Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

baska bolumde yuksek lisans

Fin

Öne çıkan mesajlar

meraba
2011 guz sonunda okulum bitiyor
endustri muhendisligi
yurt disinda dusunuyordum vazgectim sonra istanbul olsun
kimya/malzeme muh dusunuyorum itu yada yildiz teknik olmadi marmara falan pek bakmadim gerci

bide soyle bi sikinti var GPA 2.44 falan itu cok yalan gibi duruyor aslinda h3h
7^ falanda olabilir aslinda bilmiyorum

askerden kacmak icin istemiyorum bide adam akilli bisi olsun istiyorum ama bu dedigim okullarin hicbiri hakkinda en ufak bi fikrim yok.

sayfalarca PDF okumaktansa yapan tavsiye edebileceginiz herhangi bi yer var midir ?
Sosyal ağlarda paylaş

mülakat ya da sınav yapıyorlar girişte. eğer bölüm değiştiriyorsan mülakatta abartı sorular sormazlar (makul bir okul olduğunu var sayıyorum) biraz daha genel bilgi, neden bölüm değiştiriyorsun amacın ne falan. ama ortalaman düşük düşük ortalama ile farklı bölümde master yapmak biraz daha zor olabilir ama imkansız demeyeyim. sen yine de başvur itü'ye hatta boğaziçine. bişey kaybetmezsin zaten parasız sanırım başvurular. ya da 20-30 tl falan olsa olsa.

ha bi de fizbanın dediği gibi kabul edilirsen 1 sene bilimsel hazırlık okutacaklar orda da gireceğin bölümün 3, 4. sınıf derslerini alacaksın (yani en kasan dersler) dolayısıyla alt yapın biraz olmalı
Sosyal ağlarda paylaş

h3h telefon sozlugunden cikmis hem yazacaktim nasil olduysa h3h olmus .P onami takildiniz o kadar

bi yil bilimsel hazirlik cok problem olmaz ama gidipte 10 tane akiskanlar kimyasi,fizikokimya,kutle isi dersi vermesinler pls

alttan bi tane de ders alabilirim aslinda max 2.60 olur hepsine basvururum artik
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

ama gidipte 10 tane akiskanlar kimyasi,fizikokimya,kutle isi dersi vermesinler pls
Neden?

Tam olarak neden istiyorsun ki o zaman kimya mühendisliği masterını?

Akışkanları falan zaten biliyor olarak geleceksin ki adamlar sana kütle ve ısı aktarımı, ayırma işlemleri, tasarım gibi dersleri versinler. Akışkan bilmeden bunların bir çoğunu yapmakta zorlanırsın zaten.

edit : Akışkanlar kimyası diye bir şey yok bu arada. Akışkanlar Mekaniği var. Onu da cidden yalayıp yutman lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yıllık bilimsel hazırlık adındaki dönemde lisansa yeni başlıyormuş gibi hissetmeye razıysan ve bu bilimsel hazırlık döneminde işe gitmek gibi bir zorunluluğun yoksa başka bölümde yüksek lisans yapmak o kadar da zor değil. Neticede o bilimsel hazırlıkta hızlandırılmış 4 senelik lisans eğitimi gibi eğitiyorlar adamı :)
Sosyal ağlarda paylaş

kimya muhendisliginde master yapmak istiyorsan alman gereken temel dersler sunlardir (cok oldu lisansi bitireli de, sayayim)

basic chem.eng. appl.
fluid
mass transfer
heat transfer
reactor design
chem.eng. design
termo
process control

muhtemelen fiziko, organik vermezler. istatistik, modelleme gibi dersleri almaktan kurtulursun bi tek, o kadar.

ki bunlari alsan bile kimya muhendisi olamazsin; oyle yogun program.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kimya mühendisliğinde Fİzbanın da belirttiği gibi o dersler çok önemli.Reaction 1-2,Heat ve Mass transferler,Fluid Mechanics,Chemical Process Calculations(aka industrial stoichiometry).Ama gene de alsan bile bunları kimya mühendisliği yapamazsın,çümkü chemical engineering dizayn denilen senelik olan ve yaklaşık 20 yirmi proje 2 vize 4-5 quiz 1 finalden oluşan hayvanı almamış olacaksın...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...