yıl önce konuşulamayan nice şey günümüzde konuşulabiliyor,tabular yıkılıyor,umarım daha fazla tabu yıkılır,daha çok konuşuruz.

ne sorun varsa konuşarak hallederiz işte,np.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

Her şey iyi hoş , milli irade, halkın tercihi tamam. Ama benimde anlamadığım şu an bu salaklar neyi boykot ediyor ? Kimi ediyor? Meclise girmeyek kendilerine güvenip oy veren insanları boykot ediyorlar ancak!
Ne istiyorlar, hükümet mahkeme heyetlerini telefonla arayıp ne istiyorlarsa verin mi desin? Nasıl bir saçmalık bu ? Öte yandan milletvekili olmalarına izin verilmeyipte , aday gösterilmesine izin verilmesi olayını düzeltmek içinde, meclise gidip kanun yapmak lazım. İyice muz cumhuriyetine çevirdiler ülkeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Bir de Kılıçdaroğlunun haziran başında yaptığı açıklama var. Mahkeme meclise girmeye izin vermezse yapacak birşey yok, karar mahkemenin, adaylar da izin çıkmazsa istifa edecekler, bunu taahhüt ettiler demesi var. O açıklamadan sonra yemin etmemeleri de başka bir parti yapsa dansözlükle nitelendirildi ama CHP seçmeni aslanlar gibi arkadaşlarının yanında duruyorlar helal olsun diyor. Hoş.

CHP milletvekili Süheyl Batum, Ergenekon şüphelilerinin aday gösterilmesi önerisini, 25 Ocak 2011'de, Meclis'te gazetecilere şu şekilde izah etmişti: "O kişilerin kurtarılması için değil; çünkü anayasa açık, kurtarmak mümkün değil. Ne ile suçlandığını bilmeyen iki gazeteci orada. Türk toplumunun belirli bir bölümü, en azından yüzde 50'si yapılan rezilliğin, densizliğin farkında. 'Buna artık izin vermeyeceğiz' yönünde, sembolik olarak, bu ikisini milletvekili yapalım... Benimki bir öneri, onların kurtulmayacağını bile bile, arkalarında olduğumuzu sembolik olarak gösteren bir şey yapalım dedim."

http://sabah.com.tr/Yazarlar/ilicak/2011/06/29/hani-sembolikti

kendi kendini neden bu kadar zor bir duruma düşürdü chp anlamak mümkün değil. yemin etmeme vs bunu kimseye izah edemezler bu şekliyle.

ama işe iyi yönünden bakmak gerekirse, bu kriz bir şekilde aşıldıktan sonra artık yeni anayasa tartışmalarına kimse "ben katılmıyorum, kapıma gelmesinler, ancak çay içmeye gelirler vs" diyemez. yasalardaki tutarsızlıklar, gri alanlar artık bıktırdı milleti.
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi BDP'nin yemin etmeyeceğim demesini anlıyorum. Adamlar aba altından sopa gösteriyorlar, eğer istediğimizi vermezseniz siyaset dışı mecralarda arayacağız (terör) diyorlar. Tehdit yani.

CHP'nin yemin etmemesini anlamıyorum ama, neyi tehdit ediyorsun. AKP parti olarak ne kaybeder CHP yemin etmezse, adamlar çatır çutur yasaları geçirir. Anayasa için zaten CHP'den destek gelme ihtimali düşük. CHP seçmeni kaybeder, ülke de siyasi belirsizlik yüzünden kaybeder dolaylı olarak. Bu mudur amaç yani ?
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

CHP'nin yemin etmemesini anlamıyorum ama, neyi tehdit ediyorsun. AKP parti olarak ne kaybeder CHP yemin etmezse, adamlar çatır çutur yasaları geçirir. Anayasa için zaten CHP'den destek gelme ihtimali düşük. CHP seçmeni kaybeder, ülke de siyasi belirsizlik yüzünden kaybeder dolaylı olarak. Bu mudur amaç yani ?

Daha önce farklı mıydı ki? Zaten çatır çutur geçirdiler yasaları, babalar gibi sattılar özelleştirdiler. Kimi taktılar ki? CHP yemin etse ne etmese ne?
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi seçim sitesinde yazıyor.
Viktor da maşallah olayın birinci derece görgü tanığı gibi yazmış. adflk Bizde biliyoruz mübarek adam DEP davasını.
Aynı şeyi 5. defa filan yazdırıyorsunuz. "Bu suçtan ceza alan birisi." diyorum siz yok efenim iki laf etmiş yok efenim başbakanda sallıyor yok efenim şu bu. Birisi vermiş cevabı sağolsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Kendi seçim sitesinde yazıyor.
Viktor da maşallah olayın birinci derece görgü tanığı gibi yazmış. adflk Bizde biliyoruz mübarek adam DEP davasını.
Aynı şeyi 5. defa filan yazdırıyorsunuz. "Bu suçtan ceza alan birisi." diyorum siz yok efenim iki laf etmiş yok efenim başbakanda sallıyor yok efenim şu bu. Birisi vermiş cevabı sağolsun.

e yasim yetio olaylari hatirlamama, yasitlarim ninja kaplumbag rp si yaparken ben erdal inonu taklidi yapardim sagda solda asdfasfd

Wispy said:

meclis kitlenir chp yemin etmesse, komisyonalr kurulamadigi icin meclis calisamaz, dun gece detayli analtti zaten kilicdaroglu

oktay eksiyi yollamasalardi direk meclisi kitlemis olucaklardi, bu daha buyuk gerginlik yaraticak baya sureci tikiycakti, su anda meclis acildi en azindan ve sadece sinyal bekliyorlar

bagimsiz yargi hede hodo

sucu kesinlesmemis adami, ne ile suclandigini bile bilmeden 2 sene (ki 80 kusur gundur hucre hapsinde) iceride tutuklu tutucaksin, bumu adalet? vekil secildigi halde "kacabilir" ve "delilleri toplamadik, delilleri karartabilir" diye salmican disari

bumudur hak, hukuk?

o kadar fazla gerizekali varki sagda solda cikip konusan, sanki mustafa balbay ile haberalin sucu sabitlesmis, cezalarini ckeiyorlar

daha adamlarin sucu ile ilgili delil bile toplayamamis mahkeme, alooo bu adamlar masum hala cunki

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41590_11370433785_3250_n.jpg

ama fasist kafa yapisi oleb iseyki artik bizde olay "masum oldugu ispatlanana kadar sucludur" a donmus
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hukukçu değilim ama suçlu olduklarına dair güçlü kanıtlar varmış. Ne demekse artık bilen açıklasın. Kendi adaıma suçsuz olduklarına inanmıyorum ama benim inanıp inanmamam sadece beni bağlar hukuku bağlamaz. Beni bağlayan Dicle olsun Balbay olsun, YSK başta engellemeliydi. Yok engellemedi o zaman kimse kusura bakmasın adamlar seçildi. Ötesi yok. Lakin şahsi fikrim CHP şu işi öğrenemedi gitti. Sistemi tıkamak (ya da tıkıyor görünmek) AKP'nin işine yarıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yav kanıt olabilir ama hüküm yok?
Bak bu büyük açık aslında, yani seçilmesini istemediğin adama çamur atabilirsin direk.
Tabi hatip dicle'nin hakkında açılmış dava aşırı basit bir sebepten,adamın terör suçu yok düşünce suçu var.

Artık bu adamlar M.V. olmuşlar. Mazbata alsada almasada olmuşlar, meclise giderler, düşürürsün dokunulmazlıkları yargılarsın; suçluysa hapse girer, değilse devam eder. Seçildikten sonra olayın tbmm ye bırakılması lazım aslında,
neyse;
bu hareketiyle CHP, halk partisi olduğunu bi güzel kanıtlamıştır, bence çok güzel gelişme.
KK başı dik ayrılır umarım bu işten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...