Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

inter rail

DonCorleone

Öne çıkan mesajlar

çok zorlu valla arkadaşlar, yapanlardan biliyorum bayağı kilo verip geliyorlar, sırtta eşşek yükü gibi çanta gezmek keyifli değil, aslında biraz az gezip mekanlarda 2 gün kalınırsa en azından sürünülmeyecek bir durum, hosteller temiz ve güzeldir genelde, yıkanırsınız edersinizde ortamıda süper, yerinizde olsam bu kış şartlarında çadırı unuturum[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

1999 yazında gittim.
istanbul-->yunanistan ( atina, patras ) ---> italya ( brindisi,roma)---> fransa ( nisse, cannes, monte carlo, paris ) ---> belçika ( brüksel ) ---> hollanda ( amsterdam )---> almanya ( münih ) ---> avusturya ( viyana ) ---> tekrar italya ---> yunanistan ---> istanbul..
Full trenle, sadece yunanistan ( patras) -> italya ( brindisi) arası feribot.. Feribot ya interrail biletine dahildi yada %50 indirimliydi..
Toplam harcanan para 1200$. harcama tamamen size göre değişir.. geceleri yolculuk etmek o gece için harcanacak hostel parasından yırtmanızı sağlar.. fakat trenle üstüste çok gece yolculuğu yaparsanız dolaşacak hal kalmaz.. trende uyumak ,hostelde uyumak gibi olmuyor..
Hosteller için yolculuktan önce paris, roma gibi yerlerde internetten bir iki hostel adresi alın.. paris için 'woodstock hostel'i tavsiye ederim.. amsterdam da 'flying pig' var ama dolu olabilir.. amsterdam kalabalık ve dolu olur, eğer hiç yer bulamazsanız 'kabul' de kalın büyüktür ve genelde yer vardır.. her gideceğiniz yer için gitmeden 1 gün önce bulunduğunuz şehirde bir internet kafe bulup hostel adresi alın.. sabah felan varırsanız gideceğiniz yere adres felan bulamazsınız o saatte..
Kalabalık olacağını düşündüğünüz populer yerlere gitmeden 1 gün önce ( örneğin paris, amsterdam) 20$ kadar fark verip yer rezervasyonu yaptırın.. aksi takdirde tren gara girdiğinde bütün interrailciler B sınıfı vagona hücum edip doldurur.. ayakta kalırsıız , rezil olursunuz. ( bu arada interrail bileti sadece B sınıfı vagonda seyahatte ücretsiz ulaşım imkanı sağlar)..
Sırt çantanızı sağlam birşey almak durumundasınız..kesin sırt kısmında çelik bar destek olmalı.. Çantanın sırt kısmında fermuarla takıp çıkabilen daha küçük bir 'day bag' olanlarını tercih edin.. günübirlik gittiğiniz bir yer çantanız için dolap kiralayıp, bu ufak çantayla gezersiniz.. yoksa büyük çanta taşınmaz bütün gün..Ayrıca çantanıza ufak bir kilit alıp anahtarınızı boynunuza asın.. interrailde hırsızlık olasılığı büyük..
Kalınca bir mat+ uyku tulumu şart.. sadece hosterlde yatacak olsanız bile pis yerlerde yatağa tulumu serip yatmak durumunda kalabilirsiniz.. istasyonda 4-5 saat tren beklerken kestirmek için de tulum şart..
Yanınıza kesin almanız gereken birkaç şey var.. benim şimdi aklıma gelen en öenmlisi 'şampuan'!!.. büyük bir kutu kremsiz şampuan lazım.. banyo + sabun olarak kullanmak için + t-shirtleri yıkamak için..kısacası herşey şampuanla yıkanacak.. en pratiği ve klasik olarak tercih edileni bu.. ufak bir ecza torbası..içine geniş spektrumlu bir antibiyotik ( duocid gibi ) , yara bandı, allerjik bünyeli olanlar için anti-histaminik.. ayrıca araç tutması içinde anti-histaminik lazım.. siz eczacıya söyleyin o verir..
Çantaya çok t-shirt koymayın.boşa çok yer kaplar. en çok t-shirt kullanacaksınız ama gittiğiniz yerlerde bir iki milyona ucuz birşey alıp sonraki şehirde onu atıp başkasını alırsınız..
Bir adet hafif yağmurluk..
+ para ve pasaport taşımak için boyuna bağlanacak fermuarlı cüzdan.. Ben şahsen böyle birşey almadım.. zaten yanınıza çok giyecek alamayacaksınız.. maximum 3 pantolon.. ben 3 tane almıştım.. gittim bunların iç yüzüne terzide cep yaptırdım.. hem ucuz bir olay hem de istediğiniz boyutta ve istediğiniz yere yaptırabiliyorsunuz.. + boyun cüzdanından daha güvenli.. paramı da nakit olarak yanıma aldım.. dediğim gibi pantolonun iç yüzünde olan fermuarlı bir cepte zaten hiç birşey olmuyor.. parayı alabiliyorsanız nakit alın..kredi kartı, elektron gibi kartlarda komisyon çok yüksektir, traveller cheque'i ise bozdurmak için yer bulmak zor olur.. dışarıda türkiye gibi yer sokakta 5 banka yok.. topu topu 3-5 banka var bütün şehirde genellikle..

Böyle işte.. uykulu olduğumdan aklıma gelenler bunlar.. sorusu olan varsa sorsun.. musait bir zamanda yanıtlarım..
Sosyal ağlarda paylaş

valla hiç sıcak bakmıyodum ama şuan gaza geldim yazılanları okuyunca.
*!içindeki ranger ruhu açığa çıkar.*[signature][hline]Don't Cause any Trouble.
TTnet yetkilisi Owner Ravenloft'un "net ne zaman gelicek" sorusuna cevap olarak demiş ki:

Beyfendi elimizden gelen bişi yok. Tüm yurt'ta bu böyle.
Sypro, 02 January 2004 23:30 tarihinde demiş ki:
alayinizi operek uyandirayim..
Sosyal ağlarda paylaş

öss geçsin de yaparız. lise 4 sene sux. >:-([signature][hline]Don't Cause any Trouble.
TTnet yetkilisi Owner Ravenloft'un "net ne zaman gelicek" sorusuna cevap olarak demiş ki:

Beyfendi elimizden gelen bişi yok. Tüm yurt'ta bu böyle.
Sypro, 02 January 2004 23:30 tarihinde demiş ki:
alayinizi operek uyandirayim..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
up..

ya ne olmuş bu tren biletleri böyle
tek bölge alırsan 16 gün
iki bölge 22 gün 500 milyon
tüm bölgeler 1 ay 700 milyon

üm bölgeleri alamam herhalde
22 gün de az yaw..

birde merak ettiğim bir konu daha war

last minute uçak biletleri ne kadar ucuzlar en sona
tanıştıgım biri hollandaya 20 30 Euro ya gidersiniz demişti

böle bişi gerçekten olabilirse alırız 2 bölgelik tren biletini
atlarız uçaa hollandaya gideriz yada ne biliim ispanyaya falan
tren biletiin süresi başlamadan 5 6 gün önce tabi
oralarda takılırız
ondan sonra biletin süresi başlıyınca başlarız dönüşe...
Sosyal ağlarda paylaş

bak kardes biz de onun muhasebesini yapiyoruz

en mantikli seye

yunanistan 2
italya 11
slovenya 1
fransa 12
belcika 2
hollanda 2
luksemburg belki

olarak karar verdik, 3 zone alicaktik para derdi daha az vardi ama yetmez gezemeyiz diye dusunduk, ki italya ve fransaya 23 gun yetmiyecek saniyoruz[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşş, konuyu buraya kadar okumadım ama şunu söliim..
fiastan ve ben bu yaz gidiosuk, amaddi sorunlar nedeniyle kaldı, belki seneye.. ama fistan kesin gitmek istio, onunla bi konuş istersen!![signature][hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Designer® :hrr:
Üniversitelerin araştırma fonlarına el koyan hükümeti protesto ediyorum. Her kuruluşu, toprağı yok pahasına sattıkları yetmediği gibi, bir de ülkenin araştırma kolunu tümden kesiyorlar!
AB görüşüm: Ayıdan Post, O.spudan Dost Olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Allah uzak tutsun .. İnter ve rail laflarını bir arada duyunca tüylerim diken diken oluoo bana uzak allaha yakın olsun ıyğğkkk kusucam.. Lan bi tecavüze uğramadığımız kaldı böyle rezillik olmaz .. Banklarda yattık , soyulduk , dayak yedik , azar işittik ... Valla ben senin harcıyacağaın paranın yarısına sana o eziyetleri istanbulda da çektiririm .. Benim tatil anlayışımın yakınından bile geçmio , daha doprusu tatille pek alakası yok daha çok ne biliyim gurbetçi dilenci filan gibisin. Haftalarca aynı donla geziosun fln AYYYY ! Neyse macera istiosan git..[signature][hline]Ayşe'nin yaşı Mehmetin yaşının....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DonCorleone, 04 Mayıs 2004 21:05 tarihinde demiş ki:
up..

ya ne olmuş bu tren biletleri böyle
tek bölge alırsan 16 gün
iki bölge 22 gün 500 milyon
tüm bölgeler 1 ay 700 milyon

üm bölgeleri alamam herhalde
22 gün de az yaw..

birde merak ettiğim bir konu daha war

last minute uçak biletleri ne kadar ucuzlar en sona
tanıştıgım biri hollandaya 20 30 Euro ya gidersiniz demişti

böle bişi gerçekten olabilirse alırız 2 bölgelik tren biletini
atlarız uçaa hollandaya gideriz yada ne biliim ispanyaya falan
tren biletiin süresi başlamadan 5 6 gün önce tabi
oralarda takılırız
ondan sonra biletin süresi başlıyınca başlarız dönüşe...

www.germanwings.com a bi gir bak almanya düşünürsen baya ucuz fiyatlar; yer kaldıysa tabii[signature][hline]sadece ölüm ...
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar bende gitmeyi dusunuyordum ama bu sene maddi durumlardan imkansız oldu, ama seneye kesin gidicem, yani bi aksilik cıkmazsa, para durumunu da ayarlamaya baslıcam sımdıden, ben ancak bır bolge ye gıdebılırım valla :) o da sanırım 380 milyon, 16 gun yeterlı yanı, gıdecegım bolge de italya yunanıstan olan bolge, cunku turkiye den baslıyo, dıger bolgeler turkıyeden baslamadıgı ıcın basladıgı yere kadar bı de ucakla fln gıtmek gerekıyomus
gelelim interrail i rezalet diyenlere...
ya yapmayın nesi rezalet, gıdenlere mail attım ki sitesinde mailleri var sizde atın sorun arastırın, butun hepsi aynı seyı dıyor, mutlaka git, inanılmaz bır eglence, evet abi parkta yatıcaksın, garda uyucaksın, 3 gunde 1 hostele gıdıp dus alacaksın fln.. hepsinden gittigimiz zaman nelere dikkat etmemiz gerektigi, ucuz ve uygun hostellerın yerlerı fln hepsını ogrenebılırız, ben seneye gıdıcem dedıgım gıbı, bence mutlaka yasanması gereken bır deneyım...
seneye yaz yaklastıgında tekrar topic acılır, gidicekler daha onceden bulusur gorusur, daha bastan bır cok kısıyle tanısmıs olur :) dusunen arkadaslar varsa sımdıden para bırıktırmeye baslasınlar bence, ısın en buyuk kısmı para bırıktırıp bıletı almak bence, cunku bıletı alana kadaaar bırcok kısı vazgeciyo bu isten :)
BEN SENEYE VARIM! :-P[signature][hline]Death will come on wings of song,
A song of long and winding guile,
And in the end your end I wend,
And in the end, a harp will smile!
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
ben de gaza geldim para ayarlarsam arkadaşla çıkıcaz. 1 aylık gideriz heralde

aman aman gaza geldim şimdiden[signature][hline]Silthanas, 15 Mayıs 2004 18:10 tarihinde demiş ki:
hill oyun kurmuyoki abi, bütün maç ordan oraya pas atıp duruyo

[Bu mesaj LvL_Sabo tarafından 23 Mayıs 2004 02:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bende belki bu sene içerisinde gitmeyi planlıyordum ancak biraz kalabalık olmak gerekiyor sanırım şöyle bi pati-rail organizasyonu falan olsa iyi olur

aslında gez gez bitmez bu bölgeler hangisi arasında adam gibi tercih yapabilirsiniz ki ?ingiltere-irlanda bölgesini unutuyorsunuz galiba oralarıda gezmek isterdim

hem bu gezilecek bölgelerde dil sorunu olmazmı duyduğum kadarıyla fransızlar ingilizce konuşmaya soğuk bakıyolarmış

şu interrail konusunda birsürü sorum var =(

da aklıma böle kalabalık grup halinde gitmek gelince gaza geliyorum böyle gece sırayla nöbet tutmacalar hostel gezmeceler falan sanki fantastik bir hikayenin içindeymişin gibi

hiç tanımadığın yerler hiç bilmediğin diller....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...