Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iphone mu android mi

GamzeZumrut

Öne çıkan mesajlar

Android ile ilgili bişi sorucam. Iphonedaki gibi applicationları tek bir noktadan mı indiriyoruz yaoksa karman çorman mı? Updateleri falan applerin tek tek yapmak mı gerekiyor? Spftware update geldiğinde herşeyi kendi hallediyor mu yoksa tek tek programlarla uğraşmak vs vs gerekiyor mu?
Ayrıca yazılım güncellemeleri hangi markayı modeli falan destekleyecek desteklemeyecek gibi dertler var mı?

Bunları tablet PC için düşünmek lazım bir ihtimal alıcamda samsung galaxy tab tam emin olamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@Absolut:
Kolaydan başlıyım, App. Update'i otomatik oluyor.
İndirebileceğin çok fazla yer var ama Google'ın kendi marketi en çok kullanılan, arkasından Amazon.com geliyor. Ama istersen sen de bir tane açabilirsin, aynı programlar birden çok yerde de olabiliyor. Ayrıca internetten pc'ye indirip oradan aktararak da kurabilirsin. Bununla ilgili bir kısıtlama yok ama sağdan soldan toplama olayı da yok, sorun yaşamıyorsun onunla ilgili. Sadece paralı programları bedavaya getirmek istersen update işinde ve bulma konusunda biraz araman gerekebilir.
Normal marketlerden program indirirken telefonun destekleyip desteklemediğine bakıyor. Desteklemiyorsa yükleyemiyorsun. Yükledikten sonra update'lerde desteklemeyen görmedim daha. Ama belki desteklemediği için hiç sormadığı olmuştur (hiç dikkatimi çekmedi böyle bir şey).

@roket adam: Geçen Cuma işten çıkışta Eskişehir'e gittim, Pazartesi direk işe döndüm ordan. Yani Cuma sabahtan (6.15), Pazartesi gecesine kadar (00.30) şarja takmadım. Takarken kalan pil %45-50 arası bir şeydi. Şehir dışında da gayet bol miktarda (wi-fi'li, 3g'li, mesajlı, konuşmalı) kullandım. Telefon SGS. Ama Android aşırı esnek olduğu için aynı işlemlerle aynı telefonda pili 1 günde bitirmeye de imkan verebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Aga bir de bu android pil problemini hayatta çözemez. HTC Sense arayüzü çok çok fazla şatafatlı animasyonlu, o kadarına gerek yok. Ulan hava durumu bile hayran bırakıyor kendine de sanarsın quake 4 oynuyoruz.

onlar dert değil ki bro. batt. cons.'a baktığında %4 yemez yani onlar.

android'de app pazarı bi çok modele yönelik olduğundan problemli app.lerden batt bitiyor genellikle.

gerçi onları engellemek için de app. var. onu kuruyorsun. ehahaha loop gibi bişi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Desire im var, gunde 2 defa şarj ediyorum. Yalan yok simdi.

Ama ne yapıyorum derseniz, günde en 5 defa türkiyeyi 3g internet üzerinden arayıp, 10ar dklik sesli telefon görüşmeleri yapıyorum. Geri kalan zamanda da sık sık nete bağlanıp surf yapıyorum. Şebeke türü WCDMA olarak ayarlı her zaman. Gün ici normal tel görüşmelerim ve sms lerimi yapıyorum. bazen oyun oynuyorum. Müzik de dinliyorum. Word dosyalarını inceliyorum.

Diğer ekstra şeyleri bosverelim. Yukardaki kullanima günde 2 sefer şarj.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...