Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayalet Kasaba

souldarkorn

Öne çıkan mesajlar

Valla başlıktaki tanımlama tam paticik WoW bölümü için uygun olmuş durumda.Eskiden günde ortalama 3-4 yeni topic açılan bölümde artık 3-4 tane yeni mesaj görünce şaşırıyorum.Gerçekten sırf şu forum olayındaki sessizlikten bile WoW artık miladını doldurmuştur diyebiliriz.İşte eski arkadaşlıkların olduğu guildler dışında kalan kimseler yavaş yavaş WoW ile irtibatı kesmiş durumda.Çoğu kimsede MSN gibi kullanıcı adı şifre ile arada bir girip takılma olayında.Ne var ne yok diye.Şimdi yeni patch gelicek ve eminimki hesabını tekrar aktif hale getirenler olacak.Ve 1 hafta sonra gene pişman olmuş bir şekilde hesaplar tekrar frozen olacak.Sadece oyuncular değil Blizzard da resmen WoW'u bir kenara atmış olacakki son bir kaç sezondur ortaya çıkan alakasız setler basit bir örneği.Heralde son çıkan setlerin uzun süreler uğraşılıp oyuncuların iştahını kabarttığını söyleyemeyiz.Neyse artık Diablo III gelsede şu işkence bitse.
İşim gereği herkes piyasadan elini ayağını çekmişti.Son 1 ay hiç verimli geçmedi.Herkesi söylediği abi seçimler varken riskli bu tür hareketler bi seçimler geçsin bakarız.Blizzard içinde aynısı geçerli abi bir Diablo III gelsin bakarız durumlara :)
Sosyal ağlarda paylaş

Malaesef olayın düşündüklerinle çok bir bağlantısı yok. Diğer wow forumlarını incelersen (özellikle yabancı olanları) insanların gayet hararetli tartıştığını, hergün onlarca başlık açıldığını, en kötüsünde bile 100+, iyi forumlarda 1000+ mesaj geldiğini görebilirsin.

Sorun paticikte. Burda açılan her başlık, oyunu son 6 ayda toplasan 10 saat oynamamış adamlar tarafından, hunharca trolleniyor. Yapılan hiçbir tartışmada tek bir hesap kitap göremessin. Hep adama saldırırlar fikirlerle kimse ilgilenmez burada. Doğal olarakta burda kimse gelipte birşey tartışmaz. Sen 10 tane veledin kol kola girip "önümüze gelene bir tekme" modunda ilkokul 2 seviyesi bir ortam kurdukları mahalleye gidip, biyoloji tartışabilir misin? Kıçları ile gülerler di mi? Hah işte burda olan ortam tam olarak bu.

Bu sebeple Gerek WoW'da gerek SC2'de gerek diğer bu tarz oyunlarda çok ciddi bir Türk oyuncu kitlesi var ki,

Fistan said:

tr de 4000-4500 arası aktif sc2 oynayan oyuncu var. Bunların %80 i oyunu tr den almıyor, oyunla ilgili türklerle konuşmuyor tartışmıyor aralarına katılmıyor ve istemiyor.

Bu SC2'ye yayılmış ruh hali aynen WoW'da da var. Biz Türkler birbirimizi pek çekemiyoruz doğruya doğru. Hele ki bizden daha manıklı konuşuyor, söylediklerini hesap kitapla ispatlıyorsa, daha başarılıysa, birde üstüne nefret ediyoruz o adamdan. Zaten altta ki fıkrada bu sebeple çok meşhur.

Adamin biri o kadar çok günah islermis ki cehennemi hakediyormus. Bir gün kaza geçirip ölmüs. Cehennemin kapisindan girerken Cehennem zebanileri bunun yanina gelerek karsilamislar. Seni simdi kazana atacagiz ve yanacaksin demisler.
Her kazanin etrafinda 10 tane cehennem zebanisi bekliyormus. Adam zebanilere sormus: “neden kazanin etrafinda bekliyorsunuz?”
- Yanarken kazandan kaçmayin diye her kazanin etrafinda 10 zebani bekliyoruz.
Alman ilerdeki bir kazani isaret ederek: “Eee ordaki kazanda niye hiç zebani yok” demis
Zebaniler cevap vermis:
-onlar Türk, ne zaman biri kazandan çıkmayı çalışsa, diğerleri bacağından tutup onu içeri geri sokuyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

hepsi basarılarıyla kendini mala baglıyo malesef birden o herifte ego patlaması yasanıyo artık ben iyiyim basarılıyım sizlemi ugrascam ulen gibi tavırlar böyle yada durduk yerde bos hava atmalar (asırı sıkıntıdan olsa gerek). Bunlar benim wotlk den sora türklerde gördügüm davranıs tavırları, wotlk den once zaten adam akıllı bır progress e sahip türkte adam akıllı bir insan oluyordu content kolaylastıkca millet 3 5 boss kestikce ben, biz neymisiz be havalarına giriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Lan en basitinden HoN oynuyorum hiç haberim yoktu tr kanalı olduğundan bir gün meraktan baktım tr kanalı varmı diye girdim baktım kanalda 150 kişi var çüş dedim bu ne ne kadar türk varmış oynayan sonra baktım ki anne baba lafları havada uçuşuyor dedim en iyisi böle free takılmak gerek yok atraksiyona şimdi hehe.

Bu arada yabancı forumlarda günde 1000+ post gelmesi wow daki tr oyuncu sayısının düştüğü gerçeğini malesef değiştirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan'ın o mesajı troll içerikliydi sanırım Freemoon. Yok çünkü o kadar sc2 oyunucusu aktif olarak.

Öte yandan buradaki insanlar sıkıldı WoW'dan o yüzden normal bazı şeyler. Ha bak yukarda nilep noob topici açmış, herkes yardım ediyor adama. Hiç bir zaman burası 10 kişinin girip topicleri öldürdüğü bir yer olmadı. 3-5 tane bad seed de yok değil gerçi.

Bir de PvE'ciler kusura bakmasın ama burayı canlı tutan PvP'cilerdi. Ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama WoW PvP başlığının güncellenme sıklığıyla orantılı buranın güncelliği. Sonuçta PvE tartışmaları contentten contente canlanıp ölüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bide konuşulacak çok bişey kalmadı ki 6 senedir tank dps healer mantığıyla pveye girip netten izlediğin videolarla boss kesiyorsun. Şikayet edilecek yada beğenilcek bi durumda kalmadı belli standartlarla gidiyo oyun. şu dungeonda şu bossu kesemiyoruz ya diycek biri varmı mesala.

Pvp desen artık yorum yapmıyo pek millet çünkü biliyoki 1-2 ayda bir her patchde hotfixte gene dengeler değişiyo. Leveling ve item almanın da bu kadar kolay olduğu bi dönemde herkezin tonla alt charı var her class hakkında bilgiside var. Hatta main diye bişey de kalmadı pek her charla pvp pve end gamede yapılıyor buyüzden QQ larda azaldı kimse bi classı benimsemiyo artık, oynanmıycak gibiyse relog yapıyor diğer chharla devam.

Öyle devrimsel yeniliklerde gelmiyor şu güzel oldu ya şu güzel olmadı ya diyemiyorsun hani bi beklentide yok yani wow artık anca değişen statlar artan lvllar eklenen questler vs devam konuşulcak bişeyi kalmadı hakkaten.
Sosyal ağlarda paylaş

peki ben size birşey sorucam yeni başlık açmıyım: Yeni bir mmorpgden nası devrimsel yenilikler beklersiniz ?

Örneğin ben artık tank healer dps rolünün kaldırılmasını beklerim. Combatlar farklı dizayn edilebilir herkez farklı görevleri üstlenebilir beraber oynarken pve için. (Sanırım guildwars2 de böyle bişey olucağını okum uştum ordan aklımda kalmış.

Yaratıcılığınızı kullanın bakalım ben "Dev" olsam neler eklerdim next-gen mmo ya biraz paylaşın
Sosyal ağlarda paylaş

Şu "HAD BEYLER RİFTE GEÇEK" ya da "HAYALET KASABA" veya "WOW ÖLDÜ AGATÖRLER ÇÜNKÜ BEN ARTIK OYNAMIYORUM" tarzı başlık açan adamların bir tanesi tbc boyunca sunwell görmüş müdür, bir tanesinin immortal herald of the titans falan herhangi bir trophy title'i olmuş mudur, bir tanesi 25 man heroicte lich kingin öldüğünü görmüş müdür merak ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

o değil de ben şu mage'de fire mı frost mu tartışmalarını hiç özlemiyorum mesela. freemoon'la diğerlerinin dps tartışmalarını falan. rocket science gibi yaklaşılmasından oldum olası tiksindim bu oyuna. pvpcilerin tartışmaları güzel oluyordu ama. pve çok lanet. olmasa da olur. frostbolt atınca 23.5dps fazla yaptığınızı öğrenmesek de olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ciprian said:

Şu "HAD BEYLER RİFTE GEÇEK" ya da "HAYALET KASABA" veya "WOW ÖLDÜ AGATÖRLER ÇÜNKÜ BEN ARTIK OYNAMIYORUM" tarzı başlık açan adamların bir tanesi tbc boyunca sunwell görmüş müdür, bir tanesinin immortal herald of the titans falan herhangi bir trophy title'i olmuş mudur, bir tanesi 25 man heroicte lich kingin öldüğünü görmüş müdür merak ederim.

Yeterince vardı onlardan, bıraktılar birer birer. Ben varım hali hazırda haftada 1 saat de olsa oynayan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ciprian said:

arkadaşım başlığı açan benim ve çok tanınan bir türk guildi üyesiydim senin o bahsettiğin zamanlarda.Guildin ismini vermiyorum reklam olmasın.
Ben bu başlığı açarken açıkça görülen hem oyuncuların hemde Blizzard'ın eskiye kıyasla varolan ilgisizliklerini dile getirmek istedim.Ne Blizzard e de oyuncular eskisi gibi ilgilenmiyor bu oyunla ve zamanını ayırmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Malaesef olayın düşündüklerinle çok bir bağlantısı yok. Diğer wow forumlarını incelersen (özellikle yabancı olanları) insanların gayet hararetli tartıştığını, hergün onlarca başlık açıldığını, en kötüsünde bile 100+, iyi forumlarda 1000+ mesaj geldiğini görebilirsin.

Sorun paticikte. Burda açılan her başlık, oyunu son 6 ayda toplasan 10 saat oynamamış adamlar tarafından, hunharca trolleniyor. Yapılan hiçbir tartışmada tek bir hesap kitap göremessin. Hep adama saldırırlar fikirlerle kimse ilgilenmez burada. Doğal olarakta burda kimse gelipte birşey tartışmaz. Sen 10 tane veledin kol kola girip "önümüze gelene bir tekme" modunda ilkokul 2 seviyesi bir ortam kurdukları mahalleye gidip, biyoloji tartışabilir misin? Kıçları ile gülerler di mi? Hah işte burda olan ortam tam olarak bu.

Bu sebeple Gerek WoW'da gerek SC2'de gerek diğer bu tarz oyunlarda çok ciddi bir Türk oyuncu kitlesi var ki,

Fistan said:

tr de 4000-4500 arası aktif sc2 oynayan oyuncu var. Bunların %80 i oyunu tr den almıyor, oyunla ilgili türklerle konuşmuyor tartışmıyor aralarına katılmıyor ve istemiyor.

Bu SC2'ye yayılmış ruh hali aynen WoW'da da var. Biz Türkler birbirimizi pek çekemiyoruz doğruya doğru. Hele ki bizden daha manıklı konuşuyor, söylediklerini hesap kitapla ispatlıyorsa, daha başarılıysa, birde üstüne nefret ediyoruz o adamdan. Zaten altta ki fıkrada bu sebeple çok meşhur.

Adamin biri o kadar çok günah islermis ki cehennemi hakediyormus. Bir gün kaza geçirip ölmüs. Cehennemin kapisindan girerken Cehennem zebanileri bunun yanina gelerek karsilamislar. Seni simdi kazana atacagiz ve yanacaksin demisler.
Her kazanin etrafinda 10 tane cehennem zebanisi bekliyormus. Adam zebanilere sormus: “neden kazanin etrafinda bekliyorsunuz?”
- Yanarken kazandan kaçmayin diye her kazanin etrafinda 10 zebani bekliyoruz.
Alman ilerdeki bir kazani isaret ederek: “Eee ordaki kazanda niye hiç zebani yok” demis
Zebaniler cevap vermis:
-onlar Türk, ne zaman biri kazandan çıkmayı çalışsa, diğerleri bacağından tutup onu içeri geri sokuyorlar.

adam hep sinirli hep atarlı ya <3
Sosyal ağlarda paylaş

Wayne said:

hepsi basarılarıyla kendini mala baglıyo malesef birden o herifte ego patlaması yasanıyo artık ben iyiyim basarılıyım sizlemi ugrascam ulen gibi tavırlar böyle yada durduk yerde bos hava atmalar (asırı sıkıntıdan olsa gerek). Bunlar benim wotlk den sora türklerde gördügüm davranıs tavırları, wotlk den once zaten adam akıllı bır progress e sahip türkte adam akıllı bir insan oluyordu content kolaylastıkca millet 3 5 boss kestikce ben, biz neymisiz be havalarına giriyorlar.

Ciprian said:

aha işte ego patlaması yaşanmış
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...