Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Skandal!Seçimlerde hile var mı?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

demokrasi son 200 yıldır her türlü hükümet için bir bahane olmuştur. Her ülkenin vatandaşına, ülkesinin gidişatında bir rolü olduğu, başa geçen insanları halkın atadığı ilüzyonunu yutturmak için kullandığı bi araçtan başka bişey değil ki demokrasi?

En azından Türkiye'de hala eskisi gibi kağıt/damga sisteminin kullanıldığına, başka ülkelerdeki elektronik oylama sistemleri gibi 2 satırcık backdoor kodlarla seçim sonuçlarının tereyağından kıl çeker gibi değiştirilemediğine şükredin.
Sosyal ağlarda paylaş

After I finally got XBL gold (bought a 12 month subscription card for 40€), me and my friends were playing BC in a party. This guy came to our squad and decided for some reason to get under stairs and start idling there, so we couldn't squad spawn on him. Me and one of my friends were special ops, so we chose to punish him with tracker guns (or whatever those are)...

RS GoldRift PlatCheap RS Gold
Sosyal ağlarda paylaş

2007 seçimlerinde babama sandık başkanlığı vermişlerdi tüm gün sandık civarındaydım o gün sadece oradaki 5-6 sandıkta yapılanları görünce seçimin temiz olamayacağını anladım. üstünden 4 sene geçti ileri demokrasi geldi şimdi neler yapar bunlar düşünmek bile istemiyorum. Yarın kendi sandığımda müşahit kimse yoksa şahsen bekleyebilirim gönüllü olarak rezilliği gözlerimle görmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

5 seçimdir sandık görevi aldım. Bu seçimlerde istemedim ama gönüllü olarak kendi evimin etrafındaki 4 okulda devriye gezeceğim. Arkadaşlarla paylaştık okulları. Onlar da kendi bölgelerindeki okulları gezecekler. Bir de sandıklar açıldığında özellikle kendi sandığıma gidip benim, eşimin, annemin, babamıni kardeşimin ve kardeşimin eşinin oylarını takip edeceğim. Sizlere de en azından oyular sayılırken gidip nasıl sayıldığını izlemenizi öneriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

SPectre88 said:

2007 seçimlerinde babama sandık başkanlığı vermişlerdi tüm gün sandık civarındaydım o gün sadece oradaki 5-6 sandıkta yapılanları görünce seçimin temiz olamayacağını anladım. üstünden 4 sene geçti ileri demokrasi geldi şimdi neler yapar bunlar düşünmek bile istemiyorum. Yarın kendi sandığımda müşahit kimse yoksa şahsen bekleyebilirim gönüllü olarak rezilliği gözlerimle görmek için.

neler oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Pederin eski devrimci damarının kabarması sonucu 7-8 tane taşmış, bulaşmış, ampül simgesine mühür basılmış oyları saymam diye diretmesi (ne hikmetse saçma sapan oylar hep Akp'nindi bi tanesi Mhp'ydi sanırım) referans kaynak olarak akp oy kullanma broşürünü gösterip durmaları ve sonrasında nerden geldiğini bilmediğimiz 9-10 kişilik şakirt vurucu timinin babama saldırması, babamın ve benim(totalde 200kgden fazla yaparız) enrage olup o an tuttuğumuz 2-3 tanesinin yüz güzelliklerini bozmamız o arada katakulleyle oyların sayılması karakol, seçim kurulu vs.

sonuç olarak rezil bir gündü.
Sosyal ağlarda paylaş

SPectre88 said:

Pederin eski devrimci damarının kabarması sonucu 7-8 tane taşmış, bulaşmış, ampül simgesine mühür basılmış oyları saymam diye diretmesi (ne hikmetse saçma sapan oylar hep Akp'nindi bi tanesi Mhp'ydi sanırım) referans kaynak olarak akp oy kullanma broşürünü gösterip durmaları ve sonrasında nerden geldiğini bilmediğimiz 9-10 kişilik şakirt vurucu timinin babama saldırması, babamın ve benim(totalde 200kgden fazla yaparız) enrage olup o an tuttuğumuz 2-3 tanesinin yüz güzelliklerini bozmamız o arada katakulleyle oyların sayılması karakol, seçim kurulu vs.

sonuç olarak rezil bir gündü.

hell yeah. fuck yeah. yeah yeah.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuç ne kadar fark edicek tamamen seçime hile karışmış farz edelim. ÖSYM muhabbetinde de benzer şeyler oldu. Adama yüklen, kopya çekildi çekildi de. Savcılık araştırıyor, algoritma basit fakat uygulanan bir cevap anahtarı yok kararına varıyor.

Burdan şu çıkıyor, basit şeylerden hayaller arıyorsunuz. Basit şeylerden nemalanmaya gayret ediyorsunuz. Adaletin bekçisi kesilmeniz iyi güzel de, ortada ne kadar haksızlık var sonuç olarak deyince bunun cevabı yok. Yani cevabı sizin yorumunuzdan ibaret kalıyor, ispatlanamıyor. Sizin delilleriniz size yetiyor.

Bu da araştırılır mahkemeler ya da gerekli organlar tarafından, böyle bir şeylerin varlığı ispatlanırsa tekrar sandığa gidilir. Ama yıllardır böyle basit şeyler, nedense görüşünüz tarafından fazlaca gündeme getirilir. Hani bir şey de çıkmaz ortadan, laf olsun torba dolsun işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...