Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik Albüm # 6

Masakari

Öne çıkan mesajlar

DRaGoN_SLaYeR said:

altın-siyanürle ilgili ;
şununla ilgili iyice bilgilenin, okuyun edin, birisi "siyanürle altın çıkaracaklar çevrenin içine edeceklööör" diyor diye takılmayın milletin peşine. dünyanın her yerinde kullanılan bi yöntem, TR dahil. ve TR bir çok ülkeden daha hassas çevreye zarar verme konusunda çünkü HAYVAN gibi takibi yapılıyor. zaten yasalar gereği yurt dışındaki yüzdede siyanür kullanılamıyor çok daha düşük yüzdelerde kullanılabiliyor. ayrıca bi maden projesinin en az %10 u reclamation a ayrılmak zorunda, ve bunu da AŞIRI HASSAS takip ediyorlar. maden işleri genel müdürlüğüne gidip alttan bi binlik verilmiyor artık. azcık okuyun, sorun, sadece o görüşteki insanları değil karşı görüştekileri de dinleyin arada ;)

en basiti çok çok hassasanız bu konuda gidin bi ünideki maden ya da jeoloji bölümüne, bi profla oturun konuşun kimse geri çevirmez sizi ;)

ha yine gezi yapın hatun düşürün fln ona itirazım yok sfds

Canım patidaşım ben kendim zaten yerbilimciyim bana bişiler anlatmana gerek yok. Sadece seni çok eksik gördüm sanırım maden mühendisisin ama olsun araştırıp öğrenilecek çok şey var. Son olarak yapılan ayrıştırma işlemenin madencilikle alakası yoktur tamamen açık hava kimyasıdır kimsede bunun zararsız olacağını savunamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...