Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jagged Alliance{Back In Action}

Komutan

Öne çıkan mesajlar

40k dolar veriyor oyun ama 10-12k dan ucuz adam yok listede.
orta halli adamlar 20k dan başlıyor, 2 adam almak bile zor ilk mekan için, ayrıca merc sayısı da artacağı yerde azalmış. Portrelerin hemen hepsi aynı, aynı surata gözlük, bıyık, farklı saç koyarak klonlamışlar.
hevesim kaçtı ilk günden bıraktım
Sosyal ağlarda paylaş

Uc adam ile baslaman mumkun. Ben Fox, Grunty ve Wolf'u aldim.

Ama bende oyunu begenmedim. Jagged Alliance 2'den iyi olan tek yani, portreler haric, grafikleri. Ustelik o alanda da pek iyi oldugu soylenemez; grafikler JA2'den iyi ama 2012'de cikan bir oyun icin kotu.

Bunun haricinde pekcok noktada JA2'den eksigi var. JA2 varken oynamaya degmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

kendi bedava, takım lideri avatarımızı yaratamıyoruz galiba eski oyun gibi? o çok kötü olmuş. :( neyse dur bakalım..

galiba kira da ödemiyoruz karakterler için?

Evet IMP denilen avatarımız yok, ne güzel beleş adam oluyordu.

FOW olmaması, bina ve çitlerin sadece belli yerlerinin patlatılabilmesi falan da stratejiyi baya etkileyen unsurlar

Ayrıca ilk mekanda düşmana ateş ettim mermi yanından geçti, durdu durdu False Alarm hıh dedi devam etti, ulan silah sesinin false alarmı mı olur lol
Sosyal ağlarda paylaş

yeni yama çıkmış
said:
Jagged Alliance: Back in Action Update Released
Product Update - Valve
V 1.03 Changes

Combat

- Fixed AI not being able to target player that was prone within a certain range

Camera / Visuals

- Tweaked Camera distance and angle to be less restrictive
- Some minor tweaks on the sight cone calculation to improve performance

General

- Increased video memory reserved for ground texture baking to reduce texture popping in with camera max / min distance
- File system load order fixed
- Fixed autopause options not being saved globally

Save & Load

- Game checks if game files have been modified and saves modification flag in savegames
- Open doors are fully open after loading

Worldmap

- Wounds and overload do now reduce movement speed of world squads
- Fixed bug where locations would be invisible after combat

UI

- Added cursor changes on portrait when trade/repair/heal action is activated
- Explosive spots can now be accessed from both sides of the wall
- Item swapping in lootscreen added
- i key toggles inventory
- Inventory shows all squad members in tutorial
- selecting player of different squad changes UI in pause mode correctly
- Access to former global inventory removed
- Plants and some other materials are ignored by the context cursor

Combat / Plan & Go

- Preview and actual position of mercs now fits 100%, thus allowing all shots if they would hit while planing
- Tweaked explosion times for grenades to be shorter
- Emmisions of grenades prevent combat reset
- Roofs are revealed if enemies below them attack player
- Tweaked weapons RPM so it’s more consistent throughout different weapon types

AI

- Fixed: change in combat position caused bug in AI attacking behavior - they changed stances very often instead of firing
- Fixed: change in melee attack caused AI to remain in present stance even if they do an emergency melee defense
- Human player enemy detection events should fire correctly again
- Building defenders that are inside a building didn't rush at snipers. now they should do it if the sniper has LoS on them.
- After enemy contact, AI with medi-equipment all started to heal each other instantly. this is randomized now.
- Fixed: enemies planned their paths through tanks, ending up walking against the tank
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni çıkan oyuna gelirsek, ilk denememde beğenmemiştim ama Malice-Igor-Grunty grubunu yaptım 40kya ve susturucu + bıçak ile havaalanını, kilisenin olduğu yeri, su istasyonunu ve yol barikatını ele geçirdim.
Düşmanlar gözüktüğü için JA2'den çok Commandos-Desperados tarzı bişi olmuş oyun, ama çokta kötü değil.

4 DLC'de 4 tane kevlar helmet- 4 tane kamuflaj uniform ve 2 SCAR 2 M16 geldi beleşten. Ben de oyunu fazla kolaylaştıracağını düşünüp militialara dağıttım bu silahları:D
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Düşmanlar gözüktüğü için
NE?

NE?

bırak yaa bok gibidir bi şeyin de orjinaline sadık kalsınlar ya olmaz bu kadar. sen 10 senedir bekle yeni ja çıkacak diye announcement geçince heyecanlan sonra bebelere göre oyun yapsınlar ne anladım ben o oyundan?!

ja'yı ja yapan o fog of war idi zaten bunların hiç kafası çalışmıyor artık nah para öderim bu oyuna
Sosyal ağlarda paylaş

Oynadıkça iyice sardı, peşin peşin kötülememek lazımmış, merclerin hareketleri sıraya koyarak filmvari sahneler ortaya çıkabiliyor

İlk madeni de ele geçirdim ama mermi sıkıntısı çekiyorum çok pis. 5.56'lık mermi çok lazım oluyor ama yerel satıcılarda yok, uçaklan gelmesini bekliyorum hala

Bu yüzden düşmanları pulllamaya başladım sonra köşeye sinip bıçaklıyordum, tam ümitlerim tükenirken dandik bir SW 38lik düşmesine bu kadar sevineceğimi tahmin etmezdim:D

Malice-Grunty-Igor üçlüsüne Ira da katıldı, son olarakta Grizzly ve Buns'u kiraladım, daha gelmediler havaalanına.
Sosyal ağlarda paylaş

FOW olamması oyunu bence kolaylaştırmış. ama oyuna genel olarak guzel diyebilirim, biraz commandosa donmuş. Oyundaki benim adıma en sıkıcı sorun Silah ekipmanlarının azalması :( olmuş.

Birde oyunda ilerleyen arkadaşlar için "Oswald's Bag of Diamonds "
helikopter enkazından aldığımız elmasları havaalanındaki elamana geri verdik, hala bi ksımı bızde kaldı bunları ne yapcaz satamadıkta?
Birde helikopteri alamadım katır gibi yürütuyoruz bizim adamları nasıl alınıyor bu meret?
Sosyal ağlarda paylaş

Oswald'ın elmasları Su Arıtma Merkezinde barakanın yanında yerde gizli, Pilotun paylaştığı elmasları zaten almışsın

Bunları shift+click ile 1'er tane 1'er tane yapıp yerel satıcılarda teker teker harcayabilirsin silah-armor-mermi alırken. Zaten militiaları da biz silahlandırmak zorunda olduğumuzdan baya para gerekiyor

Ben de daha helikopteri alamadım, ama anti-air SAM siteları ele geçirmek lazımdı eski oyunda bunda da aynıdır sanırım

Oyun baya baya zevkli eğer zaman tanırsanız
Sosyal ağlarda paylaş

ben 2 gündür başından kalkmadan oynuyorum, dün net kesikti yazamadım:

- genel olarak 7.62'den sonra hayli zayıf bir oyun olmuş, ikisini de oynamayana tavsiyem ilk gitsin onu oynasın.
- öte yandan tactical yokluğunda ve özellikle real-time tactical yokluğunda ilaç gibi geldi. turn-based ja2 çok gerisinde kalmış artık bunun. (nedenleri yazmıştım neden önceki sayfalarda, yanıltmadı) oynanmaz bu vakitten sonra.
- fog of war olmaması kötü ama en azından ja2 gibi "önce spotlayan sobeler" durumları yok, ben gene de fow olmasını isterdim.
- dlc'lere sakın para vermeyin, oyun başlar başlamaz daha iyi ekipmanı satıyor dükkanlar lol. tamamen gereksiz eşyalar.
- merc'lerin elder scrolls gibi yetenek geliştirmesi yerine xp & lvl sistemine geçilmesi hepsinin zaman içinde über yapılabilmesini sağlamış. gameplay açısından kastırmıyor, rahat ama gerçekçilik açısından makul değil. notsureifwant.jpg
- grafikler türün niche'liği düşünülürse tatminkar ve makul.
- tek silah mod gene kötü, plaka takılamayan zırhlar kötü. WRU 7.62?
- planlama sistemi iyi ama hızlanma/yavaşlama olayları gene yok 7.62'deki. oyunun her saniyesinde 7.62'yi arıyorum mumla.

yeni başlayanlara tavsiyeler:

- tek imba merc ile oyunun ilk %20'sini filan bitirebilirsiniz. hemen çok adam olsun diye lapacıları dizmeyin, tek adama ekipman alın öyle gidin en başlarda.
- mechanics skill'i abartı bir merc alın ilk fırsatta. düşen loot random ve silahlar kırmızı halde para etmiyor ama mech merc'e toolkit alın bir sürü, tamir edip cambria'daki trader'a satsın. PROFIT!

ayrıca lütfen korsanla ilgili belirteçlerden kaçınınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Road Blocklardaki militiaları iyi beslemek gerekiyor, gelen düşmanlar orada eriyor. Cambria'nın sağındaki 2. Road blocku ele geçirince 1.deki silah ve armorları oraya taşıyorum, ilk yerdekilere tabanca, uzi vb. veriyorum.
Drassen şehri ve havaalanındaki militialara silah bile vermedim, düşman çayırlıktan gelir de girerse yan basacam:D
Sosyal ağlarda paylaş

yok bende de hala cambria'ya batıdan saldırıyorlar 3-4 defadır, merc grubumla karşılıyorum şehir girişinde. :p biraz daha böyle takılacağım. vicki'yi aldım tamir için, düşen silahları satıp merc parası topluyorum.

gördüğüm kadarıyla kira olayı yok zaten, merc'lere bir kere para verdim mi yanımdalar devamlı anlaşılan.
Sosyal ağlarda paylaş

Cambria'yı daha almadım ama sağını, üstünü, altını aldım.
Sağ altında Hideout var Marijuana falan yetiştiriyor düşmanlar, onun sağında da Crashed Truck var ve oraları aldım.

Yukarda bahsettiğim 2. yol barikatında ise bug oldu sanırım, 4 tane militia var diyor ana ekran, ama araziye girince militialar piyasada yok, gidip silah-armor da veremiyorum tabii, mağdurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız grafik motoru taaa 2006'nın Brigade E5: New Jagged Union'a dayanıyor gördüğüm kadarıyla
Brigade>7.62>Jazz Hired Guns>JA2:BIA şeklinde evrilmiş seri

Dediğin gibi Militianın bu şekilde olması cidden çok sinir bozucu. Militia öldüğü zaman ekipmanı da yokoluyor, yani militia başına 3-4k'lık tüfek 1-2k'lık yelek, 2-3k'lık miğfer güme gidiyor.
Militia ölmesin diye kurşunun önüne kendi adamımı atıyorum lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...