Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni dönemde CHP

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

cetintas said:

Mithat said:

cetintas said:

Mighty_THoR said:

Ramazan, bak bu spikerin söylediklerinden senin gibi adamlar anlam çıkarabilir mi bilmem ama mevzu ne Perinçek, ne Çetin Doğan.
Mevzu faşizm. Hem de olanca kasvetiylei olanca yıkıcılığıyla, olanca karanlığıyla.

Haben sie verstanden?

sonra bize diyor ki 'ben bişi yapmadım siz beni yanlış anladınız'

haklıdır degildiri bilmem ben yorum kattım çetintaşşşşş haklıdır degildiri bilmem umrumda da degil sadece vurguladım.

B)- Ya Allah aşkına ne yazdın sen şimdi?
1.5 aydır buradayım ama senin kadar ortada top ve laf dolaştıran, senin kadar rüzgar nereden eserse oraya yamanan, senin kadar yumuşak, esnek, lastik başka bir adamla tanışmadım şu forumda. Karakterli olmak gerekiyor, forum köşesinde tartışırken bile.

Bundan sonra böyle tartışmıcam sadece hatalarını gösterip susucam hani belki anlarsın diye. Yoksa yineliyorum siyasi degil konu gayet siyasi açıdan birebir aynı görüşlere sahibiz.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

hapisten yırtmak için seçime girmenin nesi cesur yüreklilik oluyor, olsa olsa uyanıklık olur ve millet yemedi işte okaa, de bi get ya hayalperest çeto

Çok komiksin Ramazan.
O adamlar hapisten yırtmak istese soluğu çoktan Feto gibi, Cem Uzan gibi, şu eski Şişli belediye başkanı Gülay Aslıtürk gibi, YANLIŞLIKLA serbest bırakılan Hizbullahçılar gibi yurtdışında alırlardı. Kendi ayaklarıyla gidip adliyede ifade verip hapishaneye girdi hepsi.
Oku da öğren, oku da öğren.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Bundan sonra böyle tartışmıcam sadece hatalarını gösterip susucam hani belki anlarsın diye. Yoksa yineliyorum siyasi degil konu gayet siyasi açıdan birebir aynı görüşlere sahibiz.

Sen kimsin benim hatalarımı göstereceksin? Kime göre hata? Ne hatası?
Kendin için yapılmasını istemediğini, sen de bana yapma Mithat.
Ben kimseye senin yaptığın tarzla yaklaşmıyorum. Kimse de bana yaklaşmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Dıyorsun ki ben tatar ramazana sen anlıyabilecek kapasitede degilsin diyebilirim. Sana yumuşak esnek rüzgar nereye eserse oraya gider diyebilirim. Ama bunlar hata degildir bana göre.

E sen bilirsin ben devam edicem ben sana şu kadar insanın ağır konuşuyorsun dogru seylerı soyleyıp rahatsız edici oluyorsun demesini gözüne gözüne sokucam 38 yaşına kadar farketmediysen bundan sonra farket diye.

edit: Bu arada ne hatası? falan demişsin hep altını çizdim onların hala altı çizili olanlar ne ki? gibi basit tartışma stiline giriceksen kafadan söyliim uslup hatası kullandıgın tarz hatalı söyledigin laflar herkesin kaldırabılecegı laflar degil yutabılecegı laflar degil.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

hea Çeto, o yüzden kim savcılığa çağrılsa birden rahatsızlanıyor rapor alıyor, olmadı içeri girdiği akşam hastaneye sevkedilip orda takılıyor falan di mi ya pardon.

Noldu feto hizbullah kısmına cevap verememişsin? Bahsettigimiz anların çogunun 120 yaşında oldugunu unutma işinde gücünde adamı polis karakola çagırırsa heyecanlanması tansiyonu çıkması gayet dogal degil mi?

Bu adamların tutuklu tutulmasına ragmen seçilmiş olması halkın ' Bunlar tutuklu bunlara oy vermıyelım' dememesi sana garip gelmiyor mu?

Kendilerinin hesabını veremıyorlar ama halkın sevdigi adamları hapise atıp çamur at izi kalsın dıyebılıyorlar. Hizbullahlar Fetolar SUÇLU bulundular bile ve fakat bahsettıgın adamlar sadece tutukludur suçları daha ortaya bile çıkmamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

cetintas kk ne yapsa daha basarili olurdu?

Kemal Kılıçdaroğlu gayet başarılı zaten. Bu ülkede insanların toplumun fikri algısı düşüncesi belli. CHP'nin alabileceği en fazla oy zaten yüzde 30. Oda hilesis hurdasız bir seçim olsaydı belki olurdu bu seçimde. Tuncay Özkan'ı alması gerekirdi mesela daha iyi olurdu o zaman. Şuan CHP yıllardır sahip olmadığı oy oranlarına sahip. Yapılacak şey bir sağ partinin AKP'nin emanet oylarını almasını beklemek sonrasında zaten CHP bu oranlarla iktidar yada koalisyon parçası çok rahat olur eskiden 20 küsürlerle iktidar olunuyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

CGB adaylarını bünyesine katıp Çeto ve arkilerini memnun etse mesela

tamam çetintaş haklısın şöyle konuşan adama ağır konuşuyorsun demem hatalıymış. İstediğini diyebilirsin harbiden şu saatten sonra.

Siyaset konuşuyoruz insanlarda ki laflara bak böyle şeyler birbirine söylersen bu fikirini dogrulatmak 'aa haklıymışsın' dedirtmek için degil bildigin kavga etmek için kullanılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

Olduğundan farklı bir partiye dönüştürmeye çalışmamalıydı bu partiyi. Bu parti Atatürk'ün partisi. Onun 6 oku bu partinin ambleminde, yapısında, harcında ve temelinde var. Reddetmek sadece kendi ayağına kurşun sıkmak olur.
CHP'nin 1950'den beri aldığı oy oranları şöyle:

1950 39,6%
1954 35.36%
1957 41.09%
1961 36.74%
1965 28.75%
1969 27.37%
1973 33.3%
1977 41.38%*
1983 30.46%**
1987 24.74%***
1991: 20.75%-SHP
10.75%-DSP
1995: 14.64%-DSP
10.71%-CHP
1999: 22.19%-DSP
8.71%-CHP(baraj altı kaldı)
2002: 19.38%-CHP
1.22%-DSP
2007: 20.88%-CHP
2009: 23.173%****
2011: 26%-CHP

*: (Bülent Ecevit)
**: (CHP yasaklı olduğu için o zaman Halkçı Parti var)
***: (SHP var o zaman)
****:2009 Türkiye geneli il genel meclisi sonuçları

Buradan görüleceği gibi özellikle son 50 senelik dönem içerisinde Ecevit'in bir kez 41%'i geçmesi dışında CHP ve CHP kökenli SHP, DSP, HALKÇI PARTİ gibi partilerin toplam oy oranları hep 35% ve altı bandında bulunmuş.
Ülkenin bugünkü şartlarında CHP'nin 30% alması başarı ve 35% alması ise büyük başarı olur.
Kılıçdaroğlu'na başarısız dememin en büyük nedeni şimdiye kadar Ecevit dahil hiç bir CHP liderinin almadığı medya desteğini, patron desteğini arkasına almasına ve tüm CHP örgütlerini Gürsel Tekin aracılığıyla hallaç pamuğu gibi dağıtmasına, geleneksel CHP söylemlerinin 180 derece dışına çıkarak oy devşireceğini düşünmesine rağmen bunun böyle olmamasından dolayıdır. Bütün Kürtçü takiyyelere rağmen(benim düşüncem, katılmayan olabilir)doğu ve güneydoğuda hiçbir hareket olmamasıdır ve hatta oyların gerilemesidir(kimi CHPliler oy sayısını arttırdıklarını söylüyorlar ama yanıltıcıdır, oran gerilemiştir).
Sosyal ağlarda paylaş

hikaye okuyosun.
dönem var dönemin şartları var imkanları var standartları var.

ecevitin televizyonde reklamı olmadı ona rağmen bundan başarılıydı diye bir önerme olmaz. neden olmaz bikez komik. böle ciddi tartışma havasından bi anda kıkır kıkır gülmeye geceriz.

kk'nın en önce başarısı, bir isyasetci olarak tayyip'in karşısına cıkabilceğini bişeyler başarabilceğini chp'nın kendi secmenlerine inandırması oldu.

kürt secmenlerden oy almıyacağını zaten biliyordu. nedir isteğin anlamadımki, kürtler yoktur falanmı deseydi bir anda?
Sosyal ağlarda paylaş

dönem şartları ayrı bi konu.

türk insanının devletin kuruluşundan beri konservatif olması ve olacağı ayrı bi konu.

bu memlekette sol bir kere iktidar oldu onda da yarım sağ siyaseti yaparak.

ikinci cumhuriyetçiliğe falan girmek lazım aslında da wot kasmak istemiyorum, viktor gelip kassın asdfa
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

hikaye okuyosun.

Sen PKKlısın ya da BDP destekçisisin veya Kürtçüsün diye senin hoşuna gidecek, şirin görünecek mesajlar mı yazmam gerekiyor?
Yazdığım şeyler açık ve net. Anlamak istemeyebilirsin ya da yazdıklarıma katılmayabilirsin. Ama bunu terbiyesizlik yaparak değil İNSAN GİBİ ifade etmek gerekir.

Edit: Ya ekleyemeden edemedim.
Ya o kadar boş bir adamsın ki dağa taşa erdoğan posterlerini laf olsun diye astı değil mi bu adamlar? Bak şu an tvda hala AKP propaganda şarkısı çalıyor, bunları boşuna yapıyor değil mi bu herifler? Ya da bu medyada 3 parti ve özellikle de AKP ve CHP dışında kimseye, hee pardon, bir de PKKlılardan başka kimseye yer vermemelerinin sebebi de herhalde benim hikaye okumam değil mi?
Bu halinle bir de bana ukalalık yapıyorsun, cesaretini anlıyorum çünkü ülkedeki tüm <> bir tarafı kalktı. Normal.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Raze said:

Olduğundan farklı bir partiye dönüştürmeye çalışmamalıydı bu partiyi. Bu parti Atatürk'ün partisi. Onun 6 oku bu partinin ambleminde, yapısında, harcında ve temelinde var. Reddetmek sadece kendi ayağına kurşun sıkmak olur.

simdi benim soruya cevap olan yer aslinda burasi. Diger taraf elma armut karsilastirmasi. Simdi diyelim ki dedigin gibi yapmis olsun, aAa Ataturk aAa yapmis olsun, QQ sattilar oy oy herseyi sattilar QQ yapmis olsun. Su an aldiginin ustune daha kimin oyunu alacakti? hem chp hem de o bagimsiza ayni anda evet basan 10k beyinsizin mi? eksik olsunlar. Oyu artmadi, azaldi vs dogrudur/yanlistir onu bilmem, bundan daha fazla olamazdi, bundan daha fazla calisilamazdi benim gordugum.

bu arada o 6 ok bu ulkenin yapisinda, harcinda, temelinde var. Ataturk de herhangi bir partinin degil. Dun yapilmis, bugun yapilan, yarin da yapilacak olan yalan dolan hareketlere paravan olarak kullandirtmak icin fazla degerli benim gozumde. Partiler mumkunse hizmet, proje, fikir vs ile gelsinler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...