Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tarja Turunen

Volfied

Öne çıkan mesajlar

Pop müzik iel Popüler müziği karıştırmayın
Pop başlı başına bir anlam kazanmış bir kelime olmuştur artık.
Popüler müzik ise sevilemsese bile milyonlar tarafından bilinen gruplara denebilir.
Pink Floyd popülerdir, Iron Maiden popülerdir, ama Haggard popü-ler değildir, adını reklamla ya da konserleri iel dünyaya duyuramamıştır, kendi fan grubu yerer ona.
GKonuyu feğiştirmeyn diyip yeni mesaj atanlara lafım:
TARJAAA[hline]Prawler, 04 May 2003 19:47 tarihinde demiş ki:
ben de inliyorum burda
Sosyal ağlarda paylaş

birisi nightwish mi dedi, tarja mı dedi ? hiaaaaaaaaayt

ulan burda en manyak nightwish ve tarja fanı duruyor karşınızda be. aranızda kim finallerine çalışırken 48 saat boyunca aralıksız aynı grubun playlistini dinleyebilir (25 adet şarkıdan oluşan) ha söyleyin ulan :)
ha bi de kim 1.5 yıl boyunca sıkılmadan aynı Tarja wallpaperını kullanabilir sorarım :)
Sosyal ağlarda paylaş

saatlerce dinleinilesi parçalar
duyulduğu anda kalp krizine sokabilecek kadar güzelk bir ses

işte böyle başlayıp giden övgüler bitmek bilmez

mutlaka dinlenmeli mutlaka dinletilmeli:)[hline]
With their tanks and their bombs
and their bombs and their guns
In your head in your head
They are dying
The Cranberries-Zombie

[b]Bi de tıklayın da murada ereyim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Berk, 04 May 2003 21:34 tarihinde demiş ki:
karpuz Pink Floyda pop mu dedin
Rock kendi başına bir müzik kategorisidir POp un altına girmez
hatta Pink Floyd Rock ın yanında bir de Efsane kategorisinem girmektedir...

Lütfen atmayalım işkembe-i kübradan.[hline]Do you ever think of me
And get lost in the memory
When you do, I hope you smile
And hold that memory a while…

[Bu mesaj Berk tarafından 04 May 2003 21:34 tarihinde değiştirilmiştir]

abi forty years of pop diye bi kitap var istersen al oku... Pop müzik zamanın popüler müziğidir ki Pink Floyd zamanında Pop müzik sayılıyordu... Elvis falan da öyle... Ben işkembeden sallamıyorum Kitabın yalancısıyım eğer popun tanımını doğru biliyosam...[hline][Bu mesaj karpuz tarafından 27 Haziran 1693 18:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Pop eskiden, bir kac sene oncesine kadar yani popler olan doneminin en cok bilinen muzigine soylenen seydi, cunku o onemlerinde unlu oan muzisyenler gercekten (GERCEKTEN) iyi olanlardi. Led Zeppelin, Pink Floyd gibi. GUnumuzde se artik gotunu sallamak, ekran karsisinda syunmak, ingiltereli 1 yas genc kizlarin gonlunu fethetmek sizin populer olmaniza yol actigindan, ve genelde boyle populer olanlar muzigin m sinden anlamadiklari icin, tamamen ayri bir pop turu cikti. Surekli tekrarlanan bir melodi, belki bir kac enstruman ve surekli ayni seyi degisik sekidle tekrarlayan bir tip (Southpark da cok iyi dalga gecmislerdi, bir satirda 9 tane girl kelimesi kullanarak Cartman - Fingerbang)

O yuzden pop muzik degildir Pink Floyd, Pink Floyd bariz derecede Rock tir, rock in atalarindandir. Ama Populer rocktir, cunku 40 yil gecse de Pink Floyd un muzikleri surekli dinlenecektir ve gunumuzde oldugu gibi super asmis muzik yapan pek cok gruba ilham verecektir. (Dream Theater in tum elemanlarina gore en iyi albumlerden biri dunyadaki The Wall dir)

Yani bunun tartismasi sacma gozukuyo beyler. Berk sen de gelip gelip tartisma cikartip gitme bi yere, kal surekli :)

Yemee caariliyorum, gitmem gerek, yoksa daha yazicatim.[hline]Prawler, 04 May 2003 19:47 tarihinde demiş ki:
ben de inliyorum burda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...