Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ekşi yazarı 50 kişi ifade vermek için çağrılmış!

tinu

Öne çıkan mesajlar

ahmedinejad said:

laiklik =/= dinsizlik, dinlerin aşağılanmasına izin vermek.

laiklik = her dine eşit mesafede olmak, onların haklarını korumak, onlara inanmayanların da haklarını korumak.

bu iyi güzel.. ama diğer yandan A'ya hakarete taviz vermiyorsan B'ye tavize de vermemen gerekir.

bizde keser hep tek tarafa yontuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ahmedinejad said:

laiklik = her dine eşit mesafede olmak, onların haklarını korumak, onlara inanmayanların da haklarını korumak.

bu iyi güzel.. ama diğer yandan A'ya hakarete taviz vermiyorsan B'ye tavize de vermemen gerekir.

bizde keser hep tek tarafa yontuyor.

Din dersinde milli eğitim müfredatında hristiyanların kitabının değişmiş olduğunu bu yüzden yanlış dine inandıkları filan öğretiliyodu abi, hakarete taviz vermemek filan komik kalıyo onun yanında.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

adnan hoca'nın yaptığı şey saçma sapan bir şey o açık ancak şurada bir sıkıntı var bence.

Penthesilea said:

abi kafayi yicem laik bir devlette dine her hangi bir değer yargısına hakaret sebebiyle iceri adam alinir mi lan napiyo abi bunlar

laiklik = devletin dinsiz olmasi. musluman'a da, ateiste de, budiste de, kendi capinda dinimi yarattim ben diyen adama da ayni mesafede yaklasmasi.

islam ateiste cayir cayir ates tehditi yapiyorken, ateistin de islama saydirmasinda bi sorun yok bence. daha onemlisi, gunluk hayattaki her seyi hakaret sayacak bir din yaratabilirsin sonucta yani. nolucak devlet bu dinin hakkini mi savunacak?

su dine saygi meselesi cok absurd bence, icinde dogup buyudugumuz icin cok yargilamiyoruz sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

bir adama inanmadığın için öbür dünyada yanacaksın demekle, se bu dine inandığın için aptalsın, dinin bombok, peygamberin sapık demek aynı şey mi?

birinde adam seni zaten sana göre var olmayan bir şey üzerinden korkutmaya çalışıyor kendince, sen direk hakaret ediyorsun. arada denge yok.

ha dersen ki, bu dine inanmazsan seni işten atarım, seni döverim, seni dışlarım, sana yaşam hakkı vermem diyorsa karşıdaki adam, elbette bu sefer de seni korumalı devlet kanunlarla.

türkiye'deki uygulama eksik gedik eyvallah da, senin verdiğin örnek biraz yanlış. ben allaha inanmasam adam sen öbür dünyada yanacaksın dese, güler geçerim ne dert edeceğim kendime inanmıyorum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

ahmedinejad said:

adnan hoca'nın yaptığı şey saçma sapan bir şey o açık ancak şurada bir sıkıntı var bence.

Penthesilea said:

abi kafayi yicem laik bir devlette dine her hangi bir değer yargısına hakaret sebebiyle iceri adam alinir mi lan napiyo abi bunlar

laiklik = devletin dinsiz olmasi. musluman'a da, ateiste de, budiste de, kendi capinda dinimi yarattim ben diyen adama da ayni mesafede yaklasmasi.

islam ateiste cayir cayir ates tehditi yapiyorken, ateistin de islama saydirmasinda bi sorun yok bence. daha onemlisi, gunluk hayattaki her seyi hakaret sayacak bir din yaratabilirsin sonucta yani. nolucak devlet bu dinin hakkini mi savunacak?

su dine saygi meselesi cok absurd bence, icinde dogup buyudugumuz icin cok yargilamiyoruz sadece.

birini tehdit etmek, daha doğrusu uyarmaktır bana göre bu, tehdit kötü art niyetli kişilerin işidir, bana göre önceden uyarma sana göre tehdit olsun, tehdit olsa bile İslam'ınki gene hakaretle eşdeğer değildir. Muhteşem bir adalet anlayışın var, tebrik ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

kim kimi tehdit etmiş.

bir de adnan oktar yaptığı hiç bir hareket savunulacak bir adam değil, yukardaki videoda bunu gayet iyi açıklıyor. ben de bizzat evrim savuncusu ünlü bilim adamlarından yaptığı alıntıları kırpıp yaptığı kolaj çalışmalarıyla nasıl evrim karşıtı gibi gösterdiğini gördüm web sitelerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...