Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Formula 1 Kanada GP'sinde ki Görevli

mokoko

Öne çıkan mesajlar

abi adam dengesini kaybediyor iste, nasıl ne isi var? herkesin basına gelebilecek birsey. garip olan bu kadar basit mi guvenligi hice saymak formula'da? benim bildigim guvenlige her zaman maksimum onem veriliyor bu organizasyonda. sarı bayraklar bosuna sallanmıyor yani, ya guvenlik aracı girene kadar bekleyeceksin, ya da hic piste adımını atmayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi adam dengesini kaybediyor iste, nasıl ne isi var? herkesin basına gelebilecek birsey. garip olan bu kadar basit mi guvenligi hice saymak formula'da? benim bildigim guvenlige her zaman maksimum onem veriliyor bu organizasyonda. sarı bayraklar bosuna sallanmıyor yani, ya guvenlik aracı girene kadar bekleyeceksin, ya da hic piste adımını atmayacaksın.

adamın dengesini kaybetmesiyle falan olayın alakası yok. soru şu: o adamın arabaların ortasında ne işi var? durumun yaşandığı sırada güvenlik aracı içeride. güvenlik aracının amacı, otomobilleri konvoy halinde toplamak ve görevlilere zaman kazandırmak. burada muhtemelen yarış kontrol ekibi uyumuş ve tam konvoy geçerken "çıkın" demişler. bu adamlar da konvoyun ortasına dalıyorlar. ben de müdahele hakemi olarak formula 1'de görev yaptım ve yarış kontrolün izni olmadan kesinlikle piste çıkamazsın. burada da bir kişi değil birkaç kişi birden piste daldığına göre muhtemelen yarış kontrolün hatası. ufak bir ihtimal de adamların kafalarına göre piste dalmış olması. gerçekten çok ama çok ucuz atlatılmış bir kaza.

burada da 1991 monako gp'de yine çok ucuz atlatılmış bir durumu görebilirsiniz:
http://www.youtube.com/watch?v=2LbXmsc7kW4
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
hatırladığım en hardcoreu ralf schumachere el ense yapan bi diğer pilotun bariyerlere ve tellere paralel havada uçup teldeki yarıktan bi gazetecinin kafayı patlatmasıydı.
hayal gücümün etkisi de olabilir gerçi de adamın kafa gg diye hatırlıyorum. doğru hatırlayan varsa doğrulasın bi zahmet dsf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...