Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Firelands - Raid

tunch

Öne çıkan mesajlar

Adamların ilk haftadan neyi kesip neyi kesmedigi neden insanları bu kadar geriyor ki, blizzard şu contenti daha zor yapamazdı. Yapsaydı da imkansız olurdu kesmesi. Oyunculuğun günümüzdeki durumu artık en ufak imkan dahilinde olan herşeyin, ne kadar zor olursa olsun, yapılabileceği noktaya geldi.

Firelands'in zorluk seviyesi (shannox dışında) kesinlikle tatmin edici düzeydedir, daha zor olamazdı, çünkü daha zoru diye birşey yok. Hatta önümüzdeki günlerde çeşitli nerfler gelecektir ki zaten geldi bile bir iki bossa hotfix.
QQ yapmaya gerek yok, bu bosslar oyuna kesilmesi için konuluyor, ve imkan dahilinde olmak durumunda, ancak bazı bossların kağıt üstünde gerektirdigi rakamlar dahi imkan limitlerini zorluyor.
18-19 dps class ile bir yandan fightın geregini yaparken(fight gereksinimleri de oldukça yüksek bunu da belirtmek gerek) o fight 600k raid dps çıkartmanın kolay olduğu sanılıyor olabilir. Ancak hesap makinasına 600/18 yazıp dummynin karşısına geçilirse belki akıllarda farklı bir fikir oluşabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hc ler zor tamam ona bişi demiyorum benim guild daha 3 tane normal kesti :), ama ben istiyorumki bu kadar hızlı kesilip tüketilmesin hemen zaten koya koya 7 boss koymussun bi sonraki content allah bilir kac ay sonra gelicek ilk 3 bosu kestir sonraki bossları zar zor bi kac haftada kessinler, ragnarosdan umutluyum bi iki hafta kesilmes herhalde :p
Sosyal ağlarda paylaş

benim zaten öyle dememin nedeni zorluklar değildi(sinestra kesip bıraktım ben 1 ay önce oynamıycam da bi daha).
ilk 100-500 guild için bile zaten 2-3 ay sürer hepsini kesmek
ilk 500'ü geçince de geriye 25000 guild daha kalıyor. yeni contente kadar mütemadiyen kasıcak.

benim öyle dememin sebebi daha yeni contentin tarihi bile belli değil, bidahaki arena sezonuna yeni instance nasıl yetişecek, yetişirse gene 6-7 boss tırt bişey olacak.
bu firelands zaten 6 7 ay sonra gelip 7 boss, en kötü 2-3 haftada da bitirecek top50. insan hardcore oyunculara yönelik bişeyler de koyar. 1 ay raid yapıp 6 ay yatın ben 25000 casualdan paramı alırım kafası hala.

neyse diablo3 gelir yeni contente kadar
Sosyal ağlarda paylaş

cy-x said:

Hc ler zor tamam ona bişi demiyorum benim guild daha 3 tane normal kesti :), ama ben istiyorumki bu kadar hızlı kesilip tüketilmesin hemen zaten koya koya 7 boss koymussun bi sonraki content allah bilir kac ay sonra gelicek ilk 3 bosu kestir sonraki bossları zar zor bi kac haftada kessinler, ragnarosdan umutluyum bi iki hafta kesilmes herhalde :p

Bugün veya en geç yarına gelecek haberi. İçerden aldığımız duyumlara göre sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

benim öyle dememin sebebi daha yeni contentin tarihi bile belli değil, bidahaki arena sezonuna yeni instance nasıl yetişecek, yetişirse gene 6-7 boss tırt bişey olacak.

bu firelands zaten 6 7 ay sonra gelip 7 boss, en kötü 2-3 haftada da bitirecek top50. insan hardcore oyunculara yönelik bişeyler de koyar. 1 ay raid yapıp 6 ay yatın ben 25000 casualdan paramı alırım kafası hala.

neyse diablo3 gelir yeni contente kadar

Çok yanlış bir açıdan bakıyorsun, hatta gözünün önünde perde varmış gibi görmemeye çalışıyorsun.

Bir boss gelsin, oyuncular aylarca wipe yesin sonra ne hikmetse kesebilsinler. Böyle bir dünya yok çünkü artık vanilla devri kapandı, oyunculuğun vardıgı nokta bu, bir boss'un kesilmesi imkan sınırlarını zorlasa dahi(ki kesilmesi üzere konuluyor oyuna) oyuncular bunu kısa sürede başarabilecek niteliğe geldi kimsenin aylara ihtiyacı yok. Bir content bir haftada bitmesin istiyorsan tek çaren var, ya gate sistemi koyar oyuncuların önüne set çekersin duvar koyarsın kapıyı kaparsın bossa ulaşamasınlar diye, yada icecrowndaki gibi aylık buff sistemi koyarsın.

Ancak X bossun olduğu bir dungeonda X-1 bossu diğerlerinden önce kesen guildler kapı duvar diye geriden gelenleri bekledikten sonra, son kapı açıldıgı gün haftalarca geriden gelen guildler onun önüne geçebiliyor ise, esas budur hardcore oyunculara haksızlık. Hardcore oyuncuların önüne dungeon koyup sonrada önüne set çekip, veya imkansız bir boss koyup, gösterip vermemek daha büyük haksızlık olur.

Hardcore oyuncular için özenle hazırlanmış overtuned dedikleri bir dungeon firelands, keşke daha sık getirebilseler böyle contentleri, ancak burdada aynanın diğer yüzündeki %97 lik popülasyonu ile casual oyuncular yer alıyor. Blizzard sonuç olarak iki uç noktayı da bir şekilde tatmin etmeye çalışıyor ancak agzı ile kuş tutsa ayda bir firelans getirse hardcore oyuncuları ancak o zaman tatmin edebilir, bu yüzden de casual için daha çok çalışıyor uzun süredir.

Öte yandan hardcore oyunculuk zaten insanı diminish eden bir tarz, bu oyunu 5 senedir oynuyorum ve benim gibi 4 5 senedir hardcore oynayan çok oyuncu var. 7 8 ayda gelen contentlerde insanlar vakitlerini, işini, okulunu, aktivitelerini ayarlayarak 1 2 ayını(artık çok daha kısa) oyuna ağırlık vererek geçirebiliyorlar. Ancak ayda bir content gelirse bunu dünyada kaldırabilecek hardcore oyuncu sayısı pek de fazla olmaz, zaten bir insan için sağlıklı da olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

En azından PTR koymasınlar ya neydi o BT komedisi utanmasa nihilum patch çıktığı gün temizlicekti. Yani en azından insanlar heyecan filan beslesin lan bu boss mekaniği acaba nasıl filan desinler. PTR da boss mekaniğinin %90 nı gösteripte sonra live geçirirsen zaten mahkumsun devamlı content eklemeye yapacak bişe yok.
Sosyal ağlarda paylaş

biz kesemedik herşeyi ilk gün hocam; wow o kadar kolay geliyorsa hardcore kardeşlere gidip başka oyun oynasınlar; casual oyuncularda daha çok para var; 1000 tane dünyada pro oyuncu var diye onlara göre content hazırlayamazlar; ha yok onlar adam başı 100 kişilik ücret öderse bak o zaman olur. Futbol messi için çok kolay diye kaleyi mi küçültecekler yani?
Sosyal ağlarda paylaş

ombakkombak said:

biz kesemedik herşeyi ilk gün hocam; wow o kadar kolay geliyorsa hardcore kardeşlere gidip başka oyun oynasınlar; casual oyuncularda daha çok para var; 1000 tane dünyada pro oyuncu var diye onlara göre content hazırlayamazlar; ha yok onlar adam başı 100 kişilik ücret öderse bak o zaman olur. Futbol messi için çok kolay diye kaleyi mi küçültecekler yani?

ahhah +1
Sosyal ağlarda paylaş

5 senedir aynı muhabbet. abi nihilum, method ilk günden bitirdi contenti ee biz şimdi napcaz? sen bu guildlerin içindeysen tamam 2-3 gün geyiği döner sonra herkes kendi oyununa kendi guildine döner. Ama millet normal mode'da tek tük boss kesip abi millet bitirmiş niye bu kadar kolay yapıyolar demesin lütfen. sorduğunda ya biz casual takılıyoruz diyor ya da oyunu bırakıp gece gündüz forum takip ediyor. Tabiki insanların ne düşündüğü beni ilgilendirmez saygısızlık etmek istemem sadece kendi fikrimi söylemek istedim. Son olarak bence ptr gerekli birşey. ben patch çıktığı gün heyecanla girdiğim bi raidde bug görmek istemem ki ben bu oyuna para veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden de para veriyorduk ama bug var diye oyunu bırakan görmedim henüz ben ptr sadece oyunu kolaylaştırmak yoksa tester çok ptr olmadan da buglar çıkar ortaya al 10 tane ortalama oynayan adamı sana bugu düzeltip yeniden şekillendirirler. Bu bir savunma değil malesef. Herneyse zaten gelmiş geçmiş birşey burda yazmakla düzeltmicekler zaten. Bu arada Orgrimmar çıkışında sağdaki peacebloom bugunu 1 senede zor düzelten blizzardı kınıyorum onun içinde bir ptr yapabilirlerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...