Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üsküdar'a Giderken

Laorx

Öne çıkan mesajlar

web dizisi yapsınlar izleyelim reklamlarına tıklayalım.. zaten pazar gecesi 23:00 da başlatılan dizi için pek bir şey farke etmez en azından gündüz izleyicisi olursa daha fazla reklam geliri olur

pazar gece 23.00 dizi mi olur lan? resmen "hadi bizim oğlanın gönlü olsun hevesini alsın" kafasında bir yayın zamanı
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
şöle bişi gördüm

selçuk aydemir

Öncelikle Üsküdar'a Gider(i)ken'de emeği geçen tüm dostlarımın eline sağlık. Ben nedense işi bu şekilde yapıyorum. "Eş dostla iş yapıyorum". Oyuncu kadrosundan teknik ekibine kadar hemen herkes yakın arkadaşım. Beraber eğlenebildiğim, kendimi rahat hissettiğim, yanlarında olmaktan mutlu olduğum insanlar hepsi. Haliyle Üsküdar'a Gider(i)ken'in bitmesi benim için sürekli arkadaşlarla toplanılan kafeye gitmeye, bir müddet ara vermek demek. Bu projenin bizim için apayrı bir önemi vardı bu nedenle de bir başka kanalda projenin devam etmesine bir türlü gönlümüz razı olmadı. Neden? Ben bu dizinin ilk iki bölümünü geçen sene Ekim ayında yazdım ve klasik yöntem yerine (Senaryonu al, yapımcını bul, kanal bulunsun ve çalışmalar başlasın) biz pilot bölüm çekme kararı aldık. Aralık ayında da dizinin pilot bölümü gerçek mekanlarda çektik ve yine aralık ayı içerisinde post prodüksiyonunu tamamlayıp kanal aramaya başladık. Proje sizlerle Mayıs ayında buluştu, projeyi seyircisi ile buluşturan kanal ise Kanal D idi. "Reyting sistemine gimeyen kanallar dahil bir çok kanal işi riskli buldu ve istemedi." Kanal D son çalınan kapıydı, işi geri çevirseydi biz arkadaşlarla pilot bölümü ara sıra evde izleyecektik. Bu dizi bir başka kanalda 3.bölüm yayından kalkabilirdi, Kanal D 13 bölüm arkasında durdu. Yayın saati konusunda çok suçlanan kanal dizinin saatini değiştirdi, bir bölüm 22:00'da yayınladı ve belki en kötü reytingini de saati öne alınınca aldı dizi. Sonra tekrar eski saatine dönüldü. (Yiğidi öldürelim tamam ama hakkını yemeyelim) Kaç projenin başına AB grubunda 3.olup TOTAL grupta 30. olmak gelmiştir bilmiyorum. Ama bizim dizimiz genele hitap etmiyordu biz de hiç taviz vermedik. İşin uzun ömürlü olması için senaryoyu totale yaklaştırabilirdik ama imtina ile kaçtık. Bir iki çapaklı bölüm hariç de proje hep içimize sindi her bölümü izledikten sonra birbirimizi tebrik ettik. Ama olmadı. Yapacak bir şey yok. Kanal kanal gezip işin kıvamını kaçırmaktansa final yapmayı tercih ettik. Dizinin tüm izleyicilerine, Kanal D ailesine ve sosyal medya aracılığı ile dizimizden desteğini esirgemeyen herkese şahsım ve ekibim adına teşekkür ediyorum. Yeni projelerde buluşmak ümidi ile... Selçuk AYDEMİR

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...